Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biblijski stihovi

4 posters

Go down

Biblijski stihovi Empty Biblijski stihovi

Post by amos 2009-10-21, 12:18

Evo opet da dodamo mesto gde možemo stavljati stihove koji nam znače i koji su nas nahranili u današnjem danu.

1 Ivanova 3.1 Gledajte koliku nam je ljubav darovao Otac: djeca se Božja zovemo, i jesmo. A svijet nas ne poznaje zato što ne poznaje njega. 2 Ljubljeni, sad smo djeca Božja i još se ne očitova što ćemo biti. Znamo: kad se očituje, bit ćemo njemu slični, jer vidjet ćemo ga kao što jest. 3 I tko god ima tu nadu u njemu, čisti se kao što je on čist.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by Čovjek & Riječ 2009-10-21, 14:50

Koliko nas naš Otac ljubi ?

"Da slučajno bude nevinih pet manje od pedeset, bi li uništio sav grad zbog tih pet ?" "Neću ga uništiti ako ih ondje nađem četrdeset i pet", odgovori. "Ako ih se ondje možda nađem samo četrdeset ?" opet će Abraham. "Neću to učiniti zbog četrdesetorice", odgovori. "Neka se Gospodin ne ljuti ako nastavim. Ako ih se ondje nađ možda samo trideset ?" opet će on. "Neću to učiniti", odgovori, "ako ih
ondje nađem samo trideset." "Evo se opet usuđujem govoriti Gospodinu", nastavi dalje. "Ako ih se slučajno ondje nađe samo dvadeset ?" "Neću ga uništiti", odgovori, "zbog dvadesetorice." "Neka se Gospodin ne ljuti”, on će opet, “ako rečem još samo jednom : Ako ih je slučajno ondje samo deset ?" "Neću ga uništiti zbog njih deset", odgovori.

Radi imena svoga odgađah svoj gnjev, radi časti svoje susprezah se da te ne uništim.

"I kad se ne bi skratili dani oni, nitko se ne bi spasio. No poradi izabranih skratit će se dani oni."
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by amos 2009-10-22, 11:24

Izreke 25.28 Grad razvaljen i bez zidova - takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by diana*** 2010-02-22, 21:01

Efežanima ,4

20Ali vi niste tako poučeni kad ste spoznali Krista.

21Ako ste slušali o njemu i ako ste poučeni da je istina u Isusu,

22odbacite stari način života, starog čovjeka u vama kojega prijevarne požude vode u propast.

23Umjesto toga, Duh mora obnoviti vaš način razmišljanja.

24Morate postati novim čovjekom,[b] stvorenim na Božju sliku - pravednim, svetim i istinoljubivim.

25Odbacite zato laž i 'govorite istinu jedan drugomu'[c] jer pripadamo jedni drugima, udovi smo istoga Tijela.

26'Srdite se ako morate, ali nemojte da vas srdžba odvede u grijeh!'[d]

27Ne dajte đavlu priliku da djeluje.

28Tko je krao, neka to više ne čini. Radije neka se trudi vlastitim rukama priskrbiti dobra, da ima što podijeliti s onima koji su u potrebi.

29Nikakva ružna riječ neka ne prijeđe preko vaših usana. Neka sve što kažete bude dobro, na izgradnju i dobrobit onima koji vas slušaju.

30Ne žalostite svojim životom Božjega Svetog Duha, kojim ste zapečaćeni za dan otkupljenja.

31Klonite se svake gorčine, srdžbe, gnjeva, vike i kletve te svake opakosti!

32Budite, naprotiv, jedni drugima dobrostivi i milosrdni te praštajte jedni drugima kao što je i Bog u Kristu nama oprostio.


Last edited by diana*** on 2010-02-26, 22:29; edited 1 time in total
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by diana*** 2010-02-24, 11:58

Izaija 49,21
I ti ćeš se u srcu svom zapitati: `Tko mi rodi sve ove? Bijah bez djece, neplodna, prognana i odbačena, pa tko ih podiže? Bijah, eto, sama ostala, a oni gdje su bili?`


Izaija 50,2
Zašto ne nađoh nikoga kad sam došao? Zašto se ne odazva nitko kad sam zazvao? Zar mi je ruka prekratka da izbavi, ili u meni snage nema da oslobodim? Gle, prijetnjom svojom isušujem more, u pustinje rijeke pretvaram; njihove se ribe raspadaju jer vode nema i od žeđi ugibaju.

Izaija 50,5
Gospod Jahve uši mi otvori: ne protivih se niti uzmicah.

Izaija 50,7
Gospod mi Jahve pomaže, zato se neću smesti. Zato učinih svoj obraz k`o kremen i znam da se neću postidjeti.

Izaija 50,8
Blizu je onaj koji mi pravo daje. Tko će se pravdati sa mnom? Iziđimo zajedno! Tko je protivnik moj u parnici? Nek` mi se približi!

Izaija 53,1
"Tko da povjeruje u ono što nam je objavljeno, kome se otkri ruka Jahvina?

Izaija 53,11
Zbog patnje duše svoje vidjet će svjetlost i nasititi se spoznajom njezinom. Sluga moj pravedni opravdat će mnoge i krivicu njihovu na sebe uzeti.

Izaija 54,4
Ne boj se, nećeš se postidjeti; na srami se, nećeš se crvenjeti. Zaboravit ćeš sramotu svoje mladosti i više se nećeš spominjati rugla udovištva svoga.

Izaija 54,5
suprug ti je tvoj Stvoritelj, ime mu je Jahve nad Vojskama; tvoj je Otkupitelj Svetac Izraelov, Bog zemlje svekolike on se zove.

Izaija 54,6
Jest, k`o ženu ostavljenu, u duši ucviljenu, Jahve te pozvao. Zar se smije otpustiti žena svoje mladosti, pita Bog tvoj.

Izaija 54,10
Nek` se pokrenu planine i potresu brijezi, al` se ljubav moja neće odmać` od tebe, nit` će se pokolebati moj Savez mira," kaže Jahve koji ti se smilovao.

Izaija 54,11
"O nevoljnice, vihorom vitlana, neutješna, gle, postavit ću na smaragd tvoje kamenje i na safir tvoje temelje.

Izaija 54,15
Ako li te napadnu, neće doći od mene; tko se na te digne, zbog tebe će pasti.
Izaija 54,17
Neće uspjeti oružje protiv tebe skovano. Dokazat ćeš da je zao svaki jezik što na te udari na sudu. To je baština slugu Jahvinih, to im je pobjeda od mene" - riječ je Jahvina.

Izaija 55,5
Evo, pozvat ćeš narod koji ne poznaješ, i narod koji te ne zna dohrlit će k tebi radi Jahve, Boga tvojega, i Sveca Izraelova, jer on te proslavio.

Izaija 57,10
Iscrpljena si od tolikih lutanja, al` nisi rekla: "Beznadno je!" Snagu si svoju nanovo našla te nisi sustala.

Izaija 57,11
Koga si se uplašila i pobojala da si se iznevjerila, da se više nisi mene spominjala, niti si me k srcu uzimala? Šutio sam, zatvarao oči, zato me se nisi bojala.

Izaija 58,11
Jahve će te vodit` bez prestanka, sitit će te u sušnim krajevima. On će krijepit` kosti tvoje i bit ćeš kao vrt zaljeven, kao studenac kojem voda nikad ne presuši.

Izaija 62,5
Kao što se mladić ženi djevicom, tvoj će se graditelj tobom oženiti; i kao što se ženik raduje nevjesti, tvoj će se Bog tebi radovati.

Izaija 62,11
Evo, Jahve oglasuje do nakraj zemlje: "Recite kćeri sionskoj: Evo, dolazi tvoj spasitelj. Evo, s njim naplata njegova i njegova nagrada ispred njega!
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by diana*** 2010-02-24, 12:08

Izaija 66,8
Tko je takvo što čuo, tko je takvo što vidio? Može li se zemlja u jednom danu napučiti? Može li se narod odjednom roditi? A tek što je osjetila trudove, Sionka rodi sinove!
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by diana*** 2010-02-25, 09:59

Marko 13,11
Kad vas budu vodili da vas predaju, ne budite zabrinuti unaprijed o tome što ćete reći; već to što će vam se dati u taj sat tamo, to recite; jer, niste vi koji ćete govoriti, već Duh Sveti.


Last edited by diana*** on 2010-02-26, 22:02; edited 1 time in total
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by diana*** 2010-02-25, 22:19

Rimljanima 12,3
Da, po milosti koja mi je dana svakomu između vas velim: ne precjenjujte se više no što se treba cijeniti, nego cijenite se razumno, kako je već komu Bog odmjerio mjeru vjere.
Rimljanima 12,4
Jer kao što u jednom tijelu imamo mnogo udova, a nemaju svi isto djelovanje,
Rimljanima 12,5
tako smo i mi, mnogi, jedno tijelo u Kristu, a pojedinci udovi jedan drugomu.

Rimljanima 12,16
Budite istomišljenici među sobom! Neka vas ne zanosi što je visoko, nego privlači što je ponizno. Ne umišljajte si da ste mudri!
Rimljanima 13,2
Stoga tko se suprotstavlja vlasti, Božjoj se odredbi protivi; koji se pak protive, sami će na se navući osudu.


Last edited by diana*** on 2010-02-26, 22:02; edited 1 time in total
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by amos 2010-02-26, 04:09

2 Petrova 3.14 Zato, ljubljeni, dok to iščekujete, uznastojte da mu budete neokaljani i besprijekorni, u miru.15 A strpljivost Gospodina našega spasenjem smatrajte, kako vam i ljubljeni brat naš Pavao napisa po mudrosti koja mu je dana.16 Tako u svim poslanicama gdje o tome govori. U njima ima ponešto nerazumljivo, što neupućeni i nepostojani iskrivljuju, kao i ostala Pisma - sebi na propast. 17 Vi dakle, ljubljeni pošto ste upozoreni, čuvajte se da ne biste, zavedeni bludnjom razularenika, otpali od svoje postojanosti. 18 A rastite u milosti i spoznanju Gospodina našega i Spasitelja Isusa Krista! Njemu slava i sada i do u dan vječnosti! Amen!
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by diana*** 2010-02-26, 10:06

Tužaljke 2,13 S čime da te prispodobim? Na koga si nalik, Kćeri jeruzalemska? S kime da te usporedim, kako utješim, djevice, Kćeri sionska? Jer kao more tvoja je nesreća neizmjerna. Tko će te iscijeliti?

Tužaljke 2,14 Viđenja tvojih proroka bijahu varka i laž, oni nisu objavili krivnju tvoju da te od izgnanstva odvrate. Varali su te utvarama lažnim i zamamnim.

Tužaljke 2,19 Ustani, viči noću za svake promjene straže. K`o vodu izlij srce pred licem Gospodnjim, k njemu podiži ruke i traži milost za svoju nejačad koja od glada obamire po uglovima ulica.

Tužaljke 3,24 "Jahve je dio moj", veli mi duša, "i zato se u nj pouzdajem.


Last edited by diana*** on 2010-02-26, 22:01; edited 1 time in total
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by diana*** 2010-02-26, 20:53

Ivan 4,16
Isus joj reče, idi zovni svog muža i vrati se ovamo. `
Ivan 4,17
Žena mu odgovori: ` Ja nemam muža. `
Ivan 4,18
Isus joj reče: ` Ti dobro veliš: ja nemam muža; ti si ih imala pet i onaj kojeg imaš nije tvoj muž. To što si rekla istina je. `


Last edited by diana*** on 2010-02-26, 22:02; edited 2 times in total
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by amos 2010-02-26, 21:53

Molim kada se stavljaju stihovi da se napiše odakle su. Recimo primer Marko 4. pa onda stihovi.Da bi mogli da znamo gde se nalaze da možemo da pogledamo kontekst.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by Čovjek & Riječ 2010-04-02, 11:06

Zato ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duše svoje, i iz svega uma svoga, i iz sve snage svoje ! Druga je: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. Nema druge zapovijedi veće od tih. Nato će mu pismoznanac: Dobro, učitelju ! Po istini si kazao: On je jedini, nema drugoga osim njega. Njega ljubiti iz svega srca, iz svega razuma i iz sve snage i ljubiti bližnjega kao sebe samoga - više je nego sve paljenice i žrtve. Kad Isus vidje kako je pametno odgovorio, reče mu: Nisi daleko od kraljevstva Božjega ! (Marko 12:30-34)
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by tanja 2011-02-01, 23:34

Diana predivni stihovi!!! Hvala Very Happy
Otkrivenje, 3:20
-"....Evo stojim na vratima i kucam. Ako tko čuje moj glas i otvori vrata, ući ću k njemu i večerati s njim, i on sa mnom."

. Jer. 1:5;7,8 "Prije nego te stvorih u krilu materinu, izabrao sam te. Prije nego ti izađe iz krila materina, posvetio sam te, postavio sam te za proroka narodima. "'Ja sam još tako mlad!' Idi samo, kamo te šaljem i navješćuj, što ti zapovjedim!Ne boj se njih, jer sam ja s tobom, da te očuvam!" veli Gospod.

Otk. 22:1-3
I Pokaza mi rijeku vode života, bistru kao kristal, koja je izlazila od prijestolja Božjega Janjetova. Nasred ulice njegove i s obje strane rijeke drvo života, koje rada dvanaest plodova, dajući svakoga mjeseca svoj plod; i lišće od drveta lijek je narodima, I više neće biti nikakva prokletstva.
tanja
tanja

Broj postova : 3
Join date : 2011-02-01

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by Čovjek & Riječ 2011-04-05, 11:06

A vi - Pomazanje koje primiste od Njega u vama ostaje i ne treba da vas itko poučava. Nego njegovo vas Pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu. 1Iv 2:27
Ostanimo u Njemu ! Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by Čovjek & Riječ 2011-05-14, 22:56

Ali s darom nije kao s grijehom. Jer ako su grijehom jednoga mnogi umrli, mnogo se obilatije na sve razlila milost Božja, milost darovana u jednom čovjeku, Isusu Kristu. I dar - to nije kao kad je ono jedan sagriješio : jer presuda nakon jednoga grijeha posta osudom, a dar nakon mnogih grijeha - opravdanjem. Rim 5:15,16

Naišao sam na ovaj stih danas. Hvala Bogu na ovome. Ostaje mi nejasno kako mnogi ne vide ovu radosnu vijest. Jasno mi je za nevjernike, ali za vjernike ...
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Biblijski stihovi Empty Re: Biblijski stihovi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum