Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radosna vijest

2 posters

Go down

Radosna vijest Empty Radosna vijest

Post by Čovjek & Riječ 2009-09-21, 09:46

Poruka evanđelja je najradosnija poruka
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Radosna vijest Empty Re: Radosna vijest

Post by Diana ` 2012-06-19, 10:58

Very Happy ahahaha , ja išla videt kaj si rekel , a ti kratko i jasno Very Happy

Još je RADOSNIJE njegovo objašnjenje ? Very Happy
Tj , ti ga znaš upakirat , jer PORUKA već znaći OBJAŠNJENJE , ali ja kažem
objašnjenje , da specificiram , jer mnogi misle kako je PORUKA jasna drunken
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Radosna vijest Empty Re: Radosna vijest

Post by Čovjek & Riječ 2012-06-25, 11:12

Dobro zapažanje, potpuno si u pravu !
Koliko se sjećam, namjera mi je bila iskazati radosnu vijest, upravo onako kako je JA vidim, te dati i drugima mogućnost da učine isto. Međutim, ostao sam na prvoj rečenici ... i ni makac dalje Very Happy
Ali evo; ispravljam u slijedećem postu.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Radosna vijest Empty Re: Radosna vijest

Post by Čovjek & Riječ 2012-06-25, 12:05

Vjerujem i znam da je Gospodin Bog Otac jedan i da je Njegova volja vidjeti, kako mene, tako i tebe - spašene, odnosno pomirene s Njim kako na zemlji, tako i u nebesima. To ne samo da vjerujem, nego to možeš i pročitati iz Božjeg pisma, biblije, svetog pisma ili Božje riječi. U toj knjizi napisana je radosna (dobra) vijest, evanđelje - evangelion, kako mog, tako i tvog spasenja.
Unutra nisam našao da je netko zauvijek izgubljen, ili da nije uključen u Božji plan i naum spasenja, naprotiv, tamo piše da su svi blagoslovljeni po (praocu vjere) Abrahamu, koji "vjerova i to mu se uračuna u pravednost".
Isto tako piše, da smo i ti i ja toliko grešni i krivi pred tim našim zajedničkim Bogom i Njegovim pravednim sudom, da nam je svima (baš svima !) potreban blagoslov izmirenja s Njim. Njegov pravedni zakon (deset zapovijedi) kojega nitko od nas nije u stanju držati, osuđuje nas sve na smrt.
Vidi prijatelju, ta knjiga (ili pismo Božje), govori nešto što je i meni, a sigurno i tebi vrlo čudno i jako teško razumljivo, jer nam tu naša pamet i znanje malo koristi, a to je da ta radosna vijest koju je Bog smislio u svojoj ljubavi prema tebi i meni, postaje u nama sjeme spasenja koje donosi silom Božje ljubavi, milosti, i oprosta plodove novog života. A Gospodin Bog nam (preko proroka Izaije) govori da se riječ koja iz Njegovih usta izlazi nikad ne vraća k Njemu bez ploda, nego uvijek čini i obistinjuje ono za što je poslana.
Ovdje govorimo o Božjoj riječi kojom je u početku stvoreno i nebo i zemlja, i na koju iz tame nasta svjetlost, koja drobi brda i lomi hridi, po kojoj plamti oganj i trese se zemlja, koja odlučuje o životu i smrti, ali kad kuca na naša (zatvorena i tvrda) srca onda je kao šapat laganog i blagog lahora, jer čezne za tim da nas spasi, da nam se smiluje. Gospodin kaže da će svi biti Njegovi učenici, svakoga će pozvati, ali malo njih će se odazvati. Da, takav je naš Bog, čezne za tim da mu se Njegova izgubljena djeca vrate u zagrljaj i da im On opet bude otac, a oni Njemu sinovi i baštinici.
A ti, možeš li čuti riječ svojeg spasenja ? Možeš li je primiti u svoje (otvoreno) srce ?
Jer radosna vijest je sila Božja za one koji vjeruju i čini ih pravednicima, a ludost za one koji propadaju i idu u smrt ne prihvaćajuci jedini način da postanu pravednici pred pravednim Bogom. Naš jedini Gospodin Bog neće te u svojoj ljubavi prisiliti da ga prihvatiš, jer u ljubavi nema prisile, o tome ćeš sam odlučivati.
Sam Gospodin Bog je postao Riječ koja se nastanila među nama (Iv 1), a s namjerom da prosvjetli svakog, bas svakog čovjeka i donese mu ono sto je Božja volja, ljubav Božju, milost, oprost i spasenje. Njegova volja nije samo da imamo vrlo blisko zajedništvo i mir sa Njim, Stvoriteljem svega, Gospodarom gospodara, velikim, jedinim i svemogućim Bogom, nego nam daje i moć da postanemo Njegova djeca - djeca Božja ... i Njegovi baštinici ... daje nam svoj autoritet u kojem nas više nijedna sila ne može nadvladati, jer tko može protiv tebe ako je Gospodin Bog s tobom ? Vjeruješ li Božjoj riječi ? Vjeruješ li Riječi ?
Ja se nadam da nemaš ništa protiv toga da baš ti budeš dionik takvog blagoslova Bozjeg, jer jedini Gospodin Bog, u svojoj ljubavi nikoga ne prisiljava na ništa, već nam daje punu slobodu odlučivanja, mi odlučujemo o našem životu, ili smrti.
Što učiniti da bi se spasili ?
Kako doći do toga dara milosti Božje, kako to zaslužiti ? Nikako, ne možemo to nikako zaslužiti, nemoguće je to postići zaslugom, možeš raditi što god ti padne na pamet da zaslužiš Božje prihvaćanje, možeš znati i Bibliju bolje od bilo koga, možeš ići u crkvu redovito, moliti se, ali nećeš nikada, baš nikada doći do Božjeg blagoslova na taj ni na bilo koji sličan način, ni ti ni ja, niti itko drugi. Moraš čuti Božju riječ, moraš primiti sjeme života. Moraš primiti dar milosti Božje, a da bi ga primio trebaš znati svoje (pravo) stanje.
Dakle jedan način postoji.
Jedan, jedini mogući način ... , a taj je da ne odbaciš ono što je jedini Bog svemogući učinio za tebe i za mene onda kad je dao svoga sina Isusa u zamjenu za tvoj i za moj život, jer "Bog je tako ljubio svijet da je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po Njemu. Tko vjeruje, ne osuđuje se, a tko ne vjeruje već je osuđen, jer nije vjerovao u ime jedinorođenog sina Božjega".
Da, jedini način da bi se spasili je prihvatiti dar milosti Božje, jer to je svršen čin, naše spasenje je učinjeno (zgotovljeno) na križu, a konzumiramo ga prihvaćanjem odnosno našom vjerom. Vjera dolazi otkrivenjem kroz Riječ Božju, kojom nam se On sam otkriva.
Moji i tvoji grijesi pali su na Isusa, Njega koji je zapravo jedini bio bez grijeha i pravedan, učinili Njega nepravednim i to sve po planu i volji našeg Boga i oca Njegovog, da bi takav – griješan, kao žrtva Bogu draga (Janje bez mane) umro zajedno s našim grijesima i prokletstvom, a sve to da bi mi baštinili oproštenje grijeha i blagoslov pravednosti snagom Njegove prolivene krvi i blagoslov vječnog života silom Njegova uskrsnuća, kojom je smrt pobjeđena zauvijek.
Shvaćas li koliko je bitno za tebe i za mene ono što se dogodilo na križu, shvaćaš li zašto je baš ime Isus jedino ime po kojem se možemo spasiti, zašto je On jedini put, istina i život ? ("Ja sam Put i Istina i život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni").
I tvoj, a isto tako i moj život ovisi samo o tome hoćeš li svojim povjerenjem u Boga, vjerom u radosnu vijest koju ti Bog objavljuje u želji da te spasi, prihvatiti kao dovoljno ono što je jedini Gospodin Bog učinio sa svojim sinom na križu da bi tebe spasio, zato, toplo bih ti preporučio da Božju ponudu sa svom pažnjom i ozbiljnošću razmotriš !
Od Božje ljubavi nikad nećeš pobjeći, niti ćeš se od nje moći bilo gdje skriti, jer Gospodin Bog će dobiti od tebe odgovor koji traži i morat ćeš sam izabrati izmedju života i smrti, blagoslova ili prokletstva. Na tebi je taj odgovorni potez, morat ćeš odlučiti, Bog čeka što ćeš mu reći u svezi s Njegovim sinom Isusom.
Preporučam ti da izabereš život i blagoslov prihvaćajući dar Božje ljubavi i milosti, biti će to za tebe početak jednog sasvim novog života.
Trudio sam se da iskažem i predam ono što sam i primio, vjerujem, glavnu biblijsku poruku, radosnu vijest tvoga i moga spasenja.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Radosna vijest Empty Re: Radosna vijest

Post by Diana ` 2012-06-25, 17:03

Uuuuu , dal si si truda Very Happy

Unutra nisam našao da je netko zauvijek izgubljen, ili da nije uključen u Božji plan

A oni koji su već složeni za to da otpadnu ?
Kak nije zauvjek neko izgubljen ?

Psalam 58,4
Na krivu su putu bezbošci od krila majčina,
na krivu su putu lašci od utrobe.
U njima je otrov kao u zmije,
kao u ljutice što uši začepljuje


A gle ovo - kolki su na mene hulili !
A ovo se nekog tiče :

Izaija 37,22
Evo riječi što je Jahve objavi protiv njega:
Prezire te, ruga ti se, djevica, Kći sionska;
za tobom maše glavom kći jeruzalemska.
Koga si grdio, hulio?
Na koga si glasno vikao, ohol pogled dizao?
Na Sveca Izraelova!


Izaija 37,29
Jer bjesnio si na me i jer obijest tvoja do ušiju mi dođe,
prsten ću ti provući kroz nozdrve, uzde stavit` u žvale,
vratit ću te putem kojim si došao!


AL DA SE NEMISLI DA ĆE SE VRATITI SILOM BOGU ? ... JER BOG NIKOGA SILOM
NE VUČE NATRAG , VEĆ SILA IDE NA BEZBOŽNIKE KOJI SU HULILI
(TO JE PRAVDA) :

Izaija 37,33
Zato ovo govori Jahve o kralju asirskom:
U ovaj grad on ući neće, ovamo strijele svoje neće izmetati,
k njemu neće ni štit okrenuti, niti oko njega nasipe kopati.


Ima tu dosta primjera pa te ne kužim o čem pričaš kako niko nije
zauvjek izgubljen ?

Znaš kaj ?
Ovaj tvoj tekst mi zvuči sa PUUUUNO BESPOTREBNIH VELIKIH SLOVA
Njega , Mu , Gospodin , itd , a kaj ti ne vidiš prisan odnos s njim kroz
sve ovo vreme kaj smo proveli tu na forumu ?
Kaj ti misliš da s takvim velikim slovima ikoga POŠTUJEŠ ?
Ako stalno UČTIVO o njemu (Bogu) pišeš na taj način , a mene i nepitaš
o Kćeri Sionskoj ništa ?
Ili ti je sve jasno ?
DA JA NISAM POD GREHOM (jer pišeš i MENI da sam grešna i da trebam
odnos sa Isusom)
Pa jel ti to mene malo u zdrav mozak , Č&R ?
Diana `
Diana `

Broj postova : 46
Join date : 2012-06-17
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002067051883&ref=t

Back to top Go down

Radosna vijest Empty Re: Radosna vijest

Post by Čovjek & Riječ 2012-06-25, 20:10

Opet Diana wrote:... A oni koji su već složeni za to da otpadnu ?
Kak nije zauvjek neko izgubljen ? ... Ima tu dosta primjera pa te ne kužim o čem pričaš kako niko nije zauvjek izgubljen ? ... PUUUUNO BESPOTREBNIH VELIKIH SLOVA ...
Kaj ti misliš da s takvim velikim slovima ikoga POŠTUJEŠ ?
Ako stalno UČTIVO o njemu (Bogu) pišeš na taj način ...
DA JA NISAM POD GREHOM (jer pišeš i MENI da sam grešna i da trebam
odnos sa Isusom)...
SVI trebaju Isusa Krista, pa tako jednako i ti i ja, Amen !
Bog zna (oduvijek) tko je zauvijek izgubljen, međutim to neznamo ni ti ni ja, to je Njegov dio posla (ustvari znamoa, AKO Mu vjerujemo). Svaki čovjek ima nadu sve dok je u njemu daha i Bog jedva čeka da mu se smiluje, kuca na njegova vrata (srce) sve dok ne dobije potvrdan odgovor.
Što se tiče gramatike (velikih i malih slova) ona nisu tu kao znak ili sredstvo štovanja Boga, nego su dio tekstualne poruke, naime bez velikih i malih slova tekst nije (pažljivom čitaču) potpuno jasan.
Na kraju; ovo je tema o radosnoj vijesti, pa se od tebe očekivalo da ovdje napišeš svoje vjerovanje, odnosno viđenje radosne vijesti, tako da si potpuno promašila temu.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Radosna vijest Empty Re: Radosna vijest

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum