Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Laž, manipulacija, skrivanje istine:

3 posters

Go down

Laž, manipulacija, skrivanje istine: Empty Laž, manipulacija, skrivanje istine:

Post by amos 2009-12-08, 00:24

U današnje vreme laž je postala sredstvo komunikacije.Danas je teško čutu istinu iz usta ljudi, i kao i sve ostalo to utiče na narod Božiji.Ovo je tema gde raspravljamo o laganju.Dali je dozvoljeno? Koliko? Gde? Ako da zašto da, ako ne zašto ne? Postoje li bele laži,laži u ime Božije itd... Ima dosta zanimljivih situacija u reču Božijoj o kojima bi mogli razgovarati.Pa evo mesta za to.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Laž, manipulacija, skrivanje istine: Empty Re: Laž, manipulacija, skrivanje istine:

Post by neaktivan 2009-12-24, 01:01

Kod te teme bih upotrijebio stihove mudroga Salomona:
"Gospodnji strah početak je mudrosti, a razboritost je spoznaja Presvetog." - Izreke 9, 10


te psalam 111, 10: "Početak mudrosti strah Gospodnji! Mudro čine koji ga poštuju. Slava njegova ostaje dovijeka"

Ako imamo strah Gospodnji tada čemo svakako znati kome, kada i kako odgovoriti. Osobno me smeta mišljenje koje sam čuo (jako često) da je Bog zapovijedio: "Ne laži" tzv. 6 Božja zapovjed, i onda krene prepiranje dali je to grijeh, ili ne, i kako je Rahaba mogla lagati da spasi Izraelske uhode koji su uhodili Jerihon.

Jošua/Jozua 2, 1-11:
"Jošua, sin Nunov, posla potajno iz Šitima dvojicu uhoda s nalogom: “Idite, izvidite područje, osobito Jerihon.” Oni odu i stignu u kuću bludnice koja se zvala Rahaba i ondje prenoće. To bude javljeno kralju jerihonskom: “Evo, stigoše noćas ovamo neki ljudi od sinova Izraelovih da izvide zemlju.” Tada kralj jerihonski poruči Rahabi: “Izvedi ljude koji su došli k tebi, koji su ušli u tvoj dom, jer su došli uhoditi svu zemlju.Ali žena uze ona dva čovjeka, sakri ih i reče: “Istina, ti su ljudi došli k meni, ali ja nisam znala odakle su. Kada se u sumrak zatvarahu gradska vrata, oni odoše i ja ne znam kamo su krenuli. Požurite za njima jer ih još možete stići.” A ona ih bijaše izvela na krov i sakrila pod netrveni lan što ga je ondje razastrla. I požure se ljudi u potjeru za njima, prema Jordanu, sve do prijelaza preko rijeke; a kad je potjera izišla, zatvore se za njima gradska vrata. Dok još oni gore ne bijahu zaspali, popne se Rahaba k njima na krov i reče im: “Znam da vam je Jahve dao ovu zemlju, jer nas je sve uhvatio strah od vas i prezaju od vas svi žitelji ovoga kraja. Jer čusmo kako je Jahve isušio vodu Crvenoga mora pred vama kada ste izašli iz Egipta, i ono što ste učinili dvojici kraljeva amorejskih s druge strane Jordana, Sihonu i Ogu, koje pogubiste. Kad smo čuli sve to, zastalo nam srce i nitko da smogne snage da vam se suprotstavi jer Jahve, Bog vaš - on je Bog gore na nebesima i dolje na zemlji."

1. Rahaba nije bila Izraelka, dakle nije poznavala "ne laži"
2. Imala je strah od Boga
tako da i dalje tvrdim: "Početak mudrosti je Strah Gospodnji"

neaktivan

Broj postova : 126
Join date : 2009-12-06
Lokacija : Zemlja

http://www.illbehonest.com/

Back to top Go down

Laž, manipulacija, skrivanje istine: Empty Re: Laž, manipulacija, skrivanje istine:

Post by Dijana 2012-02-07, 18:44

vega
Ako imamo strah Gospodnji tada čemo svakako znati kome, kada i kako odgovoriti. Osobno me smeta mišljenje koje sam čuo (jako često) da je Bog zapovijedio: "Ne laži" tzv. 6 Božja zapovjed, i onda krene prepiranje dali je to grijeh, ili ne, i kako je Rahaba mogla lagati da spasi Izraelske uhode koji su uhodili Jerihon.

Nije,vega,stvar u tome da Rahaba nije poznavala zapovijed od Boga,nego je ona itekako poznavala volju Božju .
Strah Gospodnji je najveći pokazatelj nečijeg načina i ako Bog kaže da
se treba zemljanima lagat ,onda se to i sluša ,i na taj način izvršavaš volju Božju .
Iskušana je Rahaba ,a model isti imaš i kod drugih Sionki :

Suci 5,7
Pusta bijahu sela izraelska dok ne ustadoh ja, Debora, dok ne ustadoh kao majka Izraelu.


Majka koja nanovorađa ,
Izaija 66,8
Tko je takvo što čuo, tko je takvo što vidio? Može li se zemlja u jednom danu napučiti? Može li se narod odjednom roditi? A tek što je osjetila trudove, Sionka rodi sinove!


Istina je šokantna za svijet ,da jedna bludnica ima milost od Boga :

Luka 7,39
Kad to vidje farizej koji ga pozva, pomisli:
"Kad bi ovaj bio Prorok, znao bi tko i kakva je to žena
koja ga se dotiče: da je grešnica.


Luka 7,44
I okrenut ženi reče Šimunu: "Vidiš li ovu ženu? Uđoh ti u kuću, nisi mi vodom noge polio, a ona mi suzama noge oblila i kosom ih svojom otrla.
Luka 7,45
Poljupca mi nisi dao, a ona, otkako uđe, ne presta mi noge cjelivati.
Luka 7,46
Uljem mi glave nisi pomazao, a ona mi pomašću noge pomaza.
Luka 7,47
Stoga, kažem ti, oprošteni su joj grijesi mnogi jer ljubljaše mnogo. Komu se malo oprašta, malo ljubi.


Žene su najveće vjernice ,one prepoznaju proroka :

Ivan 4,19
Kaže mu žena: "Gospodine, vidim da si prorok.
Ivan 4,28
Žena ostavi svoj krčag pa ode u grad i reče ljudima:
Ivan 4,29
"Dođite da vidite čovjeka koji mi je kazao sve što sam počinila. Da to nije Krist?


Žene "rasprostranjuju" Very Happy ,poznato ?
Samo,bit je u ženi i njenoj kakvoći ,o čemu ona dila priču Cool ?
Kad govori ko su proroci ...javno .
I onda sablažnjava svojom "grešnošću" narod ,koji je kamenuje i ismijava .
Ali,onda Bog uvodi novo pravilo ,nakon istine ,koju niko nije cijenio ,nastupa
tajni posao,gdje bludnica SAKRIVA i laže za svoju braću .
Neće bit krvi,rat je duhovan i može se i tajno pristupit u spas .

Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Laž, manipulacija, skrivanje istine: Empty Re: Laž, manipulacija, skrivanje istine:

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum