Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prispodoba o Sijaču

3 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by amos 2010-02-22, 19:38

alona.blue wrote:1 Ne sudite! I nećete biti suđeni.

2 Jer kakvim sudom sudite, onakvim će vam se suditi, i kakvom mjerom mjerite, onakvom će vam se mjeriti.


Složit ćemo se da je i ovo biblijska ?
Jedno je družit se s nevernicima i ostalim zlobnicima,a drugo je vikat na njih,ka da imamo pravo na to .
Izolirat se - da
Sudit - ne
Da si obratila pažnju na ono što je napisano, nebi pisala to što si napisala.Tako da vidim da nema svrhe dalje voditi razgovor. Eto piši slobodno, vodi računa šta pišeš ja se povlačim iz razgovora sa tobom.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by amos 2010-02-23, 01:26

Čovjek & Riječ wrote:
alona.blue wrote:Mislila sam pod tim da neće dat ploda,ako je srce Bogom zaštićeno,i tame više nema (kad se nanovorodiš)
Tad radiš po srcu i ne možeš bit kriv pred Gospodom ...
Svako sjeme daje svoj plod, pa ako je sjeme loše dati će loš plod. Oni koji ne slijede Riječ Božju, a ona je sigurno i uvijek dobro sjeme, neće roditi dobrim plodovima. I neće biti na Božjoj strani usprkos svojim dobrim namjerama. Mi kršćani ne živimo po srcu, nego se, naprotiv, ravnamo po Riječi. Zašto ? Zato što je srce ljudsko pokvarljivo, zato što je srce ljudsko nestalno. Za razliku od Riječi koja je uvijek ista i nikada, nikada se ne mijenja. Riječ je čvrst Temelj. Riječ, otkriva što nam je u srcu, dakako, samo ako se podložimo Svijetlu Riječi. A onaj koji poznaje Boga srcem, učinit će to, podložit će se Riječi.
Neverovatno, bilo mi je promaklo da si napisao ovo.Da sam video samo bih rekao AMEN ne bih imao potrebu da pišem svoj post, jer ti si dao taj isti odgovor.He,he, he, isti Duh isti Gospod.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by diana*** 2010-02-23, 08:55

A onaj koji poznaje Boga srcem, učinit će to, podložit će se Riječi.

amos,neznam čemu sad tolko po meni ,ako se neznam lepše izrazit...?
Hvala na tvom vremenu,ja se ne kosim sa rečju,samo sam opisivala laički kako je kod mene,u srcu NAJPRIJE,jer mi tamo stanuje MIR
Citatni dvoboj mi baš i ne leži,i ne volim nadmudrivanja.
Aj ok,ako si uspeo da "me satreš" Smile
Meni je ovde lepo ,možda da pripazim da ti se više ne zalepim odmah iza,na nešto tvoje? Cool
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-23, 10:57

alona.blue wrote:Ali meni u srcu prebiva mir ,i kako to nije za primer ?
Ne govorim o emocijama ljudskim,nestalnim i podložnim zlim udarima,a kad ti Bog da novo srce ,tad je to novo zaštićeno
...
Da, Very Happy sigurno da je to dobro, mir koji On daje, dobar je (i predobar) znak i dobar plod. Kada te Bog čuva, a On te čuva uvijek (o čemu svjedoči novo srce) onda si sigurno zaštićen(a). Srce koje se oslanja na Boga je sigurno.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by diana*** 2010-02-23, 11:01

Tvoje reči mi prouzrokovaše radost,i to ne ka da imam nekog na svojoj strani,jer ja ovde ne ratujem,ja sam ovde svako malo prisutna,da učim od vas,jer znanja Biblijskog slabo imam,i uvek će se naći amos da me korigira,he he he.
Hvala vam za NEbann ovoga puta,nemam nameru nikog da vređam,samo vas gledam,i razmišljam,po cenu ovisnosti o netu Very Happy
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-23, 11:08

amos wrote:... Netačno, kada se nanovorodiš primiš život, ali pečat dobiješ nakon posvećenja i duhovnog krštenja.To su dve odvojene stvari.Bez posvećenja nema pečata, jer Bog stavlja pečat ispravnosti tek pošto završi proces, a nanovorođenje samo početak procesa.
Pa i nije baš toliko netočno brate Very Happy , jer nanovorođenje je milost od Boga i dobro je da se čovjek nanovorođen drži toga, da je siguran i zapečačen za Boga, jer to i jest tako (Njegovo vas pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu (I Ivan 2:27)). Na taj način vjerovati Bogu je put posvećenja, jer, opet posvećenje vodi Bog, a na nama je da Mu vjerujemo.
Ne želim reći brate, da si ti rekao nešto krivo, sve što si rekao dobro je, samo želim da se vas dvoje malo bolje čujete ...
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-23, 11:13

amos wrote:... Da sam video samo bih rekao AMEN ne bih imao potrebu da pišem svoj post, jer ti si dao taj isti odgovor.He,he, he, isti Duh isti Gospod.
Hvala Bogu brate, neka nas On vodi, amen ! Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by amos 2010-02-23, 13:38

Čovjek & Riječ wrote:
Pa i nije baš toliko netočno brate Very Happy , jer nanovorođenje je milost od Boga i dobro je da se čovjek nanovorođen drži toga, da je siguran i zapečačen za Boga, jer to i jest tako (Njegovo vas pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu (I Ivan 2:27)). Na taj način vjerovati Bogu je put posvećenja, jer, opet posvećenje vodi Bog, a na nama je da Mu vjerujemo.
Ne želim reći brate, da si ti rekao nešto krivo, sve što si rekao dobro je, samo želim da se vas dvoje malo bolje čujete ...
Treba dobro rašlaniti.Pečat Božiji je na dovršeno delo Božije, to nije pečat da si spašen.Spasenje se ne može izgubiti kada si ga primio, večni život je nešto što dolazi od Boga i Bog je sam večni život, tako pošto Bog ne može da se izgubi ne može ni spasenje.Ali pečat je nešto sasvim drugačije, pečat znači da je proces posvećenja dovršen i Bog kaže dobro je. Dobro je misliti na dobrom sam putu, ali nije dobro pre vremena primenjivati na sebe nešto što nemamo, jer pečat Božiji ukazuje da da je osoba za svako dobro delo sposobna.Tako da novo rođenje nije pečat, novo rođenje na početku a pečat na kraju procesa i pomešavši te dve stvari stvorila se konfuzija u mnogim učenjima. Tako imamo ljude koji nemoralno žive i ponašaju se i tvrde da su zapečaćeni samo zato što ih je neko tako pogrešno naučio. Čovek ulazi u proces i onaj koji je započeo dobro delo On će i dovršiti, ali ne može da kaže da je to delo dovršeno ako nije.Razumem brate da si ti hteo da ukažeš na to da je spasenje sigurno, no pečat se ne odnosi na to, bar ne onaj o kojem sam govorio sa alonom.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-23, 15:04

amos wrote:... no pečat se ne odnosi na to, bar ne onaj o kojem sam govorio sa alonom.
Mislim da dobro razumijem o čemu govoriš brate i kažem amen na to.
Međutim htio sam biti u Duhu kojim nas je apostol Pavao napajao (u I Kor 9:19-23) :

... premda slobodan od sviju, sam sebe svima učinih slugom da ih što više steknem. Bijah Židovima Židov da Židove steknem; onima pod Zakonom, kao da sam pod Zakonom - premda ja nisam pod Zakonom - da one pod Zakonom steknem; onima bez Zakona, kao da sam bez zakona - premda nisam bez Božjega zakona, nego u Kristovu zakonu - da steknem one bez Zakona; bijah nejakima nejak da nejake steknem. Svima bijah sve da pošto-poto neke spasim. A sve činim poradi evanđelja da bih i ja bio suzajedničar u njemu.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-23, 15:30

amos wrote:... Treba dobro rašlaniti.Pečat Božiji je na dovršeno delo Božije, to nije pečat da si spašen.Spasenje se ne može izgubiti kada si ga primio, večni život je nešto što dolazi od Boga i Bog je sam večni život, tako pošto Bog ne može da se izgubi ne može ni spasenje.Ali pečat je nešto sasvim drugačije, pečat znači da je proces posvećenja dovršen i Bog kaže dobro je ...
E sada ..., uvjeren sam da se ovo što si pisao može jako dobro aplicirati na prispodobu o sijaču, na temu na kojoj se upravo sada nalazimo. Što misliš brate o tome ? Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by amos 2010-02-23, 15:54

Čovjek & Riječ wrote:
amos wrote:... Treba dobro rašlaniti.Pečat Božiji je na dovršeno delo Božije, to nije pečat da si spašen.Spasenje se ne može izgubiti kada si ga primio, večni život je nešto što dolazi od Boga i Bog je sam večni život, tako pošto Bog ne može da se izgubi ne može ni spasenje.Ali pečat je nešto sasvim drugačije, pečat znači da je proces posvećenja dovršen i Bog kaže dobro je ...
E sada ..., uvjeren sam da se ovo što si pisao može jako dobro aplicirati na prispodobu o sijaču, na temu na kojoj se upravo sada nalazimo. Što misliš brate o tome ? Very Happy

Kako da ne, imamo mnogo seme, ono padne i donese neki rod, ali on biva ugušen i ne dođe do potpune zrelosti, do tog pečata o kojem smo govorili.Jer ga uguše različite vrste iskušenja koje svet , greh, telo i sotona postavljau. Tako da mi imamo polu vernike, za koje lično verujem da će biti spašeni,ali ne kao deo savršene neveste Hristove, već kao luda devica kroz velike nevolje, sud belog trona... Dok oni koji jesu zapečaćeni to su oni koji jesu raskrčena , uređena zemlja, spremna da primi blagoslov i prima ga i daje rod Duha i dobija pečat Duha da jeste Božije delo u dovršeno u toj zemlji.Ti će stajati zajedno sa Hristom na sudskom prestolu i suditi, nacijama i ludoj devici.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-23, 16:31

amos wrote:... Tako da mi imamo polu vernike, za koje lično verujem da će biti spašeni,ali ne kao deo savršene neveste Hristove, već kao luda devica kroz velike nevolje, sud belog trona... Dok oni koji jesu zapečaćeni to su oni koji jesu raskrčena , uređena zemlja, spremna da primi blagoslov i prima ga i daje rod Duha i dobija pečat Duha da jeste Božije delo u dovršeno u toj zemlji.Ti će stajati zajedno sa Hristom na sudskom prestolu i suditi, nacijama i ludoj devici.
Misliš da postoje poluvjernici brate ? Jednom polovinom vjeruju u Krista, a drugom polovinom u ... Ja zapravo ne vjerujem u poluvjernike, ono malo zrno vjere je toliko malo da se ne da raspoloviti, a ako cijelo gorušičino zrno vjere ne bi bilo poklonjeno Isusu Sinu Božjem, malo bi bilo koristi ... jer ona druga polovica, koje nije Njegova nadvladala bi ... kao malo kvasca koji ukvasa cijelo tijesto. I ništa ne bi bilo od karljevstva Božjeg, jer ono izrasta samo iz zrna koje je potpuno Kristovo, nerazdijeljeno.
Kako bi onda neki bili spašeni ... bez Krista ? Mislim da je poanta prispodobe upravo u tome da Riječ (spasenja) u dobrom, ustrajnom srcu donese plodove ... radi ustrajnosti. Kao što Riječ kaže :
Ono pak u dobroj zemlji - to su oni koji u plemenitu i dobru srcu slušaju Riječ, zadrže je i donose rod u ustrajnosti (Luk 8:15 )
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by amos 2010-02-23, 19:52

Čovjek & Riječ wrote:
amos wrote:... Tako da mi imamo polu vernike, za koje lično verujem da će biti spašeni,ali ne kao deo savršene neveste Hristove, već kao luda devica kroz velike nevolje, sud belog trona... Dok oni koji jesu zapečaćeni to su oni koji jesu raskrčena , uređena zemlja, spremna da primi blagoslov i prima ga i daje rod Duha i dobija pečat Duha da jeste Božije delo u dovršeno u toj zemlji.Ti će stajati zajedno sa Hristom na sudskom prestolu i suditi, nacijama i ludoj devici.
Misliš da postoje poluvjernici brate ? Jednom polovinom vjeruju u Krista, a drugom polovinom u ... Ja zapravo ne vjerujem u poluvjernike, ono malo zrno vjere je toliko malo da se ne da raspoloviti, a ako cijelo gorušičino zrno vjere ne bi bilo poklonjeno Isusu Sinu Božjem, malo bi bilo koristi ... jer ona druga polovica, koje nije Njegova nadvladala bi ... kao malo kvasca koji ukvasa cijelo tijesto. I ništa ne bi bilo od karljevstva Božjeg, jer ono izrasta samo iz zrna koje je potpuno Kristovo, nerazdijeljeno.
Kako bi onda neki bili spašeni ... bez Krista ? Mislim da je poanta prispodobe upravo u tome da Riječ (spasenja) u dobrom, ustrajnom srcu donese plodove ... radi ustrajnosti. Kao što Riječ kaže :
Ono pak u dobroj zemlji - to su oni koji u plemenitu i dobru srcu slušaju Riječ, zadrže je i donose rod u ustrajnosti (Luk 8:15 )
Vidiš kada sam rekao poluverni, to su ljudi koji nikada ne dosegnu duhovnu zrelost nego uvek ostanu u nekom prizemnom telesnom poimanju Boga.Žive sa svetom i sa Bogom nekako vidiš da u njima nema prave ni odluke ni predanja, seme koje je ugušeno korovom, nikako ne donese rod koji bi trebalo.No ti ljudi mogu biti spašeni na temelju krvi Hristove, no nikada ne dosegnu da dobiju taj pečat potvrde, stalno imaju borbe sa telom i gube u njima, i onda se kaju,plaču pa sve iz početka.Uvek se valjaju u tim početnim stvarima i nikako da dosegnu zrelost.To su ti poluverni ljudi kojih danas ima najviše.Oni stalno kukaju za većim stvarima, ali nikada ne dolaze do njih, stalno očekuju nešto a nikako se ne predaju Bogu, ne možeš reći da nisu spašeni ali nemaju silu za pobedu nad telom, grehom, sotonom, nego se stalno vuku po prašini i pričaju o nekom rastu i velikim stvarima, ali godine prolaze i sve ostaje samo na priči. Na njih sam brate mislio, ali oni su spašeni, oni su iskupljeni, ali nikada nisu sazreli.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Prispodoba o Sijaču - Page 2 Empty Re: Prispodoba o Sijaču

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum