Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

poučne priče

+2
Čovjek & Riječ
anče
6 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

poučne priče Empty poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:07

Ako bi djavo ikada imao svoje zapovesti one bi verovatno bile slične sledećim:
Blagosloveni da su previše umorni, prezauzeti i prerastrojeni da provedu samo jedan sat jednom sedmično sa svojom braćom Hrišćanima u crkvi- oni su moji najbolji radnici.
Blagosloveni oni Hrišćani koji čekaju da budu zamoljeni i za to očekuju hvalu- ja ih mogu iskoristiti.
Blagosloveni da su preosetljivi, i sa malo sreće prestaće da idu u crkvu- Oni su moji misionari.
Blagosloveni da su oni previše religiozni i koji svima idu na nerve- Oni su moji omiljeni.
Blagosloveni da su izazivači nereda- oni će se mojom decom nazvati.
Blagosloveni da su oni koji nemaju vremena za molitvu- oni su mi lak plen.
Blagoslovene da su tračare- oni su moji tajni agenti.
Blagosloveni da su kritici vodstva crkve- oni će imati udela u meni.
Blagoslovene da su gundjalice- Ja sam uvo za njih.
Blagosloven da si ti koji ovo čitaš i misliš da je to za druge ljude a ne za tebe- imam te.

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:09

Jednom beše jedan dečak koji je imao lošu narav. Njegov tata mu je dao kesu punu eksera i rekao mu da svaki put kada pobesni i izgubi kontrolu nad sobom, da zakuca jedan ekser u ogradu. Prvoga dana dečak je zakucao 37 eksera u ogradu. Tokom sledećih nekoliko meseci on je naučio da kontroliše svoj bes i broj ukucanih eksera se smanjivao. Otkrio je da je lakše kontrolisati svoju narav nego zakucavati eksere u ogradu. Tako je došao i dan da tokom celog dana nije pobesneo. On je rekao to svome tati, a tata mu je rekao da svakoga dana kojeg bude uspeo da kontroliše svoje ponašanje, da iz ograde izčupa jedan ekser.Dani su prolazili i jednoga dana dečko je bio u stanju da kaže tati da je izčupao sve eksere. Tata je uzeo sina za ruku , odveo ga do ograde i rekao: " Dobro si to uradio, sine moj, ali pogledaj sve te rupe u ogradi.Ograda više nikada neće biti ista. Kada u besu kažeš neke stvari, one ostavljaju ožiljak, kao što su ove rupe u ogradi. Možeš čoveka ubosti nožem i izvući nož i posle toga nije važno koliko puta kažeš da ti je žao, rana ostaja." Verbalna i fizička su jednako bolne.

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:12

Kvalifikacija za propovednika

Jednog dana je neki clan pastorskog odbora u
jednoj crkvi procitao pismo koje je doslo od jednog kandidata i glasilo je
ovako:

“ Imam mnogo kvalifikacija. Bio sam propovednik
sa puno uspeha, a malo i kao pisac. Neki kazu da sam dobar organizator. Bio sam
vodja na mnogim mestima. Imam preko 50 godina. Nikada nisam propovedao na
jednom mestu vise od tri godine. Neka mesta sam napustio posto je moj rad
izazvao pobunu i metez.

Moram priznati da sam tri ili cetiri puta bio u zatvoru, ali ne zbog nekog nedela.
Moje zdravlje nije bas najbolje, iako jos uvek cinim velika dela.
Crkve u kojim sam propovedao su bile male
iako su bile u nekim velikim gradovima.
Nisam se bas slagao sa religiskim liderima u gradovima u kojama sam
propovedao. U stvari od nekih sam dobijao pretnje i cak su me fizicki napali.
Nisam bas dobrog pamcenja. Znaju me i po tome da sam
nekad zaboravio koga sam krstio.
No, ako biste me mogli upotrebiti, dacu sve
od sebe.

Odbornik je pogledao na ostale i rekao: “Dakle, sta vi mislite? Da ga uposlimo? “
Ostali su bili protiv. Zaposliti bolesnog, izazivaca nereda, zaboravnog
bivseg zarobljenika? Da li je covek koji je procitao pismo lud?

Ko je uopste taj podnoslilac molbe? Ko bi
uopste zeleo takvog kolosalnog zivca?

“O,”rece covek ,koji je i napisao pismo, “ Samo je potpisano sa ‘Apostol Pavao’ . ”

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:15

Abortus

Jedan professor medicine je postavio pitanje svojim studentima.

“ Ovo je istorije porodice-
Otac ima sifilis. Majka ima TB ( tuberkulozu).

Zajedno vec imaju cetvoro dece.

Prvo je slepo. Drugo je umrlo.

Trece je gluvo.

Cetvrto ima TB.

Majka je oped trudna.

Roditelji su voljni za
abortus ako biste vi tako odlucili da treba.

Pa, sta mislite da treba uraditi?"

Vecina studenata se odlucila za abortus.

“ Cestitamo” rece professor.
“ Upravo ste ubili Betovena!”

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:16

Mladi propovednik je otisao u svoju prvu crkvu sa velikm iscekivanjem i odusevljenjem. Na njegovo razocarenje, sluzba slavljenja je bila slabo posecena i duhovni zivot zajednice je jako opao.
Zvao je kucu po kucu nebili obnovio interesovanje, no nekolicina ljudi mu je odgovorila da je crkva tako mrtva i da nemaju nameru da je posecuju.Zatim je o tome prodiskutovao sa staresinstvom crkve i oni su se slozili da kritike tih ljudi jesu osnovane i opravdane.
Pastor je svima objavio, posto je zakljucio, da je crkva mrtva, da ce joj odrzati sahranu na sledecoj sluzbi.
Crkva se prepunila toga dana.
Propovednik je poceo hvaliti pokojnika. Ispricao je sta je sve crkva
postigla u proslosti i izrazio je svoje zaljenje zbog njene prerane smrti.
Onda je pozvao clanove da po jedan istupe i pogledaju les. Jedan za drugim su prilazili da bi pogledali u sanduk, svaki je ostao zacudjen, jer je video svoju refleksiju u ogledalu koje je bilo stavljeno na dno kovcega. Mnogi su bili sokirani i ogorceni, ali su jedan po jedan shvatili da je njihova sopstvena ravnodusnost bila razlog zbog kojeg je crkva bila mrtva.

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:16

Jedna od poznatih majki u istoriji je svakako bila Susannah Wesley.
Njena cerka je jednog dana odlucila da ce uraditi nesto sto se nije moglo svrstati u zlo, ali isto tako ni u dobro. Kada joj je Susannah rekla da to nije dobro, time je nije preubedila.
Kasno uvece njih dve su sedele pored ognjista u kojem se vatra vec zagasila. "Podigni parce uglja" rece joj majka." Necu",odgovori devojka.
" Ma, hajde slobodno", rece majka." Vatra je ugasene i neces izgoreti".
" Znam", rece devojka" nece me opeci ali ce mi isprljati ruke".
" Tacno tako", rece Susannah Wesley." Ta stvar koju zelis da uradis te nece spaliti, ali ce te ocrniti. Ostavi se toga."


Mnoge stvari su nam dopustene, ali zaista nisu na korist i nece proslaviti Onoga, koji je dobrovoljno dao svoj zivot nas radi.

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:17

Prica se da je jednom prilikom veliki Italijanski umetnik Mikelandjelo provodio tiho vece sa svojim prijateljima i da se razgovor uobicajeno preokrenuo na analizu gresaka i padova odsutnih prijatelja. Gde je licnost svakog tanano analizirana.Kako je vece prolazilo grupa je primetila da se Mikelandjelo ucutao i da nije uzivao u zabavi ogovaranja.
Okrenuli su se prema njemu i upitali ga zasto ne uziva. “Razmisljam o slici” objasnio im je. Oko ovoga im se podiglo intresovanje, jer su znali da njegova slika moze biti divna, pa su ga zamolili da im objasni sta je u pitanju. On se ponudi da im to i naslika. Uzeo je belo platno i na njega naslikao crnu tacku i upitao ih;” sta vidite?”
Prijatelji su se zacudjeno pogledali i odgovorili; “ Vidimo crnu tacku.”
On se ucutao za momenat ;” Tako sam i mislio da cete videti,”rece “ Ono sto ja vidim je velika bela povrsina oko nje.”

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:18

Pastor crkve , u kojoj je D.L. Moody trebao da propoveda, ga je upozorio da neki ljudi redovno izlaze iz crkve pre nego se sluzba zavrsi.
Kada je Moody izasao da propoveda, objavio je “ Ja cu govoriti za dve klase ljudi ovog jutra; prvo “gresnicima” kratko , onda oni mogu otici. Po prvi put je svaki clan crkve ostao do kraja sluzbe.

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:21

Na jednom putu kod mosta preko reke stoji cudan znak, znak kaze obavezna brzina 60 na sat.I to ni brze ni sporije nego 60 tacno.I tako naidje jedan vozac koji je vozio 120 na sat i sta ce uspori.Posle odredjenog vremena naidje vozac koji je voi 50 na sat i sta ce ubrza.I obojica stanu napumpu da sipaju gorivo i jedan ti kaze drugom, zamisli onaj znak na mostu kaze da usporim do 60 na sat.A drugi ti pak zapne i kaze ma nije nego da ubrzas. I toliko su se raspravljali da je pomirljivi tolerantni pumpadzija dosao i rekao, ma s tim znakom nesto nije kako treba, zasto se svadjate oko njega.Ignorisite ga jednostavno i vozite kako hocete.
Ali istina je bila drugacija i dolazi treci vozac i kaze, zamisli cudnog znaka, nikada nisam video takav, kaze da se treba voziti 60 na sat, jedino je tako sigurno.Skroz cudan znak.Ali sam ga poslusao.

Bozija rec je bas takva sablazan znak za ljude, i cesto zbog nerazumevanja iste dolazi do nesporazuma, pa i do razmirica, ali pumpadzija je predlozio da se ne poslusa znak,sta mislite ko je pumpadzija?
Dobri pumpadzija je sotona!!

(posted by amos)

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-10-29, 20:21

Bog postoji



Čovjek
je otišao u brijačnicu ošišati svoju kosu i skratiti bradu kao i
obično. Počeo je pričati sa brijačem. Pričali su o mnogim stvarima i
raznim temama. Iznenada dotakli su temu o Bogu.
Brijač je rekao: "Pogledaj čovječe, ja ne vjerujem da Bog postoji kao
što si ti to rekao." "Zašto si to rekao?" - upitao je čovjek.

"Pa to je tako jednostavno, samo moraš izaći na ulicu da shvatiš da Bog
ne postoji. Reci mi da Bog postoji; bi li bilo toliko bolesnih ljudi?
Bi li bilo napuštene djece? Da Bog postoji, ne bi bilo patnje i boli.
Ja ne mogu zamisliti Boga koji dopušta ove stvari." Čovjek je zašutio
jedno vrijeme misleći se jer nije želio odgovoriti bez argumenata.

Brijač je završio svoj posao, i čovjek je izašao iz brijačnice. Ubrzo
nakon što je izašao ugledao je čovjeka sa dugom kosom i zapuštenom
bradom (izgledao je sav neuredan). Onda je čovjek ponovo ušao u
brijačnicu i rekao brijaču: "Znaš što? Brijači ne postoje: "Kako ne
postoje?" - upitao je brijač. "Ne!" - čovjek je uzvikuo. "Oni ne
postoje, jer da postoje ne bi bilo neurednih ljudi, kao što je onaj na
ulici: "Ma brijači postoje samo što ljudi ne dolaze k njima." "Točno!"-
potvrdio je čovjek i nadodao: "Isto tako i Bog postoji samo ljudi ne
dolaze k Njemu!"
(posted by Magdalena)

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by Čovjek & Riječ 2009-10-30, 15:05

anče wrote:Bog postoji ...(posted by Magdalena)
Odlično, aleluja ! Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-11-02, 19:48

Č&R
Dakle Božja volja je da se SVI ljudi spase i Njegov Sin Isus, na križu je umro za SVE ljude, dakle SVI su za Njega jednaki na smrt griješni, ali SVI su i opravdani Njegovom krvlju. Samo što će neki to prihvatiti, a neki ne.

Ovo me je podsetilo na jednu istinitu priču iz jedne propovedi.
Bio je jedan mladić koji je učinio vojno krivično delo. osudili su ga i čekao je streljanje. Ali jedan dobar čovek koji je bio upoznat sa predsednikom Abraham Linkonom otišao je kod njega i tražio oprost za svoga prijatelja:" Gospodine Linkone možda je učinio zločin ali vi imate moć da ga oslobodite kazne ili ubijete" rekao je " Ali on je smrtno biće; odgajan je u dobrom domu. Zašto mu ne date šansu?"
Gospodin Linkon, nežnoga srca, hrišćanin, napisao mu je na papiru oprost i podpisao svoje ime.
Čovek je odjurio do zatvora i dao oprost svome prijatelju koji nije hteo da poveruje da mu je zaista oprošteno jer nije bilo predsednikovog pečata na papiru. Sutradan u ranu zoru su ga streljali i slučaj je stigao do Vrhovnog Suda. Zašto je mladić pogubljen kad mu je dan pre toga bilo oprošteno?
Sud je doneo odluku :OPROST NIJE OPROST AKO NIJE PRIHVAĆEN.

ovo je originalni texst na engleskom jer nisam baš najsjajnija sa prevodom:
Some time ago, or a few years ago in the early days of our young America, I'm told that there was a man who committed a military crime. And he was found guilty and was sentenced to be shot by a firing squad in so many days. But a good man who was acquainted with the President, I believe being Lincoln at the time, they went to Mr. Lincoln and pleaded for the life of this dear person, saying, "Mr. Lincoln, maybe he has done the crime but you have the power to release him or the power to kill him." And said, "He's a mortal being; he was raised in a good home. Why don't you give him a chance?"
And Mr. Lincoln, kind hearted, generous Christian gentleman as he was, he said, "I'll do that." And he wrote on a little piece of paper, "Pardon so and so. Abraham Lincoln."
And the man rushed as quick as he could to the prisoner, and he said, "Sir, I have your pardon." And he laid it before him.
"Oh," he said, "That's not a pardon. That's just a piece of paper."
But he said, "It's your pardon; there's Mr. Lincoln's name on it, and he's the President of the United States."
He said, "If it was Mr. Lincoln's correct paper, it would be gold trimmed; it would have a seal, and so forth."
He said, "But sir, that's the President's signature." And he refused to receive it, thought the fellow was only making life more miserable. And the next morning he was shot at sunrise. And then there was a signed declaration from the President of the United States that this man was pardoned the day before, and here he was shot. Now what? It was cried--tried in the federal courts of our land, and here was their decision. "A pardon is not a pardon except it be received as a pardon."
And that's what every Word of God is, it's salvation to those who receive it that way. And it's healing to those who receive it as healing. It's just five little words, but what does it mean? "Have faith in God." Or four little letters--words...(by W.B)

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-11-03, 00:21

Reč Crkvi

........Volite jedni druge, iznad svega. Volite jedni druge. Nemojte… Nije važno šta đavo pokušava da kaže! Vi ste svi sada jedna velika slatka grupa, ali zapamtite moje upozorenje, vidite, Sotona neće dopustiti da to tako ostane. Sigurno neće. On će ciljati na svakoga, čak i ako on mora dovesti nekoga ovamo unutra da bi sebi napravio mete. On će dovesti nekog kritičara i nevernika ovamo unutra, i staviti ga među nas, i učiniće da on ima sa vama zajedništvo u tišini i ostalim stvarima, onda on će upucati tog momka sa nekom otrovnom stvari, i on će početi to širiti po crkvi. Nemojte nikada na to pristati. Nemojte imati ništa s takvim stvarima. Vi upravo ostanite u ljubavi i ljubaznosti i dražesnosti jedni prema drugima. Molite se za tog čoveka, da i on takođe bude spašen, ili za tu ženu, ili ma ko da je to, samo se molite za njih. I držite se jedni drugih.
I držite se svoga pastira. Vidite, on je pastir, i vi mu ukažite poštovanje. On će vas provesti kroz to, jer on je od Boga određen da to učini.
Dakle, da li se toga sećate? Neprijatelj će doći. I kada on dođe, samo se još više približite jedni drugima. A onaj koga đavo koristi kao neprijatelja, ili će otići ili će doći unutra i postati jedan od vas. To je sve.
Nemojte nikada praviti neki klan oko nekoga, ili – ili da govorite tako da biste bili čistiji. Mi smo jedno. Ja ne mogu reći: “Leva ruko, ljut sam na tebe, odbaciću te jer nisi desna ruka.” To je moja leva ruka. Ja želim da ona tamo ostane. Čak i vrh moga prsta, ja želim da ostane baš tamo, neka svaki i najmanji deo moga tela ostane upravo na mestu. I Bog želi nas, kao telo vernika, da budete ispravni jedni sa drugima.
Dobili ste kasete o disciplini u crkvi, kako da se ponašamo u crkvi Božijoj i kako trebamo dolaziti ovamo zajedno i biti u Nebeskim mestima. Nemojte ostati kod kuće. Ako je Bog u vašem srcu, vi onda jedva čekate da se otvore tamo ta vrata, da biste došli u zajednicu i imali zajedništvo sa svojom braćom. Ako se vi ne osećate tako, onda vam kažem, vreme je da se predate molitvi.
Jer, mi smo u zadnjim danima, kada nas Biblija pot…potstiče nas “Još više kada vidimo da se taj dan približava,” da volimo jedni druge sa Hrišćanskom ljubavlju i Božanskom ljubavlju, “da se skupljamo zajedno u Nebeskim mestima i – i u Isusu Hristu,” i volite jedni druge. “Po ovome će svi ljudi poznati da ste Moji učenici, kada budete ljubili jedni druge.” Tako je. Ostanite zajedno.
Ako neki brat, a mislite da on nešto greši, ili recimo sestra, recite: “Gospode, ne dozvoli da ikada izraste u meni koren gorčine, jer će to – to uticati na njega i to će Hrista udaljiti iz mog života.” To je ta otrovna kiselina zlobe, ljubomore, mržnje koja će upravo udaljiti Svetog Duha od vas. To će Ga oterati odavde i iz zajednice. To će ubiti Duh Božiji, ili Ga odavde oterati i povrediti vašeg pastira. To će napraviti svašta. Vidite? Nemojte to raditi.
Vi se zajedno priljubite još više. Obucite…Uzmite kopču, kao što je brat svedočio, jedan propovednik ovde prošle noći, kako je imao kopču, video je to u viziji. Samo…Te kopče na svom Božijem oružju. Samo je povucite, i zategnite još više, približite se još više jedni drugima. Svakako, volite jedni druge. Govorite lepo jedni o drugima, govorite fino jedni o drugima, i onda će vas Bog blagosloviti.......
(izvod iz propovedi W.B)

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by Čovjek & Riječ 2009-11-03, 12:38

anče wrote:Reč Crkvi

........Volite jedni druge, iznad svega. Volite jedni druge. Nemojte… Nije važno šta đavo pokušava da kaže! Vi ste svi sada jedna velika slatka grupa, ali zapamtite moje upozorenje, vidite, Sotona neće dopustiti da to tako ostane. Sigurno neće. On će ciljati na svakoga, čak i ako on mora dovesti nekoga ovamo unutra da bi sebi napravio mete. On će dovesti nekog kritičara i nevernika ovamo unutra, i staviti ga među nas, i učiniće da on ima sa vama zajedništvo u tišini i ostalim stvarima, onda on će upucati tog momka sa nekom otrovnom stvari, i on će početi to širiti po crkvi. Nemojte nikada na to pristati. Nemojte imati ništa s takvim stvarima. Vi upravo ostanite u ljubavi i ljubaznosti i dražesnosti jedni prema drugima. Molite se za tog čoveka, da i on takođe bude spašen, ili za tu ženu, ili ma ko da je to, samo se molite za njih. I držite se jedni drugih.
I držite se svoga pastira. Vidite, on je pastir, i vi mu ukažite poštovanje. On će vas provesti kroz to, jer on je od Boga određen da to učini ...
Na ovo jedan veliki AMEN ! Bratoljublje, bratoljublje, bratoljublje, samo bratoljublje ... (sestroljublje je isto bratoljublje Very Happy ). Ako nema bratoljublja u crkvi, tu nema ni Boga. Jutros sam čitao nadahnutu propovijed brata D.Wilkersona, također na tu temu ... mene isto vrlo kopka upravo ta tema. Ona je posljedica slušanja Glave, Glave crkve, a to je Isus Krist. Dakle želim reći da je bratoljublje posljedica slušanja Riječi i Duha Svetoga, ako netko to ne radi, nemože imati kao plod bratoljublje. Jedina zapovijed koju je Krist izrekao odnosi se upravo na bratoljublje, tu stojimo ili padamo kao kršćani.
Dakle, moja primjedba na gornji tekst odnosi se na riječi "držite se svoga pastira". Umjesto toga pastir je trebao reći "držite se svoga Pastira" i onda bi sve bilo kako treba, jer ljubav među braćom i jedinstvo Tijela je posao Isusa Krista i Duha Svetoga i nitko ih (Ga) ne može zamjeniti u tom poslu. Mi smo samo braća u kojima se, ako smo Kristovi, uvijek vidi samo Krist i ništa (nitko) više. Mi samo odražavamo slavu Kristovu.
Inače omiljena Sotonina metoda je skrenuti nam pogled na čovjeka, to uvijek pali. Zapamtite, od Sotonine lukavštine ne može nas nitko spasiti osim Boga, inače je puno supreiornije i nadmoćnije biće od nas.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-11-03, 15:13

Dakle, moja primjedba na gornji tekst odnosi se na riječi "držite se svoga pastira". Umjesto toga pastir je trebao reći "držite se svoga Pastira" i onda bi sve bilo kako treba, jer ljubav među braćom i jedinstvo Tijela je posao Isusa Krista i Duha Svetoga i nitko ih (Ga) ne može zamjeniti u tom poslu. Mi smo samo braća u kojima se, ako smo Kristovi, uvijek vidi samo Krist i ništa (nitko) više. Mi samo odražavamo slavu Kristovu.
Amen.
Zato pastir crkve treba biti čovek sa Svetim Duhom. Jer Bog deluje kroz petostruku službu, od kojih je jedna pastirska i ako se ugledamo na čoveka pašćemo, ali ako prepoznamo delovanje Svetod Duha kroz tu službu to je to što će nam pomoći da gledamo samo na Reč jer je Reč jedini Pastir i nema Mu zamene.

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by Čovjek & Riječ 2009-11-03, 15:39

anče wrote:... Bog deluje kroz petostruku službu, od kojih je jedna pastirska i ako se ugledamo na čoveka pašćemo, ali ako prepoznamo delovanje Svetod Duha kroz tu službu to je to što će nam pomoći da gledamo samo na Reč jer je Reč jedini Pastir i nema Mu zamene.
Da, Bog (biblijski) djeluje kroz višestruku službu, bolje rečeno svaki ud tijela ima svoju specifičnu ulogu koja mu je dana od Gospodina, pri tome ne treba niti reći, da treba biti nanovorođen i kršten u Tijelo Gospodnje - Crkvu, jer kako Bog dovodi svoje, tako isto i Sotona dovodi svoje "igrače". Prepoznavanje Onoga koga smo upoznali i poznajemo (Duh & Riječ) u drugome udu Tijela-Crkve (bratu, sestri) nam utire pravac kojim ćemo ići, odnosno prave prosudbe. Dakle, prepoznavanje (u Duhu, ne u tijelu) je ključna riječ, jer mi se prepoznajemo po Duhu koji nam je dan i to se ne može lažirati, mi se možemo krivo predstavljati, ali to se ne može lažirati, znamo tko kome pripada, Duh nam to govori.
Ahh ... poučne priče ? Dobro, pa i jesu Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-11-03, 16:34

Č&R
Ahh ... poučne priče ?
Very Happy hajd nazad na temu, i sory:

Abraham Linkon je napisao sledece stihove koje je i
odpevao na vencanju svoje sestre.( Parafraziram)
“ Vidimo da zena nije uzeta od
Adamovih nogu ; dakle zato je ne smemo zlostavljati .
Znamo da zena nije uzeta iz Adamove glave, to je da bi se pokazalo da
ona ne treba da vlada nad njim- evidentno .
Zena je uzeta ispod Adamove ruke: Dakle mora biti zasticena od povreda i
ozleda.
Ona je uzeta iz njegovog boka da bi bila jednaka njemu i iz blizine njegovog srca da bi je voleo zauvek.” Very Happy

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by rahabaa 2009-11-10, 13:40

Dobila sam na mejl ovaj link……pod naslovom «šokantnoo»



….dirljiva pričica, ne tvrdim da je istinita…ali zanimljivo je kak su ljudi lako osudili Dinka..kad bi samo vidjeli da je točno takav čovjek ili još gori bio prema Gospodu, koji nas je volio više nego ta majka, i dao svoj život..
slava Gospodu!

rahabaa

Broj postova : 8
Join date : 2009-11-04

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-11-22, 01:19

Nemah vremena

Kleknuh da se pomolim, ali ne dugo
Imamo sam puno toga da uradim.
Morao sam da žurim na posao, mora
se raditi i račune platiti.
Tako sam klekao i nabrzinu izrekao molitvu.

Skočih na noge. Moja hrišćanska dužnost je bila
obavljena.
Moja duša je mogla da odmara u olakšanju.
Tokom celog dana nemah vremena
da širim reči radosti.
Nemah vremena da govorim o Hristu prijateljima.
Mišljah smejaće mi se, pobojavah se.
Nemah vremena, nemah vremena,
previše toga za raditi. To beše moj
stalni vapaj. Nemah vremena za
davanje dušama u potrebi.
Ali dodje vreme smrti.

Dodjoh pred Gospoda,
stadoh pred Njim oborenih očiju.
Jer je u svojim rukama držao knjigu;
beše to knjiga života.
Bog je pogledao u svoju knjigu i rekao mi:
" Tvoje ime ne mogu naći. Jednom sam ga hteo zapisati.....
ali nikada ne nadjoh vremena."

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by rahabaa 2009-11-29, 22:54


rahabaa

Broj postova : 8
Join date : 2009-11-04

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by Loida 2009-12-16, 23:19

http://actsion.com/dogdove.htm
Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by Loida 2009-12-19, 17:05

Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-12-22, 17:07

sa ovog sajta sam preuzela sve ove priče do sad, a ima ih dosta i zaista su dobre, samo neke su mi duge da ih prevodim....pa koga zanima....evo linka

http://www.nathan.co.za/stories.asp

nekada dugo učitava, pa treba biti strpljiv...

anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by anče 2009-12-22, 19:02


anče

Broj postova : 94
Join date : 2009-10-22

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by Loida 2010-02-22, 10:39

poučne priče ?name=d33be9805ff33117.jpg&attid=0
Kada si zaboravljen, ili zanemaren, ili namjerno omalovažen, a ne ožalostiš
se i ne uvrijediš, nego si radostan u srcu što si bio dostojan trpjeti
za Krista.


-TO JE UMIRANJE
SEBI –


Kada se o tvom
dobru govori zlo, kad se pojavi otpor tvojim željama, kad se potcijeni
tvoj savjet i izruguje tvojim gledištima, a ti ne dopustiš da se u
tvom srcu rasplamsa gnijev i ne braniš se, nago sve to primiš sa strpljenjem
i ljubaznim mirom.


-TO JE UMIRANJE
SEBI –


Kad ljubazno
i strpljivo podnosiš svaki nered, nepravilnost, netočnost ili
bilo kakvu nepriliku, kad se možeš suočiti sa ogovaranjem, ludorijama,
pretjerivanjem i duhovnom neosječajnošću i sve to podnijeti kao što
je Isus podnio.


-TO JE UMIRANJE
SEBI –


Kad si zadovoljan
svakom hranom, svakim darom, svakim odijelom, svakom klimom, svakim
društvom, samoćom, prekidom od strane riječi Božje.


-TO JE UMIRANJE
SEBI –


Kad u razgovoru
nikad ne skrečeš pažnju na sebe, kad ne govoriš o svojim
dobrim djelima, kad te ne uzvisi pohvala, kad stvarno voliš biti
nepoznat.


-TO JE UMIRANJE
SEBI –


Kad možeš
gledati kako tvoj brat napreduje i kako dobiva odgovore na sve svoje
potrebe, a ti se iskreno s njim raduješ u duhu ne osjećajući
zavist niti postavljajući Bogu pitanje jer su tvoje potrebe daleko
veče i u težoj si situaciji.


-TO
JE UMIRANJE SEBI-


Kad možeš
primiti opomenu i ukor od onog koji je u uzrastu manji od tebe i možeš
se ponizno podrediti i u sebi i izvana ne buneći se.


-TO JE UMIRANJE
SEBI –


Da li si mrtav?
U onim posljednjim danima Duh nas želi dovesti do križa. “Da iskusim
Njega... prilagođavajući se Njegovoj smrti.”
Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

poučne priče Empty Re: poučne priče

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum