Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sloboda u Kristu

5 posters

Go down

Sloboda u Kristu Empty Sloboda u Kristu

Post by Čovjek & Riječ 2010-05-15, 12:13

Kada se kaže sloboda u Kristu Isusu što to znači ? Sloboda (potpuna) znači biti slobodan od svega. Kako to ? Znači li to da smo onda slobodni i griješiti ?
Riječ govori o toj slobodi, potražimo malo.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by diana*** 2010-07-26, 11:35

Sloboda u Kristu znači da smo od greha slobodni ,nismo krivi pred Bogom i ako smo do nanovorođenja grešili ...da prestanemo više.
Vidim po sebi da evo godina kako ne mogu izgovorit psovku,laž,nema besa.
Prije sam bila poprilično živčana osoba,na skoro svaku,nebi mogla trpet ni malo,uvek skakala u obranu "časti" .
A sad mogu da gledam s mirom u srcu kako se po meni gazi ,okrivljuje me se ,a ja ni da trepnem,jer je Isus uz mene,i to je jedino bitno ,a maknuo me od nekih ljudi,za koje sam smatrala da su mi prijatelji ,i približio braći pravoj ,po Kristu .
Jest da se vidlo iz priloženog da mi nije išlo,i da su neke moje reči završavale u smeće basket ,a ja posle plakala (to je išlo) .
A i to je ta sloboda u Kristu,da pišem pod njegovim vodstvom ,a da ne shvatam šta i zbog čega.
Tako je jednostavno moralo biti,i to prepuštanje Isusu,predaja sopstvenog života u njegove ruke je sloboda.
Ako će se dalje činit nekome greh to što izlazi iz mojih usta ...biće njemu na osudu jer ko su ljudi da mi sude?
Kološanima 2,16
Neka vas dakle nitko ne osuđuje za jelo, ili za piće, ili za kakav blagdan, ili za mlađak, ili za subote

Kološanima 2,20
Od časa kad ste umrli s Kristom, i dakle skriveni počelima svijeta, zašto se pokoravate pravilima, kao da vaš život opet zavisi od svijeta:

Mi smo umrli s Kristom,telom,a ON nas je DUHOM obnovio i nanovorodio
...dok su neki naizgled živi ,a mrtvi su (znam da znaš o čemu ja,i Isus je rekao Pustite mrtve da pokapaju svoje mrtve)

Gal 10
Jer zar ja sad gledam da dobijem naklonost kod ljudi, ili mi je do toga, da se dopadnem Bogu? Ili zar nastojim da ugađam ljudima? Kad bih još ljudima ugađao, ne bih bio sluga Kristov


ili još bolje

Izaija 54,17
Neće uspjeti oružje protiv tebe skovano. Dokazat ćeš da je zao svaki jezik što na te udari na sudu. To je baština slugu Jahvinih, to im je pobjeda od mene" - riječ je Jahvina.


Dakle ,ako se i udari na mene ( a verovatno se nebi da sam mila i draga Very Happy ) ,neće im proći ,a ja dajem vodstvo Isusu ,pa onima kojima ne treba da se svidim kažem zbogom i odem.
Ima tu jedna teška osoba od Boga,kod koje mi baš ne ide,al nema veze,eto ne zameram mu nikad ,kolko rekoše Isus da praštam ?

21 Tada pristupi k njemu Petar i zapita: "Gospodine, ako brat moj pogriješi proti meni, koliko puta da mu oprostim? Do sedam puta?"

22 Isus mu odgovori: "Velim ti, ne do sedam puta, nego do sedamdeset put sedam puta.


...pa tu smo negde Very Happy

A kako vas dobit?

15 Ako je brat tvoj pogriješio proti tebi, idi i potegni ga na odgovor u četiri oka! Ako te posluša, dobio si brata svojega.

16 Ako te ne posluša, uzmi sobom još jednoga ili druga dva
,da se sve ustanovi izjavom dvojice ili trojice svjedoka.


e...kad je zaštekalo s jednim,bio je drugi,i eto tebi hvala Very Happy

Malo sam proširila temu,ne zameri,nailazi mi više toga.
Nisu tu VOLONTERI da nam sude,ako im se pričinimo da grešimo,pa valjda Bog zna,koji nas je pozvao zašto tako postupamo,jer smo mu život dali

Rimljanima 8,1
Nikakve dakle sad nema osude onima, koji su u Kristu Isusu i ne hode po tijelu.


Rimljanima 8,2
Jer zakon Duha, koji daje život u Kristu Isusu, oslobodio me je od zakona grijeha i smrti.

Ako je i lagat neznabošcima,radi očuvanja zajednice ,neka je,a Bog će nam već objavit kad treba...

AMEN ,zar ne? Very Happy
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Čovjek & Riječ 2010-07-26, 12:54

diana*** wrote:Sloboda u Kristu znači da smo od greha slobodni ,nismo krivi pred Bogom i ako smo do nanovorođenja grešili ...da prestanemo više.
Vidim po sebi da evo godina kako ne mogu izgovorit psovku,laž,nema besa.
Prije sam bila poprilično živčana osoba,na skoro svaku,nebi mogla trpet ni malo,uvek skakala u obranu "časti" .
Blago tebi !
A sad mogu da gledam s mirom u srcu kako se po meni gazi ,okrivljuje me se ,a ja ni da trepnem,jer je Isus uz mene,i to je jedino bitno
Da, amen, to je jedino bitno
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by diana*** 2010-07-26, 13:16

Blago tebi !
Ma i tebi ,brate,kad ti kažem
Možda nam se plodovi razlikuju ,al i ti si jedan od njih
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by amos 2010-07-27, 14:48

Za mene sloboda u Hristu znači da sam slobodan od greha da mu više ne robujem, slobodan od tela da mu više ne služim i ugađam njegovim željama , konačno slobodan ali ipak podložan pritiscima i od tela i od greha i od sotone i od sveta, ali slobodan da ne moram više da podležem tim pritiscima.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Čovjek & Riječ 2010-07-27, 16:13

amos wrote:Za mene sloboda u Hristu znači da sam slobodan od greha da mu više ne robujem, slobodan od tela da mu više ne služim i ugađam njegovim željama , konačno slobodan ali ipak podložan pritiscima i od tela i od greha i od sotone i od sveta, ali slobodan da ne moram više da podležem tim pritiscima.
Ja vidim tu slobodu kao slobodu od Zakona, naime snaga grijeha je u Zakonu : Gdje je, smrti, pobjeda tvoja ? Gdje je, smrti, žalac tvoj ? Žalac je smrti grijeh, snaga je grijeha Zakon. A hvala Bogu koji nam daje pobjedu po Gospodinu našem Isusu Kristu ! (1Ko 15:55-57)
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by amos 2010-07-27, 16:21

Čovjek & Riječ wrote:
amos wrote:Za mene sloboda u Hristu znači da sam slobodan od greha da mu više ne robujem, slobodan od tela da mu više ne služim i ugađam njegovim željama , konačno slobodan ali ipak podložan pritiscima i od tela i od greha i od sotone i od sveta, ali slobodan da ne moram više da podležem tim pritiscima.
Ja vidim tu slobodu kao slobodu od Zakona, naime snaga grijeha je u Zakonu : Gdje je, smrti, pobjeda tvoja ? Gdje je, smrti, žalac tvoj ? Žalac je smrti grijeh, snaga je grijeha Zakon. A hvala Bogu koji nam daje pobjedu po Gospodinu našem Isusu Kristu ! (1Ko 15:55-57)
Gde nema zakona nema ni greha i gde nema greha nema ni potrebe za zakonom.Zakon služi da identifikuje greh, ali kada čovek izkorači iz nevere u veru zakon alo su samo gubi soju svrhu, jer nevera je greh, ostalo su samo atributi greha.Zato što ne verujem radim ono što je reč rekla da ne treba da se radi, o ako verujem biću poslušan reči kada kaže da to nije dobro za mene. Tako da jeste slobodni smo od zakona jer zahtevi vere prevazilaze zakon slova.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Čovjek & Riječ 2010-07-28, 11:14

amos wrote:... Zato što ne verujem radim ono što je reč rekla da ne treba da se radi, o ako verujem biću poslušan reči kada kaže da to nije dobro za mene ...
Čak i ako Zakon kaže; to nije dobro ? Very Happy
Podsjetimo se : prvi grijeh je bio jesti sa stabla spoznaje dobra i zla.
Sve je čisto čistima; okaljanima pak i nevjernima ništa čisto, nego su im okaljani i razum i savjest. Ispovijedaju da Boga poznaju, ali djelima ga niječu - odvratni, neposlušni i za koje god dobro djelo nepodesni. (Tit 1:15,16)
Bog je kazao Petru : što ja proglasim čistim ti ne nazivaj nečistim.
Interesantno zar ne ?
Ovo nije upućeno tebi (vidio sam tvoju rečenicu "Tako da jeste slobodni smo od zakona jer zahtevi vere prevazilaze zakon slova"), već više kao "razmišljanje", nekima možda interesantno ... i važno.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by amos 2010-07-28, 14:29

Čovjek & Riječ wrote:
amos wrote:... Zato što ne verujem radim ono što je reč rekla da ne treba da se radi, o ako verujem biću poslušan reči kada kaže da to nije dobro za mene ...
Čak i ako Zakon kaže; to nije dobro ? Very Happy
Podsjetimo se : prvi grijeh je bio jesti sa stabla spoznaje dobra i zla.
Sve je čisto čistima; okaljanima pak i nevjernima ništa čisto, nego su im okaljani i razum i savjest. Ispovijedaju da Boga poznaju, ali djelima ga niječu - odvratni, neposlušni i za koje god dobro djelo nepodesni. (Tit 1:15,16)
Bog je kazao Petru : što ja proglasim čistim ti ne nazivaj nečistim.
Interesantno zar ne ?
Ovo nije upućeno tebi (vidio sam tvoju rečenicu "Tako da jeste slobodni smo od zakona jer zahtevi vere prevazilaze zakon slova"), već više kao "razmišljanje", nekima možda interesantno ... i važno.
Svakako je zakon ili stari zavet samo senka budućih dobara i njega se ne možemo držati doslovno, već po otkrivenju mormo od Boga tražiti kako se taj tip ili senka odnose a nas.No novi zavet nam donosi reč samog Boga koji se utelovio i to trebamo verovati i primenjivati u naš život da bismo živeli.Kako rastemo i napredujemo sve više reči koje je Gospd govorio će postajati deo nas i mi ćemo na posletku postati ta reč, i naš život će odsevati reč Božiju. To je promena iznutra koja se očitava spolja, a ne promena spolja kojom vršimo pritisak na untrašnjost kao što je to zakon nalagao.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by neaktivan 2010-08-02, 13:04

"Sve je slobodno!" Ali - sve ne koristi. "Sve je dopušteno!" Ali - sve ne saziđuje."

"Doista vi ste, braćo, na slobodu pozvani! Samo neka ta sloboda ne bude izlikom tijelu, nego - ljubavlju služite jedni drugima."

Tako ja vidim tu slobodu. Slobodan si od svega, i sve je slobodno tebi. Ali ta sloboda ako nije Duhom vođena, može biti zloupotrjebljena. (I najčešće je).

neaktivan

Broj postova : 126
Join date : 2009-12-06
Lokacija : Zemlja

http://www.illbehonest.com/

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Stjepan 2010-08-16, 02:04

Kao prvo zelim pozdraviti sve u mocnom imenu Isus. Ja sam novi (hmmm, skoro novi Sloboda u Kristu Icon_biggrin ) ovdje.

Sloboda! Divna rijec a jos divnije ju je dozivjeti. Ali ljubljeni ne smijemo smetnuti s uma da nismo slobodni od Diha Zakona. Mi nemamo vise vanjski zakon, nemamo slovo ali imamo Bozji Zakon upisan Duhom Svetim u srcima nasim. Ta i Gospodin nam je dao jednu novu zapovijed. Svatko tko je iskren morat ce priznati da je ta nova zapovijed jos teza, jer zahtijeva ne vanjsku poslusnost vec bezgranicnu ljubav. Ljubav koju je On imao i ima prema nama.
Mislim da isto tako ne smijemo smetnuti sa uma da je nas Gospodin vrlo ostro govorio protiv bezakonika - onih koji zive kao da nema zakona. Poput bezboznika - koji zele zivjeti kao da nema Boga. Ali Njega ima!
Tako ima i zakon upisan u srcima koji nas poziva ljubiti. Boga iznad svega a svog bliznjega kao samog sebe.
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 9
Join date : 2010-08-15

http://www.sinovi-kraljevstva.com

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by amos 2010-08-17, 16:59

michael_satler wrote:Kao prvo zelim pozdraviti sve u mocnom imenu Isus. Ja sam novi (hmmm, skoro novi Sloboda u Kristu Icon_biggrin ) ovdje.
Bio bih ti zahvalan da mi pojasniš šta to znači skoro novi Sloboda u Kristu Icon_biggrin

Sloboda! Divna rijec a jos divnije ju je dozivjeti. Ali ljubljeni ne smijemo smetnuti s uma da nismo slobodni od Diha Zakona. Mi nemamo vise vanjski zakon, nemamo slovo ali imamo Bozji Zakon upisan Duhom Svetim u srcima nasim. Ta i Gospodin nam je dao jednu novu zapovijed. Svatko tko je iskren morat ce priznati da je ta nova zapovijed jos teza, jer zahtijeva ne vanjsku poslusnost vec bezgranicnu ljubav. Ljubav koju je On imao i ima prema nama.
Mislim da isto tako ne smijemo smetnuti sa uma da je nas Gospodin vrlo ostro govorio protiv bezakonika - onih koji zive kao da nema zakona. Poput bezboznika - koji zele zivjeti kao da nema Boga. Ali Njega ima!
Tako ima i zakon upisan u srcima koji nas poziva ljubiti. Boga iznad svega a svog bliznjega kao samog sebe.
Slažem se , amen. Zaista fino rečeno.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by amos 2010-08-17, 23:03

Ustvari ne moraš da objašnjavaš , verujem da si ti brat Krstenjak zar ne ? Tako da si nov za ovaj forum ali ne i za nas.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Stjepan 2010-08-18, 20:25

Da, u pravu si. Sorry sto nisam odgovorio odmah.
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 9
Join date : 2010-08-15

http://www.sinovi-kraljevstva.com

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by amos 2010-08-19, 21:05

michael_satler wrote:Da, u pravu si. Sorry sto nisam odgovorio odmah.
He,he dobrodošao nazad brate među nas , puno je vode Dunavom proteklo od našeg poslednjeg ćaskanja, danas je u Kovačicu stigao naš zajednički prijatelj.Znaš ja sam se zaljubio u poruku toliko da sam se preselio da živim sa braćom i sestrama u Kovačicu . Možeš ako želiš da vidiš i čuješ o nama na www.biblijadanas.org .

Još jedan pozdrav i mir ti želim brate
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Čovjek & Riječ 2010-08-26, 12:57

amos wrote:... He,he dobrodošao nazad brate među nas , puno je vode Dunavom proteklo ...
Dakle tako ..., tu se sada nalaze svi "krivci" za prestanak rada prijašenjeg foruma (http://pentekost.editboard.com) : Amos, Čovjek & Riječ i brat Krstenjak Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Stjepan 2010-08-28, 19:53

Very Happy Ili mozda bolje receno proglaseni krivci. Very Happy

Stjepan
Stjepan

Broj postova : 9
Join date : 2010-08-15

http://www.sinovi-kraljevstva.com

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Čovjek & Riječ 2013-03-11, 18:20

Rekao bih da sloboda u prvom redu znači imati mogućnost izbora, jer ako nema mogućnosti izbora onda nema ni slobode. Izrecimo neke činjenice koje proizlaze iz vjere u Boga, odnosno Njegovu Riječ.
Prva: sloboda nastupa upoznavanjem istine (Istine): "upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi" (Ivan 8:32). Ako ostanete o mojoj riječi, kaže Isus.

O kakvoj istini je riječ ?
Zamislite da ste zahvaljujući nekom svome prijestupu izgubili slobodu, dakle sudac vam je presudio da morate odraditi npr. kaznu zatvora na neko određeno vrijeme. Ako je grijeh velik, čak i doživotno. E sad dolazi sudac, koji presuđuje i određuje trajanje kazne za grijeh koji ste učinili i kaže vam: oslobađam te kazne, u međuvremenu se promjenio zakon, nije više na snazi ... i vi ste slobodni, možete ići kamo želite i raditi što želite. Lijepo zar ne ?
Ono što kaže Riječ Istine koja nas oslobađa od posljedica grijeha daleko je nevjerojatnije ... i radosnije od naše prethodne zamisli. Jer naš grijeh je još daleko veći i kazna je kako god okrenemo i kako god gledamo uvijek ista: smrt. Sam Sudac je ovdje učinio nešto nevjerojatno; ponudio se da dobrovoljno snosi kaznu umjesto nas, da bi mi bili slobodni. I to se dogodilo jednom zauvijek i za sve naše grijehe, Sudac kaže: vaših grijeha se neću više spominjati, slobodni ste, zauvijek.
Zauvijek.
Ma što vi učinili, slobodni ste, pod jednim jedinim uvjetom: da prihvatite moju presudu, moj sud nad vama. Da prihvatite slobodu koja vam je darovana, iako je niste na nikakav način zaslužili i nema nikakve vaše zasluge u slobodi koju sada uživate. Ne tražim od vas ništa, nikakav reciprocitet, čak ni zahvalnost, jedino što tražim je da prihvatite slobodu koju sam vam darovao. Nevjerojatno ? Da ..., nevjerojatno, ali istinito.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Čovjek & Riječ 2013-03-12, 12:27

Čovjek & Riječ wrote:Rekao bih da sloboda u prvom redu znači imati mogućnost izbora, jer ako nema mogućnosti izbora onda nema ni slobode. Izrecimo neke činjenice koje proizlaze iz vjere u Boga, odnosno Njegovu Riječ.
Prva: sloboda nastupa upoznavanjem istine (Istine): "upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi" (Ivan 8:32). Ako ostanete o mojoj riječi, kaže Isus ...
Izaberi život, izaberi blagoslov !

Možemo sada malo razložiti i razmišljati o ovome gore (o slobodi izbora) što smo napisali u prethodnom postu. Biblijski bi se to moglo povezati sa onim što Duh Sveti (Riječ) govori Sve provjeravajte: dobro zadržite (I Solunjanima 5:21) i Same sebe provjeravajte! (II Korinćanima 13:5). Naime sve "što nam dođe" uvijek moramo provjeriti na izvoru čiste vode, u riječima istine (Psa 19:11: istiniti sudovi Jahvini - svi jednako pravedni, dragocjeniji od zlata, od zlata čistoga, slađi od meda, meda samotoka). Tako nećemo biti prevareni, u prvom redu mi, a onda i naši slušatelji (Job 20:16: Iz zmijine glave otrov je sisao: sada umire od jezika gujina). A to nam zapravo, neće ni biti veliki problem, jer : slatke su nepcu mom riječi tvoje, od meda su slađe ustima mojim. Po tvojim naredbama postajem razuman, stoga mrzim sve putove lažne (Psa 119:103,104) Very Happy .

Dakle, najprije o mogućnosti izbora, Bog nam daje da biramo: pred vas stavljam: život i smrt, blagoslov i prokletstvo. Život, dakle, biraj, ljubeći Jahvu, Boga svoga, slušajući Njegov glas (Ponovljeni zakon 30:19).
Netko će reći; kako slušati Njegov glas, to je teško, tu se ne radi samo o izboru, Bog zapravo pred nas stavlja nešto što nije tako lako postići. To nije samo stvar izbora.
Obzirom da je Bog Bog, On je predvidio naše misli, pa je unaprijed odgovorio na takva naša pitanja i dileme:
Ova zapovijed što ti je danas dajem nije za te preteška niti je od tebe predaleko ... Riječ je posve blizu tebe, u tvojim ustima i u tvome srcu da je vršiš (Ponovljeni zakon 30:11,14). Bog kaže: preda te stavljam život i sreću, smrt i nesreću, ti izaberi i odmah nam preporučuje život biraj (Ponovljeni zakon 30:19).
Možemo li povezati ovo što Bog kaže u starom zavjetu sa Njegovim riječima u novom zavjetu da bi shvatili da se zaista radi o izboru, o izboru koji zapravo nije težak ?
Čisti ste radi riječi koju sam vam rekao (Ivan 15:3) i Riječi koje sam vam govorio Duh su i Život su (Ivan 6:63). Na drugom mjestu Njegova Riječ bukvalno kaže da zapovijedi Njegove nisu teške (I Ivanova 5:3). Vjerujemo li ? Pazite ! On kaže već u slijedećem stihu da je sredstvo pobjede upravo naša vjera (Ivan 6:64).

Kako možemo biti čisti radi Riječi koju nam Bog kaže ?
Pa, to je Božja Riječ. To je Riječ koja je bila Bog, koja je Bog, koja je bila u početku svega i bez koje ništa nije nastalo, sve što je stvoreno, stvoreno je po Božjoj Riječi.
Vjerujemo li to ?
Kada Bog kaže; čist si, onda si čist zato jer je Bog to rekao, prihvati to, nemoj proturječiti Bogu, to nije mudro. Tu lekciju morao je proći i Šimun Petar, a mi nismo ništa bolji od njega, kada mu je Bog direktno rekao: ono što ja očistim, ti ne zovi nečistim (Djela apostolska 10:15). Šimun Petar je shvatio i prihvatio, a nadam se i mi. I David, miljenik Božjeg srca, lamentirajući (u Psalmu 119:9,11) dolazi do zaključka da je po Božjoj Riječi ostvarena naša čistoća: U srce pohranih Riječ tvoju da protiv tebe ne sagriješim.

Dakle vidimo; i David je po spoznaji koju mu je dala Božja Riječ izabrao Život čuvajući onu moćnu Riječ, (moja Riječ je Život) koju mu je dao Bog. Svi apostoli biraju isto, izrečeno iz iste spoznaje, kroz Petrova usta: Gospodine, kome da idemo? Ti imaš riječi života vječnoga !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Čovjek & Riječ 2013-03-12, 16:05

Čovjek & Riječ wrote:Rekao bih da sloboda u prvom redu znači imati mogućnost izbora ...
Još jedna bitna stvar, kad govorimo o slobodi u Kristu.
Sloboda može biti ograničena na mnoge načine koji nisu u našoj moći djelovanja. Sloboda može biti ograničena neimaštinom, lošim zdravstvenim stanjem, našim strahovima, našim ovisnostima, našim pogreškama i na mnoge druge načine na koje mi ne možemo utjecati.
Međutim, potpuna sloboda (u Kristu) o kojoj mi ovdje govorimo vezana je za Boga, jer tek upoznavši Njega - Istinu, upoznajemo i slobodu. Bog je svemoguć i u Njemu se sve drži u savršenom redu, On je Gospodar gospodara i Kralj kraljeva, što On kaže tako će biti, On sve zna i niko mu se ne može oduprijeti, On zapovijeda vjetru, zapovijeda bolestima, On zapovijeda moru. Kada postajemo dionici slobode u Njemu, mi Mu se u potpunosti podlažemo i postajemo dionici Njegove volje u našim životima. A Njegova volja za sve ljude je blagoslov u svemu, a svi naši neprijatelji postaju i Njegovi neprijatelji, Njegova vjernost je neupitna, čak ako smo mi Njemu nevjerni On ostaje vjeran, jer ne može se sam sebe odreći (II Timoteju 2:13).
A to je već velika prednost za našu slobodu, imati za prijatelja, a čak i Oca tako moćnog, sposobnog i svake hvale vrijednog saveznika.
Ako je Bog za nas, tko može protiv nas ? (Rimljanima 8:31)
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Sloboda u Kristu Empty Re: Sloboda u Kristu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum