Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemi za raspravu

4 posters

Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Čovjek & Riječ 2010-12-08, 17:45

Dijana wrote:E,a tom dečku sam ja ove prošle godine dala najviše od sebe.
Upala sam mu u profil preko malog od Šapca ...
Žao mi je Dijana, ali ovakve stvari nisu "problemi za raspravu" na forumu ovakve vrste.
Više mi sliči na nekakve osobne stvari koje uopće nisu za javnu raspravu. Upućujem te da ove stvari raspraviš sa zainteresiranim u četiri oka.
Moraćemo brisati mnogo sličnih postova. Fali mi brat Amos, kao moderator koji je to do sada obavljao. Dok on ne bude u mogućnosti obavljati svoj posao; neka se javi možebitni dobrovolj(ka)ac za obavljanje tog posla.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by amos 2010-12-14, 20:41

Čovjek & Riječ wrote:
Dijana wrote:E,a tom dečku sam ja ove prošle godine dala najviše od sebe.
Upala sam mu u profil preko malog od Šapca ...
Žao mi je Dijana, ali ovakve stvari nisu "problemi za raspravu" na forumu ovakve vrste.
Više mi sliči na nekakve osobne stvari koje uopće nisu za javnu raspravu. Upućujem te da ove stvari raspraviš sa zainteresiranim u četiri oka.
Moraćemo brisati mnogo sličnih postova. Fali mi brat Amos, kao moderator koji je to do sada obavljao. Dok on ne bude u mogućnosti obavljati svoj posao; neka se javi možebitni dobrovolj(ka)ac za obavljanje tog posla.
Tu sam sada i čišćenje kreće brate Smile
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Admin 2013-02-18, 12:33

amos wrote:...
Tu sam sada i čišćenje kreće brate Smile
Da, ali nema te više tu, pa moram raditi i tvoj posao ... Very Happy . Mala šala (ali u svakoj šali ima i zbilje)

Admin
Admin

Broj postova : 42
Join date : 2008-10-12

https://isuskrist.forumcroatian.com

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-19, 12:29

Ja sam svoj posao napravila , zato jer ne mislim više da sam od Boga , i žalim da nemrem obrisat SVE kaj sam ikad napisala . Imam tešku depresiju , tlači me vrag , čujem glasove i budem sretna ako ostanem bar izvana privid normalna . Trudila sam se naći iz Biblije sve kaj se tiče koje teme , i rezultat je općenit , da je malo spašenih , i KO sam ja da bi bila spašena ? Ne umišljam si više . Mogu se jedino tješit da je ovakvih ko ja puno i da se borim s mentalno/duhovnim problemima , jer sam više na crno nego na belo raspoložena , al to i nije tema . Samo se ispričavam , bila sam uvjerena u nešto , a sad nisam i mislim da je fer bar ovo da napišem . Opsjednuta sam i čujem ko zna koga (puno svega)
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Čovjek & Riječ 2013-06-19, 16:57

Diana `Ja sam svoj posao napravila , zato jer ne mislim više da sam od Boga , i žalim da nemrem obrisat SVE kaj sam ikad napisala . Imam tešku depresiju , tlači me vrag , čujem glasove i budem sretna ako ostanem bar izvana privid normalna . Trudila sam se naći iz Biblije sve kaj se tiče koje teme , i rezultat je općenit , da je malo spašenih , i KO sam ja da bi bila spašena ? Ne umišljam si više . Mogu se jedino tješit da je ovakvih ko ja puno i da se borim s mentalno/duhovnim problemima , jer sam više na crno nego na belo raspoložena , al to i nije tema . Samo se ispričavam , bila sam uvjerena u nešto , a sad nisam i mislim da je fer bar ovo da napišem . Opsjednuta sam i čujem ko zna koga (puno svega)


Tko si ti da bi bila spašena ?
Najprije, ja bih rekao, treba ti biti jasno da ti ne odlučuješ o svome spasenju. I bolje da je tako. Jer kada bi ti (ili ja) odlučivali, možda (sigurno !) onda ne bi bila nikada spašena, ni ti ni ja. Ali, hvala Bogu, ne odlučujem o tome ja, a ni ti, o tome odlučuje Bog. A On kaže : Svi što prizivaju ime Jahvino spašeni će biti (prorok Joel 2:32).
Isus Krist, Bog kaže : Hrabro, kćeri, vjera te tvoja spasila. I žena bi spašena od toga časa.
On, također kaže : tko ustraje do svršetka, bit će spašen. Ja mislim - vjerujem da je ovdje riječ o ustrajnosti vjere.
Tko god prizove ime Gospodnje bit će spašen, kaže Riječ Gospodnja, vjerujmo Mu. Hajdemo dalje.
Ako ustima ispovijedaš da je Isus Gospodin, i srcem vjeruješ da ga je Bog uskrsnuo od mrtvih, bit ćeš spašen. Doista, srcem vjerovati opravdava, a ustima ispovijedati spasava.
Ti kažeš Amen ?
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-19, 20:31

Hvala ti na odgovoru , al problem je kod mene što i dalje razmišljam kako sam pisala , da su retki koji će biti spašeni , malo je izabranih , i zato kažem ko sam ja da bi ušla na mala vrata - nisam kompetentna (samo sam se prepustila vodstvu ko zna koga), a ta moja skromnost ne govori ništa (svako može biti skroman) . Poklopila se životna depresija s mržnjom prema svijetu i dogodilo mi se da vjerujem da ispunjavam kriterije + poniznost (ali JA kad sam bila , jer vodilo me nekad luđački ,da su me svi zamrzili , a ja sam slijedila to vodstvo + što sam istraživala Bibliju , i vjerovala da je to vjera - prepustiti se vodstvu ,jer je bilo jako i vjerovala sam da je to od Boga .)

Ako ustima ispovijedaš da je Isus Gospodin, i srcem vjeruješ da ga je Bog uskrsnuo od mrtvih, bit ćeš spašen. Doista, srcem vjerovati opravdava, a ustima ispovijedati spasava.
Ti kažeš Amen ?


Ja neznam više KAKO vjerovati dalje i dali je dovoljno na ovo reći Amen .
Ja bi vjerovala u sve , i lako bi rekla Amen , ali osobno mislim da se treba čekat poziv od Boga .
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Čovjek & Riječ 2013-06-20, 10:53

Diana ` wrote:... problem je kod mene što i dalje razmišljam
da, to jest problem.
Ne razmišljaj, nego prihvaćaj, točnije; vjeruj, ali ne vjeruj bilo kome, vjeruj jedino Bogu i to ne svakom (glasu) tko ti se javi, nego jedino Isusu. Sablažnjivo je reći ne razmišljaj, zato ću ti objasniti; ako razmišljaš, onda razmišljaj o Njegovim riječima, tako ćeš imati potporu Njegovog Duha (Jošua 1:8, Mudre izreke 3:5,6). Ako ti se nekad i učini da netko, neki čovjek govori kao On, uvijek provjeri kod Njega, Isusa ... ako neznaš kako ćeš to učiniti (provjeriti kod Njega) traži odgovore od Duha Svetoga, koji će ti govoriti kroz Isusove riječi (biblija).
Ovo što sam ti upravo rekao provjeri kod Njega, vidi Luka 11:9 i 11:13 (tamo piše; Bog će ti dati Duha svoga, ako Ga tražiš), Ivan 14:23-26 (budeš li tražila i čuvala Riječi Isusove, kod tebe, odnosno u tebi će se nastaniti Bog, imat ćeš potporu Duha Svetoga koji će ti biti Učitelj i objasniti ti sve ono što je Isus govorio).
Amen !
Ja neznam više KAKO vjerovati dalje i dali je dovoljno na ovo reći Amen .
Super je reći; ja neznam, štoviše to je preduvjet da bi se mogla ispuniti znanjem (Ivan 9:41), to je priznavanje duhovnog siromaštva, koje rezultira traženjem, to je super Diana, ohrabrujem te da se boriš, tražeći Božje vodstvo i snagu. Da, dovoljno je čuti što ti Isus kaže i svim svojim srcem na to reći; Amen !
Eto, sada ovisi o tebi, Bog je tu, želi biti tvoj Učitelj, tu je da tebi služi, On koji je svoj život za tebe dao, budi sigurna da On tebe neće nikada ostaviti, čak i kada te svi napuste. Preporučam ti da pronađeš, u svojoj blizini, nekog iskusnijeg brata ili sestru u Kristu koji bi ti u ljubavi i istini Božjoj pružili potporu i borili se zajedno s tobom.
(možda da pokušaš konzultirati brata u Isusu Kristu, Nikolu Škrinjarića, koji ima poprilično iskustvo i koji bi možda mogao pomoći u situaciji koju opisuješ)
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-20, 16:36

Hvala , proučila sam sad Nikolu Škrinjarića , i meni treba egzorcizam , to najprije .
Jer te koje slušam unutar mene , bacaju me samo sve dublje , i točno vidim da mi se rečenice prelamaju , od mojih do njihovih , isprepliću se , i ja nisam jedna , svoja .
Ja bi samo da mogu nastaviti ovaj život privesti kraju , da se mogu brinuti za sebe i obitelj (nisam nikud otišla) , i priznajem da sam sumanuta utjecajem tih zla u sebi . Imam kritičko razmišljanje prema njima i znam da mi se skuvalo , neka priča di ja vjerujem da sam od 
Boga , i dužna objasnit tajne Biblijske . (sile zla , o Osijeku da ne pričam , išla sam tamo pod jakim vodstvom uzalud , al je tvorilo tu neku priču u meni , a sile su bile tolke jake da sam i hod imala nevoljan , ili me zaustavljalo , ili vrtilo okolo bez da ja imam ikakve moći da stanem ili krenem . Jako zlo . Mislila sam da se borim protiv sotone , al da tako mora biti , da moram ostat opsjednuta .
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-22, 13:44

Izaija 44,24Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe: "Ja sam Jahve koji sam sve stvorio, koji sam nebesa sam razapeo i učvrstio zemlju bez pomoći ičije.
Izaija 44,25Ja osujećujem znamenja vrača, i čarobnjake u luđake promećem; silim mudrace da ustuknu i mudrost im obraćam u bezumlje,
Izaija 44,26ali potvrđujem riječ sluge svojega, ispunjam naum svojih glasnika. Ja govorim Jeruzalemu: `Naseli se!` I gradovima judejskim: `Sagradite se!` Iz razvalina ja ih podižem.


Utješno je da Bog sve vodi , i naše umove i situacije . Bez vjere nema života za mene , malo mi se promjenilo u duši (događa se tama bez Boga) , a ta opsjednutost je isto kako mi je Bog dao , ne vjerujem u zemaljske istjerivače (događa se recidiv , samo Isus može istjerati , i oni koji u Njegovo ime istjeruju (autorizirani) .Nije mi žao zbog iskustva u Osijeku , ionako nisam mogla da ne odem , jer je vodstvo bilo jako da osjetim te sotonske sile tamo , a u mom srcu mir i sigurnost (znači , ipak i zaštita od Boga) . Sjećat ću se samo pozitive i nastavit život kako Bog da . 
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Admin 2013-06-23, 10:51

Diana ` wrote:Utješno je da Bog sve vodi , i naše umove i situacije . Bez vjere nema života za mene , malo mi se promjenilo u duši (događa se tama bez Boga) , a ta opsjednutost je isto kako mi je Bog dao , ne vjerujem u zemaljske istjerivače (događa se recidiv , samo Isus može istjerati , i oni koji u Njegovo ime ...
Prepusti Jahvi putove svoje, u njega se uzdaj i on će sve voditi. Pravda će tvoja zasjati k'o svjetlost i tvoje pravo k'o sunce podnevno. (psalam 37,5)
Zar su svi koji su sada na zemlji, "zemaljski" ? Zar nema kojega "nebeskog", čovjeka u kojemu se nastanio Nebeski ?

Admin
Admin

Broj postova : 42
Join date : 2008-10-12

https://isuskrist.forumcroatian.com

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-23, 12:11

Ja mislim da nema . Svećenici su išli u ŠKOLE za to , nije to poziv od Boga , nego njihov odabir , jer da su pozvani - išli bi protiv struje svijeta (koja šalje svećenike u škole) , i bili bi sigurni u Boga u sebi , a ne da slijede zemaljske procedure . 
Pa čeka se Isus , da okupi crkvu , bar ja tako mislim (povratak) . Duh Sveti , drugi branitelj , kako je rekao Isus , poslan je izabranicima opet (mislim da na njih misliš ...) , ali ja neznam više ni dal sam ja od Boga ,a u svećenike postavljene od nekog zemaljskog poglavarstva ne vjerujem . Trpit ću depresiju , komunicirala sam s duhovima pa mi eto . Bog jedino zna kuda i kako s kim , pa tako i samnom (sad se nadam samo dan po dan da mi je proživit , a svaki dan tjeskoba , pa se mučim životnim pitanjima kako objasnit sebe djetetu jednog dana , al se tješim višim odgovorima da nisam ni sama tražila da se rodim , pa tako pad roditeljstva isto predajem Bogu na sud jer nevaljam) .
A nebeske stvari ostavljam za nakon smrti , mislim da sam zlo ko i mnogi ,pa kud oni tud i ja (pakao mi već jest na zemlji , mentalno/duhovno tlačenje) .
Hvala Č & R , najbolje je prepustiti Bogu sve , i prihvatiti odgovornost , krivicu , ili spas - to zna ON .
Ja od tih glasova neznam kome da vjerujem , jer nekad osjećam i dobre u sebi , koji me tješe prikazujući mi trenutke bez tjeskobe (pa pomislim da sam od Boga , samo da to preguram , tu depresiju ...) . Ako nisam , nisu ni mnogi , pa neznam kako ide dalje , nakon ovog života koji je nesretan - ide li dalje ikakvo olakšanje il dodatno ne ? Jel pakao univerzalni pakao , ili ima po zaslugama ? Nemogu da ne pomišljam na ta pitanja . Osobno u srcu neznam kakvo je ustrojstvo uzročno/posljedičnih kazni , ako sam većinom izbjegavala ljude i ne željela im zlo (pa sam se štedila da upadam u sukobe i greh) , ali sam zvala duhove i to me zanimalo od mladosti - zašto mi je to bilo dozvoljeno ? - odgovor : Jer Bog sve vodi , pa mi opet to olakšava krivicu (tako je moralo bit i nek me Bog stavi kud treba , ne vidim dobrog za sebe više , pa bi to moglo bit jedino iznenađenje i spas - da se bolje osjećam) . Bog nas je stvorio , Bog s nama raspolaže (tu mi ništa nemožemo , šta mi vredi da se kajem kad oduvijek nisam normalna , i osjećala sam ko mala duhove oko sebe bez da sam ih i zvala) . Utješno je jedino ako su putevi predodređeni , što vjerujem da jesu (ako Bog sve vodi) . Nekome bi bilo pitanje jel vodi svakoga (i dobre i zle) , il samo onoga ko mu prepusti vodstvo , il je to samo savjet koji se ionako događa - Prepusti Jahvi putove svoje .
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-23, 12:37

Oprosti za to što kažem da mislim da nema da se u nekome nastanio Nebeski (time širim beznađe) , jer možda nekome njegova vjera daje sreću i moje mišljenje je mentala (otkud znam ja , pogotovo ako kažem da nisam od Boga , vjerojatno) . Možda je u svijetu već prorok koji prepoznaje svoje po ljubavi i Duhu Svetome . Ja bi rado nastavila onako vjerovati ko dosad , jer mi nije bilo depresije i bila sam mirna i sretna , ali u ovom stanju nemogu vjerovati (samo stanje mi nameće NE) .Bog daje stanja srca i duha , Duh Sveti nastanjuje prema Božjem određenju , pa tako niko nemože prizvati Duh Sveti . Bog bira nas .
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-23, 13:02

Još imam potrebu napisat da Bog radi sve , i biće nam ili jedno ili drugo :


Ivan 12,39Stoga i ne mogahu vjerovati, jer Izaija dalje kaže:
Ivan 12,40Zaslijepi im oči, stvrdnu srca; da očima ne vide, srcem ne razumiju te se ne obrate pa ih ozdravim.
________________________________________________

Daniel 12,10Mnogi će se očistiti, ubijeliti i prokušati; a bezbožnici će i dalje biti bezbožni; bezbožnici se neće urazumjeti, a umnici će razumjeti.

Izaija 29,24Zabludjeli duhom urazumit će se, a oni što mrmljaju primit će pouku.
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Čovjek & Riječ 2013-06-24, 10:52

Diana ` wrote:... ali ja neznam više ni dal sam ja od Boga ,a u svećenike postavljene od nekog zemaljskog poglavarstva ne vjerujem . Trpit ću depresiju , komunicirala sam s duhovima pa mi eto . Bog jedino zna kuda i kako s kim , pa tako i samnom ...
Znaš li; voli li te Bog i želi li da budeš blagoslovljena ? Ako znaš da te voli, onda je prirodno da mu se prepustiš.
Kako ? Vjerujući mu.
Vjerujući samo ono što On kaže, odnosno oni koji govore Njegove riječi, u Njegovom Duhu (to je opet On, koji se u njima nastanio). On je Ljubav, strpljiva i dobrostiva, koja sve prašta, pun milosti i istine, On sam je Istina, svaka Njegova misao je na tvoje dobro.
Isplati Ga se slušati, znaš. To je zapravo jedini pametan izbor, gadno je Bogu se suprotstavljati, to vodi sigurno i direktno u prokletstvo.
To što kažeš da si komunicirala s duhovima, Bogu se gadi i to je veliki grijeh, pokaj se, odvrati se od toga, posljedice koje sada podnosiš, su (najvjerojatnije i sigurno) vlast tih duhova nad tvojim životom. Međutim, uz Božju, odnosno pomoć onih koje je On naučio, osposobio i opremio da budu na pomoć u takvim situacijama, možeš izići iz toga ropstva i služiti jedinom Bogu koji želi biti i koji će biti tvoj blagoslov.
Uvjet je, dakle, tvoja poslušnost Bogu.
Izaberi !
Ja ti preporučam; Život, dakle, biraj ! (Ljubeći Jahvu, Boga svoga, slušajući Njegov glas, prianjajući uz Njega, da živiš ti i tvoje potomstvo).
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-24, 12:29

Da se mene pita , izabrala bi ja život , utješno ti vjeruješ .
Nešt mi tlači srce da više ne mislim da sam od Boga .
Bolovi opsjednuća su nestali , sad je ostao samo utjecaj , nije da nisam u kontroli . Ostaje mi samo da na kraju života vidim kud idem , sad mi je želja samo prizemno da mi bude donekle dobro . Vjerovala sam 100 % da sam od Boga , al ne umišljeno , već ponizno (ne govorim o vodstvu kad nisam bila ja , to se moglo smatrat umišljeno) .
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Čovjek & Riječ 2013-06-24, 14:33

Diana ` wrote:Da se mene pita , izabrala bi ja život , utješno ti vjeruješ .
Nešt mi tlači srce da više ne mislim da sam od Boga .
Vidi, stvari su ti vrlo jednostavne; imaš (nazovimo ih tako) dvije velike sile, jedna, zla, je protiv tebe, želi te prevariti, nasamariti i na kraju ubiti, druga, dobra, je za tebe, želi ti najbolje, štiti te i čuva, čak i kada nemaš svijest o tome. I Zlo i Dobro su nivo iznad čovjeka, moćniji, puno moćniji, jedan pravedan i istinit, a drugi laž, prevrtljiv i podmukao, ubojica ljudi. Nemaš nikakve šanse, ni ti niti itko drugi, izboriti se protiv Zloga bez pomoći Dobroga, Jakoga.
Ovo nije priča za malu djecu, nego je stvarnost. Svatko ... svatko, tko zazove ime Dobroga biti će spašen. Dobri se zove Isus Krist.
Bolovi opsjednuća su nestali , sad je ostao samo utjecaj , nije da nisam u kontroli . Ostaje mi samo da na kraju života vidim kud idem , sad mi je želja samo prizemno da mi bude donekle dobro . Vjerovala sam 100 % da sam od Boga , al ne umišljeno , već ponizno (ne govorim o vodstvu kad nisam bila ja , to se moglo smatrat umišljeno) .
Prema tome, mislim da se Zli poigrava s tobom i nadam se da ti je iz gornjega jasno kako, jedini način kako mu se možeš oduprijeti i biti spašena iz njegovih smrtonosnih okova.
Jeli ti sada jasno što je ono nešt, što ti spominješ i odakle dolazi (loš) utjecaj (koji također spominješ) na tebe ? I najvažnije; kako mu se možeš (ako hoćeš) oduprijeti.
Oružjem Božjim pobjeđujemo, zar ne ? (Efežanima 6:12-18)
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-26, 12:37

Da , u meni su borbe ,a ja ispadam ko statist u svom vlastitom životu i samo gledam jel bolje danas . Životnih ambicija nema ,a i na ovaj način ih ni nemože bit , usmjerena sam unutar sebe , a baš tamo je lako primjetiti uplive , pa se trudim kroz dnevne poslove prebacit na površinu , da prođe dan . Bit će kako Bog da , jer vidim da ionako ja nemam puno utjecaja na tijek stanja . Moje JA gleda depresiju kako tlači ,a ja zrelo sagledavam da mi je većina života takva i bila pa samo proživljavam . Napuštam mozganje o Bogu , samo nastavljam dan po dan život .
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Čovjek & Riječ 2013-06-27, 11:58

Diana ` wrote:... ispadam ko statist u svom vlastitom životu i samo gledam jel bolje danas
...
Bit će kako Bog da , jer vidim da ionako ja nemam puno utjecaja na tijek stanja.
Na osnovu ovoga što kažeš, vidim tvoju vjeru i mir u njoj, drago mi je, jer mislim da je to dobro. Ne mislim da je ružičasto, nego mislim da je dobro. Neka bude tako, neka ti Bog da ono što vjeruješ, mir i blagoslov u Njemu, tebi i tvojoj obitelji, svima tvojima, Amen.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Čovjek & Riječ 2013-06-27, 12:57

Diana ` wrote:Da , u meni su borbe ...
Naravno, borbe su u svima nama. Mnoge borbe, ali možda najvažnija naša borba je borba tijela protiv Duha. Shvati me sada; rekao bih da je jedina borba koja se treba događati u nama, borba da stanemo na stranu Pobjednika.
Pobjednika poznamo zar ne ?
Objavljen nam je i znamo po vjeri tko je to, znamo jer nam Duh Njegov svjedoči; Isus Krist, naš Spasitelj, Gospodar gospodara i Kralj kraljeva, naš Otac nebeski. On je pobjedio i On je Vladar koji će vladati u vječnosti i sa Njime svi oni koji su Njegovi. Dakle, On je taj koji je sve napravio, koji je pripremio svečanost i gozbu, a na nama je jedino da stanemo na Njegovu stranu prihvaćajući poziv na gozbu vjenčanja. Međutim ni to nije, kao što vidimo, baš lako, jer imamo mnoge neprijatelje, ali najgori smo mi sami, naša tjelesnost koja se odupire onome što Duh govori, radosnoj vijesti; našoj pobjedi u Isusu Kristu, nismo samo pobjednici, nego i vrlo bogati u punini i obilju života koji u Njemu imamo i uživamo.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Diana ` 2013-06-27, 13:49

Hvala ti na riječima utjehe , ja osobno biram Isusa , al me napustio mir , samo predajem volju u Božje ruke , a pitanja zašto sam na svijetu i ko sam ja ostavljam - jer me samo bacaju u depresiju .
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Čovjek & Riječ 2013-07-31, 11:04

Diana ` wrote:Hvala ti na riječima utjehe ...
Hvala Bogu Diana na Njegovoj utjesi ...
osobno biram Isusa , al me napustio mir , samo predajem volju u Božje ruke ...
Gospodin je blizu !
Ne budite zabrinuti ni za što, nego u svemu - molitvom i prošnjom, sa zahvaljivanjem - očitujte svoje molbe Bogu.

I što će onda biti ? Evo ovo :
I mir Božji koji je iznad svakog razuma čuvat će srca vaša i vaše misli u Kristu Isusu.
(poslanica Filipljanima 4:5-7)

Amen, slavljen nek' je Bog u imenu Isus !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Problemi za raspravu Empty Re: Problemi za raspravu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum