Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravila foruma ?

2 posters

Go down

Pravila foruma ? Empty Pravila foruma ?

Post by amos 2010-04-28, 13:33

Čovjek & Riječ wrote:
Što se tiče nekih pravila ponašanja na
ovom forumu, koji prvenstveno služi kao okupljalište nanovo rođenih
Duhom ispunjenih kršćana na obostrani blagoslov, mislim da takve ne
treba učiti odnosno postavljati im neka pravila, jer oni su slobodni
činiti sve u Isusu Kristu. Naravno, oni rado primaju (i daju) savjete,
zapažanja i sl. svojoj braći u Kristu. Svatko tko ih "susretne"
prepoznat će ih, po (pravilu) Ljubavi dakako Pravila foruma ? Icon_biggrin
.
Slažem se.
Mislim da nije potrebno takve kršćane upozoravati da se
ne valja olako razbacivati riječima, govoriti što se zna i što se nezna,
jer mislim da to nije mudro i da čovjek treba paziti što govori, ne
smije sebi dopustiti da ga ponesu strasti. Mi razgovaramo u javnosti i
pred Bogom o vrlo ozbiljnim temama. Možda je bolje ponekad ćutati, nego
govoriti nešto u što nismo baš potpuno sigurni ? A ako baš želimo reći
nešto tako ušto nismo ni sami sigurni onda se ograditi i reći "čini mi
se da je tako", ili nešto slično tome. Što je "najgore" često takvi
razgovori uopće nisu presudni za evanđelje, nego se svode na to tko je
upravu, a tko u krivu. Činjenica je da o tome tko govori Božju istinu, a
tko ne, može odlučivati samo netko tko je Duhom obrazovan, tu nije
bitno znati ni povijesne činjenice, niti imati teološko obrazovanje,
niti "čitati bibliju", to sve doduše može pomoći ali (i odmoći) nije
presudno i nije najbitnije. Najbitnije je da mi (svi) govorimo samo ono
što smo čuli od Učitelja, ni više ni manje.
Postavlja se jedno zanimljivo pitanje u tom slučaju: Ko je onaj koji odlučuje šta je "presudno za evanđelje" , šta je razbacivanje rečima a šta nije itd. Evo naprimer navešću jedan svež primer iz kojeg je i potekao ovaj stav. Cito i ja na forumu razgovaramo na temi predodređenje, i sada obojica verujemo u predodređenje samo na različit način i sada mi o tome razgovaramo i naravno da će se to tebi učiniti ne presudnim za evanđelje jer ne veruješ u predodređenje, i smetaće ti i pokušavaćeš prvo to da prekineš tako što ćeš meni reći da nije lepo da se mešam u razgovor kada ti i cito vodite diskusiju, i onda ja lepo sačeka da završite i počnem diskusiju sa citom, ali ti onda odlučiš da nas upozoriš jer vodimo po tebi besmislenu priču i razbacujemo se sa rečima. I sada mi mislimo da je to presudno za evanđelje ti misliš da ne, i o tome može da se vodi razgovor. Ali ako ti sa administratorskom pozicijom pokušaš da prekineš to, onda ti svoju poziciju zloupotreblajavaš da bi nametnuo svoje verovanje ili sprečio ispovedanje drugačijeg verovanja od tvog.I postavljaš sebe u ulogu suduije,porotnika i izvršitelja našta imaš pravo kao admin foruma, ali onda ne možeš da zadržiš viziju za koju si rekao da se sa njom slažeš.Ako misliš da vodiš forum na takav način možeš i ja ću biti kao forumaš deo njega, ali kao opozicija stoga je nabolje da me izbrišeš sa moderatorske pozicije na vreme.Ali ukoliko misliš da rame uz rame sa podjednakim pravima vodimo ovaj forum kao što bi trebali kao braća da radimo onda može.Tako da ja otvoreno ti kažem ne želim da budemo moderator ukoliko će to značiti da moram da podlažem tvom adminskom autoritetu, pa taman zakačio još pet puta stih koji si zakačio jer ja ne mogu da te vidim kao autoritet već nekog ko pkušava isti da nametne, po modelu koji ima katolička organizacija.
Pošteno sa moje strane ?
Evo toliko od mene (za sada)
kao duhovne osobe i kao administratora ovog foruma. Ovo nije nikakva
prijetnja, ili nešto slično, ovo je samo zapažanje i preporuka, savjet;
ovo je kršćanski forum na kojem se propovijeda sloboda, ali u Duhu i
Istini. Duh je Duh Ljubavi, a Ljubav i Istina su neraskidivo vezani i
isplati se potražiti "ih", pred Bogom i uz Božju pomoć (jer drugačije
nije ni moguće).
Toliko od mene isto za sada kao moderatora, suosnivača, graditelja, reklamnog agenta, i inspiratora želje da ovaj forum uopšte postoji, što bi rekao apostol Pavle nateren sam da budem bezuman pa potrpite još malo mojega bezumlja, a sva slava neka pripadne Gospodu Isusu Hristu koji je dao i snagu i želju da zadržim u zajedništvu braću i sestre sa pentakosnog da se ne raspemo na sve strane i zaboravavimo jedni na druge.Nažalost to se pokazalo kako se pokazalo.
Eto pokušao sam malo utjecati na daljnji tok naše
konverzacije na ovom forumu, koji bi jasno, (naravno) trebao biti i
evangelizacijskog karaktera, odnosno propovijedati radosnu vijest, Isusa
Krista. Bez toga je besmislen.
Verujem brate da je vizija bila da se mi družimo na njemu i iznosimo slobodno ono što verujemo da nas niko ne naziva hereticima i govori nam da ono što verujemo su gluposti.Pritom mislim na one koji imaju adminsku i moderatorsku poziciju.Pa sad ako ne govorim istinu ti me ispravi.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Pravila foruma ? Empty Re: Pravila foruma ?

Post by Čovjek & Riječ 2010-04-28, 14:39

amos wrote:... Postavlja se jedno zanimljivo pitanje u tom slučaju: Ko je onaj koji odlučuje šta je "presudno za evanđelje" , šta je razbacivanje rečima a šta nije itd...
Ja sam pročitao tvoj post i razumijem što si napisao. Odgovor na tvoje pitanje je vrlo jednostavan : onaj tko odlučuje, u svemu, a ne samo u tome što je presudno za evanđelje je Duh Sveti Very Happy Mi svi jako dobro znamo tko je i što je u Duhu i odgovorni smo tom istom Duhu. Svi dobro znamo što znači ne pokoravati se Duhu, ili huliti na Duha Svetoga. Hoćemo li u datom trenutku poslušati Glas Duha, ili nećemo to je osobna stvar, međutim znamo : ulog je veliki. Ja ti nemam što drugo reći; Duh govori, hoće li kroz tebe, ili kroz mene, meni je nebitno, ja samo znam da volim Njegov glas i da je On za mene autoritet, ma odakle dolazio.
Inače što se tiče istine, ja (sa administratorskom pozicijom) nisam do sada, (koliko mi je poznato) prekinuo ni jednu diskusiju (diskusiju si prekinuo ti), a na svoje mišljenje i vjeru imam isto pravo kao ti, ili bilo tko drugi. Govoriš sa pozicije nepovjerenja i straha, odnosno ne vjeruješ mi, neznam zašto ? Što se tiče slobode; ako netko ovdje, čak možda želi i psovati, može, ali ne vjerujem da će dobro proći. Predlažem da ne gubimo vrijeme na ovakve rasprave (u kojima profitira neprijatelj), nego da se "uhvatimo" važnijih tema, ima ih zaista puno.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Pravila foruma ? Empty Re: Pravila foruma ?

Post by amos 2010-04-28, 15:26

Ja sam pročitao tvoj post i razumijem što si napisao. Odgovor na tvoje pitanje je vrlo jednostavan : onaj tko odlučuje, u svemu, a ne samo u tome što je presudno za evanđelje je Duh Sveti Pravila foruma ? Icon_biggrin Mi svi jako dobro znamo tko je i što je u Duhu i odgovorni smo tom istom Duhu. Svi dobro znamo što znači ne pokoravati se Duhu, ili huliti na Duha Svetoga. Hoćemo li u datom trenutku poslušati Glas Duha, ili nećemo to je osobna stvar, međutim znamo : ulog je veliki. Ja ti nemam što drugo reći; Duh govori, hoće li kroz tebe, ili kroz mene, meni je nebitno, ja samo znam da volim Njegov glas i da je On za mene autoritet, ma odakle dolazio.

Sa ovim delom se slažem u potpunosti.
Inače što se tiče istine, ja (sa administratorskom pozicijom) nisam do sada, (koliko mi je poznato) prekinuo ni jednu diskusiju (diskusiju si prekinuo ti), a na svoje mišljenje i vjeru imam isto pravo kao ti, ili bilo tko drugi. Govoriš sa pozicije nepovjerenja i straha, odnosno ne vjeruješ mi, neznam zašto ? Što se tiče slobode; ako netko ovdje, čak možda želi i psovati, može, ali ne vjerujem da će dobro proći. Predlažem da ne gubimo vrijeme na ovakve rasprave (u kojima profitira neprijatelj), nego da se "uhvatimo" važnijih tema, ima ih zaista puno.
Da ali si počeo kao administrator da upozoravaš i to je bio razlog moje reakcije.Ukoliko tu poziciju ne budeš koristio za pritiske ja neću imati problem.Svaki tvoj savet koji bi izdigao poziciju autoriteta iznad mene i time me uslovljavao da prekinem da iznosim ono što verujem ću dočekati ovako kako sam dočekao, no kao brat imaš puno pravo da mi javno u lice kažeš da lupetam i ja ću se upustiti i dokazivanje svog stava, kao što si ti izneo svoj .Ukoliko ti prepuštaš mojoj savesti i Božijem sudu moju neposlušnost onome što si rekao onda to smatram ispravnim načinom, ali ukoliko u se tu upliće mogućnost delovanja tebe kao admina koji će to sankcionisati onda, kao što nisam ni sada, to neću prihvatiti u pravi kanal
Zašto to govorim?
Pa doktrina u kojoj se stavljaju ljudi pod kontrolu počinje sa šapatom, pa onda se o njoj glasno govori, pa onda nametne kao doktrina, pa se onda na temelju te doktrine progone neistomišljenici.e pa ja kanim da to zaustavim dok se o tome još šapuće, dok je vreme da se to razjasni.
Kao što si sam rekao oštar ukor si dao, pa eto onda možeš i primiti odgovor na njega.
Sa stavom da nećeš kao administrator prekoračivati pravilo savesti po pitanju onoga što govorimo i vršiti pritisak ću se uvek složiti.
I ako smo se dogovorili oko te pojedinosti onda u budućnosti verujem nećeš imati potrebu da ističeš činjenicu da si admin na ovom forumu, od takvih strašila mi samo skoči pritisak i ne prihvatam ih i borim se protiv njih, jer to je je papski sistem, papa odlučuje šta je blagotvorno i presudno za evanđelje.
Vidiš ja sam čovek koji je više puta baš na taj način dobio nož u leđa od osoba do kojih mi je bilo stalo, tako da je to moja bolna osetljiva tačka, stoga se u meni javlja podozrenje kada mi se samo učini da stvari idu u jedno pravcu.Tada se usresredim da proverim to , i ako idalje ide u tom pravcu onda počinjem da opominjem, ako ni tada ne to ne funkcioniše preuzimam ozbiljnije mere.
Nadam se da razumeš razlog moje reakcije, smatram da kao neko ko je zajedno sa tobom radio od početka na forumu ne trebam biti tretiran na takav način, u biti smatram da niko nebi trebao biti tretiran na takav način i uvek se hvalim sa ovim forumom da mi ne tretiramo ljude tako.
Tako da eto što se mene tiče mi možemo da nastavimo dalje.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Pravila foruma ? Empty Re: Pravila foruma ?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum