Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radosna vijest

Go down

Radosna vijest Empty Radosna vijest

Post by Čovjek & Riječ 2010-01-20, 16:16

Vjerujem i znam da je Gospodin Bog Otac jedan i da je Njegova volja vidjeti, kako mene, tako i tebe - spasene, odnosno pomirene s Njim na zemlji i u nebesima. To ne samo da vjerujem, nego to mozes i procitati iz Bozjeg pisma, biblije, svetog pisma ili Bozje rijeci. U toj knjizi napisana je radosna (dobra) vijest, evanđelje - evangelion, kako mog, tako i tvog spasenja.
Unutra nisam nasao da je netko zauvijek izgubljen ili da nije ukljucen u Bozji plan i naum spasenja, naprotiv, tamo pise da su svi blagoslovljeni po zajednickom praocu vjere Abrahamu, koji "vjerova i to mu se uracuna u pravednost".
Isto tako pise, da smo i ti i ja toliko gresni i krivi pred tim nasim zajednickim Bogom i Njegovim pravednim sudom, da nam je svima, bas svima, potreban blagoslov izmirenja s Njim. Njegov pravedni Zakon kojega nitko od nas nije u stanju drzati, osuđuje nas sve na smrt.
Vidi prijatelju, ta knjiga ili pismo Bozje govori nesto sto je i meni, a sigurno i tebi vrlo cudno i tesko razumljivo, jer nam tu nasa pamet i znanje malo koristi, a to je da ta radosna vijest koju je Bog smislio u svojoj ljubavi prema tebi i meni, postaje u nama sjeme spasenja koje donosi silom Bozje ljubavi, milosti, i oprosta plodove novog zivota. A Gospodin Bog nam (preko proroka Izaije) govori da se rijec koja iz Njegovih usta izlazi nikad ne vraca k Njemu bez ploda, nego uvijek cini i obistinjuje ono za sto je poslana.
Ovdje govorimo o Bozjoj rijeci kojom je u pocetku stvoreno i nebo i zemlja, i na koju iz tame nasta svjetlost, koja drobi brda i lomi hridi, po kojoj plamti oganj i trese se zemlja, koja odlucuje o zivotu i smrti, ali kad kuca na nasa (zatvorena i tvrda) srca onda je kao sapat laganog i blagog lahora, jer cezne za tim da nas spasi, da nam se smiluje. Gospodin kaze da ce svi biti Njegovi ucenici, svakoga ce pozvati, ali malo njih ce se odazvati. Da takav je nas Bog, cezne za tim da mu se Njegova izgubljena djeca vrate u zagrljaj i da im On opet bude otac, a oni Njemu sinovi i bastinici.
A ti, mozes li cuti rijec svojeg spasenja ? Mozes li je primiti u svoje (otvoreno) srce ?
Jer radosna vijest je sila Bozja za one koji vjeruju i cini ih pravednicima, a ludost za one koji propadaju i idu u smrt ne prihvacajuci jedini nacin da postanu pravednici pred pravednim Bogom. Nas jedini Gospodin Bog nece te u svojoj ljubavi prisiliti da ga prihvatis, jer u ljubavi nema prisile, o tome ces sam odluciti.
Sam Gospodin Bog je postao Rijec koja se nastanila među nama (Iv 1), a s namjerom da prosvjetli svakog, bas svakog covjeka i donese mu ono sto je Bozja volja, ljubav Bozju, milost, oprost i spasenje. Njegova volja nije samo da imamo vrlo blisko zajednistvo i mir sa Njim, Stvoriteljem svega, Gospodarom gospodara, velikim, jedinim i svemogucim Bogom, nego nam daje i moc da postanemo Njegova djeca - djeca Bozja ... i Njegovi bastinici ... daje nam svoj autoritet u kojem nas vise nijedna sila ne moze nadvladati, jer tko moze protiv tebe ako je Gospodin Bog s tobom ? Vjerujes li Bozjoj rijeci ? Vjerujes li Rijeci ?
Ja se nadam da nemas nista protiv toga da bas ti budes dionik takvog blagoslova Bozjeg, jer jedini Gospodin Bog, u svojoj ljubavi nikoga ne prisiljava na nista, vec nam daje punu slobodu odlucivanja, mi odlucujemo o nasem zivotu, ili smrti.
Sto uciniti da bi se spasili ?
Kako doci do toga dara milosti Bozje, kako to zasluziti ? Nikako, ne mozemo to nikako zasluziti, nemoguce je to postici zaslugom, mozes raditi sto god ti padne na pamet da zasluzis Bozje prihvacanje, mozes znati i Bibliju bolje od bilo koga, mozes ici u crkvu redovito, moliti se, ali neces nikada, bas nikada doci do Bozjeg blagoslova na taj ni na bilo koji slican nacin, ni ti ni ja, niti itko drugi. Moras cuti Bozju rijec, moras primiti sjeme zivota. Moras primiti dar milosti Bozje, a da bi ga primio trebas znati svoje (pravo) stanje.
Dakle jedan nacin postoji.
Jedan, jedini moguci nacin ... , a taj je da ne odbacis ono sto je jedini Bog svemoguci ucinio za tebe i za mene onda kad je dao svoga sina Isusa u zamjenu za tvoj i za moj zivot, jer "Bog je tako ljubio svijet da je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima zivot vječni. Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po Njemu. Tko vjeruje ne osuđuje se, a tko ne vjeruje vec je osuđen jer nije vjerovao u ime jedinorođenog sina Bozjega".
Da, jedini nacin da bi se spasili je prihvatiti dar milosti Bozje, jer to je svrsen cin, nase spasenje je ucinjeno na krizu, a konzumiramo ga prihvacanjem odnosno nasom vjerom.
Moji i tvoji grijesi pali su na Isusa, Njega koji je jedini bio bez grijeha i pravedan, i ucinili ga nepravednim i to sve po planu i volji naseg Boga i oca Njegovog, da bi takav - grijesan kao zrtva umro zajedno s nasim grijesima i prokletstvom, a sve to da bi mi bastinili blagoslov vjecnog zivota silom Njegova uskrsnuca, kojom je smrt pobjeđena zauvijek.
Shvacas li koliko je bitno za tebe i za mene ono sto se dogodilo na krizu, shvacas li zasto je bas ime Isus jedino ime po kojem se mozemo spasiti, zasto je On jedini put, istina i zivot ? ("Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni").
I tvoj, a isto tako i moj zivot ovisi samo o tome hoces li svojim povjerenjem u Boga, vjerom u radosnu vijest koju ti Bog objavljuje u zelji da te spasi, prihvatiti kao dovoljno ono sto je jedini Gospodin Bog ucinio sa svojim sinom na krizu da bi tebe spasio, zato, toplo bih ti preporucio da Bozju ponudu sa svom paznjom i ozbiljnoscu razmotris !
Od Bozje ljubavi nikad neces pobjeci, niti ces se od nje moci skriti, jer Gospodin Bog ce dobiti od tebe odgovor koji trazi morati ces izabrati izmedju zivota i smrti, blagoslova ili prokletstva. Na tebi je taj odgovorni potez, morat ces odluciti, Bog ceka sto ces mu reci u svezi s Njegovim sinom Isusom.
Preporucam ti da izaberes zivot i blagoslov prihvacajuci dar Bozje ljubavi i milosti, biti ce to za tebe pocetak jednog sasvim novog zivota.
Trudio sam se da iskazem i predam ono sto sam do sada primio, vjerujem, glavnu biblijsku poruku, radosnu vijest tvoga i moga spasenja.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum