Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alkohol, cigarete,droga.

2 posters

Go down

Alkohol, cigarete,droga. Empty Alkohol, cigarete,droga.

Post by amos 2009-12-08, 00:27

Poroci definitivno jako zanimljivo pitanje.Koji su poroci dozvoljeni? Dali ima dozvoljenih? U kojoj meri ako ima.Ovde možemo iznositi argumente za i protiv i pokušati jedni drugima da pomognemo u boljem sagledavanju poroka ili navika.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Alkohol, cigarete,droga. Empty Re: Alkohol, cigarete,droga.

Post by neaktivan 2009-12-24, 00:37

pa, smatram da Krščanin koji sluša i pokorava se glasu Duha Božjega nebi trebao imati poroke. Dosta je to škakljiva tema, ali sve ovisi o tome koliko nam je prioritet služiti Bogu a koliko udovoljavati sebi. Mislim da je Božja volja najbolji vodič za naše živote, pa samim time smatram da je pokoravanje istoj najispravnije. 

Međutim, ako jednom saznamo Božje mišljenje o toj određenoj stvari/poroku, i usprotivimo se, tada smatram da griješimo, tada nepostoji opravdanje jer smo svjesni (naravno, podrazumejva se da imamo osvjedočenje) da to što činimo nije u redu u Božjim očima.

neaktivan

Broj postova : 126
Join date : 2009-12-06
Lokacija : Zemlja

http://www.illbehonest.com/

Back to top Go down

Alkohol, cigarete,droga. Empty Re: Alkohol, cigarete,droga.

Post by neaktivan 2009-12-24, 00:45

Eto primjer, pijenje kave. Svakodnevno jedna ranojutarnja kavica. To nam postane navika i rutina i nemožemo zamisliti jutro bez kave. I onda nam dođe: ili nečastivi ili naša vlastita savijest sa optuživanjem da smo ovisni i da je kava grijeh. Najgora moguča solucija je da tada odemo u krajnost i prestanemo sa kavom, i počnemo "propovjedati" da je kava grijeh. 
Smatram da je najispravnije tada stati pred Gospoda i upitati Njega što je Njegova volja, što On ima za reći (to sam ja učinio sa glazbom, i dobio sam osvjedočenje tj. odgovor) i strpljivo čekati na odgovor (koji može doći kroz Riječ ili glas Duha ili pastora ili brata/sestru u Kristu) i pokoriti se odgovoru. Tj. Njegovoj volji.

neaktivan

Broj postova : 126
Join date : 2009-12-06
Lokacija : Zemlja

http://www.illbehonest.com/

Back to top Go down

Alkohol, cigarete,droga. Empty Re: Alkohol, cigarete,droga.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum