Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izvršavati, činiti Božju Riječ

2 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Izvršavati, činiti Božju Riječ - Page 2 Empty Re: Izvršavati, činiti Božju Riječ

Post by Čovjek & Riječ 2010-03-19, 16:25

amos wrote:Da nastavim dalje , da nebi neko pomislio da ja smatram da se neko može dobrim delima spasiti ... Dakle ja čvrsto verujem u tu istinu i oštro ću se protiviti toj laži kada god mi se ukaže prilika, da neko može da odbije žrtvu na krstu i onda da dobrim delima zasluži spasenje, ko odbije Hrista odbio je život i biće mu suđeno jer je imao priliku i odbio je, bilo rečima bilo svojim načinom života.
Brate Amose, jedno je govoriti "ja vjerujem", a nešto sasvim drugo je graditi svoj život upravo na takvoj vjeri koju ispovijedamo, problem je kvasac (naša djela) koji se tu javlja, a o kojem Božja Riječ itekako govori ... Pavao kaže da on hoće izbiti svaki oslonac onima koji se oslanjaju na bilo što drugo osim na križ Isusa Krista ... i o tome se ovdje radi
Ali isto kako ne mogu da se odreknem te istine jer je biblijska i stoga je moja najveća ljubav, tako ne mogu da se odreknem ni ovih koji su isto tako biblijski:
da cijela biblija "je biblijska", ali mi znamo da slovo ubija, a Duh oživljava (2Ko 3:6 : On nas osposobi za poslužitelje novoga Saveza, ne slova, nego Duha; jer slovo ubija, a Duh oživljuje) ... meni je to jasno
Heb 12:11 Jer svako karanje kad biva ne čini se da je radost, nego žalost; ali poslije daće miran rod pravde onima koji su naučeni njime.
Ti zaboravljaju da će Bog zasigurno ako su sa Njim raditi na njihovim životima i ispraviti njihove puteve i dovesti do posvećenja i odvojenja iz sveta na ispravan način. Ukoliko toga nema samo žive laž, a kako su je verovatno sami i hteli tako su je i dobili,tako čvrsto žele da je i zadrže.
to je u redu, ali samo dijete Božje koje vjeruje svome Ocu će se podvrći Njegovom karanju, jer zna da je to "karanje" samo za Njegovo dobro. To je karanje, popravljanje u ljubavi, to nije napuštanje ili ubijanje vlastite djece, niti nešto slično tome
2. Legalisti koji zaboravljaju da je Gospoda taj koji čini stvari i kao farizeji čiste čašu spolja i nadimaju se duhovnom ohološću misleći da je taj plod koji jedu posledica svetosti.Ali nije sotona ih je prevari i zaljubljeni sami u sebe zaboravljaju na ono štp je Isus uradio , hvale se svojim dobrim delima gušeći i zlostavljajući sve koji ne žele da igraju po njihovim pravilima.Zaboravljau jednu jako važnu stvar:
Luk 17:10 Tako i vi kad svršite sve što vam je zapovjeđeno, govorite: mi smo zaludne sluge, jer učinismo što smo bili dužni činiti.
Ovi toliko vole sebe i hrane se egoizmom da je sotona našao i za njih način, i oni su tražili to, dobili to i neće da puste jer to njihova ljubav, oni sami i njihova pravda.Laž su tražili , laž su dobili.
mi ne tražimo laž, mi smo našli Istinu i znamo da je Istina za nas, zato nemamo potrebe živjeti u laži, a laž je da će nas Otac kazniti (čak i smrću), ako ne budemo dobri, istina je da je Njegova ljubav bezgranična i da nas On neće napustiti ako nas svi napuste, čak i rođena majka ... i sve što On zahtjeva od nas je da priznamo istinu; svoju grešnost i da je zamjenimo sa pravednošću koju nam je pribavio Isus Krist svojom krvlju na križu.
U biti jednostavno, logično i lako prihvatljivo, za poniznoga koji sluša Boga ... ali za griješnika koji ne čuje i ne želi slušati Boga, teško i nemoguće
3.Oni koji poznaju istinu.Koji znaju da je put uzan i u sredini između ove dve laži koju sotona plasira.Koji imaju život i znaju da je njihov Iskupitelj Isus Hrist, koji Ga vole i žele da budu sa Njim ceo svoj život, kojima je ogadio ovaj svet i koji žele da ga odbace ne zato što moraju već zato što ih više ne zanima jer su našli taj dragoceni biser koji redi više od bilo čega.
Put je isključivo kroz Isusa Krista i oni koji Ga čuju i vide kao jedina Vrata do Oca, nemaju potrebe ulaziti kroz prozore, nego ulaze samo na Vrata (Ivan 10:1) ...
Time bih i zaključio moje učešće na ovoj diskusiji i verovatno i na ovom forumu.Nisam siguran da neću učestvovati više, ali došlo je vreme da se ide kući i to nažalost donosi vreme propovedanja na sud, a ja sam umoran od razočarenja.
Neka vas Gospod sve blagoslovi poznanjem Njegove istine u ljubavi i posvećenju rukom Njegovom.
Nadam se da će se tvoje razočarenje, neznam u koga, jer tko se pouzdaje u Isusa Krista neće se nikada razočarati, promjeniti u radost. Ja se često razočaram u sebe, ali kad pogledam na Njega On me vrati u život. Božji blagoslov, blagoslov u Isusu Kristu neka je na tebi brate.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum