Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Riječ utjehe

3 posters

Go down

Riječ utjehe Empty Riječ utjehe

Post by Čovjek & Riječ 2011-04-05, 12:36

Naš Gospodin Isus Krist nam je izrekao Riječi kojih nas danas (po Njegovom obećanju - Ivan 14:26) podsjeća Njegov Duh Branitelj i Utješitelj, Duh Sveti :
Reče Isus : Zaista, kažem vam, nema ga tko ostavi kuću, ili braću, ili sestre, ili majku, ili oca, ili djecu, ili polja poradi mene i poradi evanđelja, a da ne bi sada, u ovom vremenu, s progonstvima primio stostruko kuća, i braće, i sestara, i majki, i djece, i polja - i u budućem vijeku život vječni. (Mar 10:29,30)
Utješno zar ne ?
Naravno, ako Mu vjerujemo.
A On je posebno naglasio ovu svoju Riječ, rekavši "zaista", što znači Amen.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Riječ utjehe Empty Re: Riječ utjehe

Post by Loida 2011-05-12, 20:55

je utješno je brate
a utješno je i znati da nam Gospod ne dopušta više nevolja nego možemo izdržati ...sve mogu u Onom koji mi snagu daje Smile
Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

Riječ utjehe Empty Re: Riječ utjehe

Post by Čovjek & Riječ 2011-05-13, 16:16

Loida wrote:je utješno je brate
a utješno je i znati da nam Gospod ne dopušta više nevolja nego možemo izdržati ...sve mogu u Onom koji mi snagu daje Smile
Je, hvala Bogu, pokazalo se da je to istina ...
Međutim ovdje (gornji stihovi iz (Mar 10:29,30)) nije riječ o nevoljama koje dolaze iz bilo kojega smjera, radi se o nevoljama onih koji trpe radi Njega, o nevoljama onih koji su progonjeni radi Njega, Njegovog imena - Isus Krist.
Kada pogledam sebe osobno, ne mogu reći da sam baš uvijek u nevoljama (isključivo) radi Njega ... samo želim reći da se to ne bi mješalo. Nešto o tom kontekstu Riječi možemo nabrojiti ako to želiš ... pitam, jer ne vidim ovdje baš puno zainteresiranih za tu (a nažalost ni neku drugu) tematiku. Naravno, ako krenemo u tom smjeru, morat ćemo voditi računa da se držimo teme, a ona je "Riječ utjehe"; dakle morat ćemo spojiti progonstvo sa utjehom. Zanimljiv zadatak, zar ne ? Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Riječ utjehe Empty Re: Riječ utjehe

Post by Dijana 2012-02-10, 17:04

Nešto o tom kontekstu Riječi možemo nabrojiti ako to želiš ... pitam, jer ne vidim ovdje baš puno zainteresiranih za tu (a nažalost ni neku drugu) tematiku. Naravno, ako krenemo u tom smjeru, morat ćemo voditi računa da se držimo teme, a ona je "Riječ utjehe"; dakle morat ćemo spojiti progonstvo sa utjehom. Zanimljiv zadatak, zar ne ?

Jel da probam ? Very Happy
(mislim,bit u temi a da bu utješno i tipično za temu)

Pravo progonstvo ti je dok imaš ufanje da pred zemljanima kažeš da si vjernik i svu istinu saspeš ,bez obzira ko sve sluša ,i da te po tome znaju
- to je dovoljan razlog za progostvo ,ali ono pravo ,od svih Very Happy

Ja bila zatvorena više puta u ludari ,i tamo govorila o Isusu ,Bibliji i šta
mi je važno ... pa dobila dijagnozu ,tj više raznih

Riječ utjehe 2e055bf095ebddd0940558ae3914a0e2

Tuga i nezadovoljstvo brakom i životom = depresija
Propovjednik 2,17
Omrznuh život, jer mi se učini mučnim sve što se zbiva pod suncem:
sve je ispraznost i pusta tlapnja.


Pobuna protiv ugnjetavača = Poremećaj ličnosti Wink
Ivan 2,15
I načini bič od užeta te ih sve istjera iz Hrama zajedno s
ovcama i volovima. Mjenjačima rasu novac i stolove isprevrta

(samo primjer bijesa,pobuna protiv tlačenja ,ništa nisam mislila Very Happy )

Čula glasove ,bila opsjednuta = Višestruke ličnosti
(ali to im nisam dala na pladnju,ostalo je na šizofreniji samo Very Happy ,
VPL sam si sama prišila ,jer je tako bilo ,i aj nek mi psihijatra kaže da je moj mozak izmislio "ličnosti" u glavi ,da,da ,baš bi izmislio POGRDNE LIČNOSTI,izmislio bi si one koje mu pašu ...a i te "ličnosti" su mogle šetat u druge Cool ,pa i u samu psihijatru pirat ,pa nek se ona drži svoje knjige
šta je meni ,a nije ,samo sam bila opsjednuta)

I na kraju čula ISUSA =RELIGIJSKA SUMANUTOST king

Aaaaaa,ljudi ,nema većih uvreda ,trajnih ,dok vam tako nafilaju karton sunny

I onda odeš u sigurnu kuću na godinu dana i tamo kažeš da vjeruješ u Boga
i da ti je čitanje Biblije hrana,i zajedništvo s braćom sve na svjetu,pa plačeš
bez interneta ,jer je kuća JAKO SIGURNA Riječ utjehe Bbe53a3e53c11d9bdc315631d730e9f0
(čuvaju te i od tebe samog Cool )
...pa su me tračali jer sam otvoreno rekla i da sam bila u Vrapču ,
pa su žene jedna drugu upozoravale na mene Cool i ja bila još bolje zatvorena u sobi ,sve do nekog usuda ,dok me vodio Bog protiv pravila te
kuće,pa ja kupila net ,TELE2 i skrivala se u sobi (imali smo za igrice komp)
I tako se hranila i fixala ,skinula 8 kila Very Happy
Dok sam nakon dva i pol mjeseca shvatila da me niko ne doživljava - ošla sam u ured i tužila se ,dobila ukor i nije mi žao,krivnju nisam osjećala ,samo sam mrzila i život i uredbe zemaljske i povratak ovdje,jer nemam gdje,ali
zato imam net 24/7 ..i to je SVE Riječ utjehe 0eff9151ac40bbed1a40af126f16bc9e

Btw ,u uredu su me znali po Bogu ,ali sam se pokazala točnom po pameti sunny
i nisu me dali na psihijatriju ,osim na analizu ,i prošla ja ... Cool
(ne hvalim se ja ,to mi je Bog tako dao da ispadne)
Al velim - Bog mi je sve i nemam ja šta puno sa bezbožnicima ,mogu ih zabavit svojom
"ludošću" jer ja to sve kroz šalu ispričam - ludnice i "krasne" obiteljske odnose ,a Boga nek mi neko dirne - POSVAĐAM SE TAJ ČAS ! DA NEKO BIBLIJU ISMIJE ,ILI MOJ PRIORITET = BOGA !
Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Riječ utjehe Empty Re: Riječ utjehe

Post by Čovjek & Riječ 2012-02-11, 02:06

Dijana wrote:... Pravo progonstvo ti je dok imaš ufanje da pred zemljanima kažeš da si vjernik i svu istinu saspeš ,bez obzira ko sve sluša ,i da te po tome znaju
- to je dovoljan razlog za progostvo ,ali ono pravo ,od svih Very Happy ...
Slažem se, to je sasvim dovoljan razlog za progonstvo ... to smeta od Boga odvojenom dijelu duhovnog svijeta, pa se pobrine za progone iz raznih smjerova i na razne načine, što su bolniji progonjenome, to bolje ...
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Riječ utjehe Empty Re: Riječ utjehe

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum