Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobre misli (za kršćansku primjenu)

+2
amos
Čovjek & Riječ
6 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-01-27, 13:32

...
Kad god neki glas sumnje ili ispitivanja Boga dolazi u moj um, stavljam to naspram onoga što znam o mom dragom Gospodinu. Nijednu misao ne mogu prihvatiti kao istinitu ako je temeljena samo na onome što u onom trenutku osjećam. Ona mora biti izmjerena Isusovim obećanjima za mene u vezi s njim i u vezi s pobjedom koju je zadobio za mene.
Jednostavno rečeno, ako mi dolaze optužujuće misli – ako izazivaju sumnju i strah ili donose osjećaj odbacivanja – znam da nisu od Boga. Svi moramo biti spremni na dolazak takvih užasnih misli. Čak je i Gospodin Isus bio podvrgnut takvim mislima od neprijatelja tijekom svoga pustinjskog iskušenja.
Kad vam dođu ptice grabežljivice donoseći misli nevrijednosti i nesigurnosti, otjerajte ih Riječju Božjom. Žrtva koju ste prinijeli jer vas je Gospodin tako vodio, ugodna mu je i on će je cijeniti.

Autor : David Wilkerson
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-01-28, 12:39

...
"Postajem li sve sličniji Kristu ?
Postajem li sve strpljiviji ili se još brže raspaljujem ? Jesam li ljubazniji i nježniji ili sam podliji i svadljiviji ? Jesam li blaži i opraštam ili sam ogorčen i sklon zamjeranju ? Podnosim li druge ? Podnosim li slabosti i greške onih blizu mene ili uvijek moram ja biti u pravu ?”

Pavao govori da u svjetlu dolazećeg dana neće biti važno koliko si djela obavio ili kakva dobra djela si činio. Niti koliko si bio ljubazan prema strancima, niti koliko si duša doveo Kristu. Ostaje samo ovo pitanje: Postaješ li dobar i strpljiv; opraštaš li i jesi li obziran i blag ?
Ispitati svoj život s Kristom ne znači gledati toliko u ono što činimo, nego što postajemo. Takav život ne može biti postignut samo ljudskim naporom. On se ne postiže pukim donošenjem odluka govoreći: "Postat ću takav vjernik."
Naprotiv, to se događa djelom Duha Svetoga, po vjeri u njegovu Riječ.
...

Autor : David Wilkerson
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-01, 12:34

...
Iskušenje nije znak slabosti ili sklonosti prema svijetu. Naprotiv, to je promaknuće, znak da se Bog pouzdaje u vas. Duh je odveo Isusu u arenu iskušenja u pustinji da može naučiti tajnu sile nad svakim iskušenjem. Zapravo je Bog govorio Isusu: "Sine, dao sam ti Duha bez mjere. Potvrdio sam te pred svijetom. Sad ću dopustiti sotoni da baci u tebe sve što je smislio – tako da vidiš koliko je slab i da se nikada više ne bojiš njegove vlasti nego da ideš naprijed propovijedajući kraljevstvo, uvjeren da je sotona poražen i da te ne može ni na koji način dotaći."
To je razlog zašto su kršćani danas kušani. Iskušenje je dopušteno u najsvetijim životima da naučimo da je sotona ograničen. Da izloži njegovu slabost. Da ga razotkrije kao strašilo. Bojimo se jedino kad ne razumijemo.

Autor : David Wilkerson
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-02-01, 14:18

"Sada neki, mnogi od vas dolaze sa farmi.Svako zna da dobra i zdrava sadnica ne mora da se prska.Ona ima samozaštitu sama po sebi, u životu, pa klice neće čak ni doći na nju, na istinsku, na zdravu sadnicu.To je ova sadnica iz tople bašte, to je hibridna sadnica koju morate maziti. Naprimer, neki od vas momaka ste severnjaci.Vratite se nazad u doba dugorogih krava.Danas vi kažete da ste dobili bolju govedinu sa vašom Hereford vrstom.Jeste li? Ne vi niste.Ta dugoroga krava, ne da ja uzdižem staru devojku, ali ona je mogla, ona je prezimila napolju poput jelena.Oh ona je bila mršava i sve ostalo, ali ona je bila dva puta bolja. Ova Herefordova vrsta, vi uklanjate seno ispod nje , kada želite da je uslikate, od njenog stomaka, , da bi jedva mogli pokazati razvijenost butnog zgloba.I šta je to, ako je izgubite tamo napolju ona će umreti.Ona ne bi mogla prezimiti ako bi morala.Vi je morate prehranjivati, i sve ostalo, da se brinete za nju, da je mazite okolo.To je hibrid.Vidite? Ali prava, originalna stara dugoroga, samo je pustite.Na takav način jei danas i sa našim Hrišćanima.Mi ih imamo tako puno kojima moramo da se ulagujemo, da ih molimo, postavljamo ih, načinimo ih đakonima u crkvi, lupkamo ih po ramenima, damo im veliko mesto u crkvi. Ili oni neće doći unutra, ako vi ne dopustite da ovaj radi ovo, a onaj ono. To je maženje. Možete zamisliti originalne Hrišćane da su takvi? Oni su bili neuglađeni.Oni su bili krepki.Možete zamisliti apostola Pavla da je bio takva vrsta Hrišćanina, možete zamisliti apostola Petra? "Budući sada , ako me vi ne postavite za glavnog nadgeldnika, pa , ja ne znam , ja bih mogao otići i pridružiti se tome i tome." Oni su bili neuglađeni ljudi.Oni su bili ljudi od vere.Oni su živeli sa Bogom.Oni su hodali sa Bogom. Oni su bili ljudi od nekoliko reči.Oni su služili Bogu dan i noć, konstantno. Vi ih niste morali vakcinisati, i maziti ih, ponuditi im ovo ili ono, ili nešto drugo.Oni su bili ljudi, neuglađeni.Oni su bili originalno seme, ne hibridi u denominacijama."

autor: William Marion Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-02-03, 12:42

" Secam se jednom Pola Rajdera…Koliko vas je ikada culo za njega? Sigurno, Pol Rajder je bio veliki Božiji covek. Jednom je ispricao jednu malu pricu, i rekao je da je putovao vozom, i rekao je da je bio sa jednim drugim covekom, i rekao je da se taj covek baš pokušao zakaciti za njega zato što je on spavao u spavacim kolima te veceri. I rekao je za doruckom sledeceg jutra, a grupa propovednika je išla negde na skupove. Tako da je taj covek seo odmah do Pola i rekao: “Pa, slava Gospodu,” rekao je. “Sedeo sam u stolici sinoc,” i rekao: “Uštedeo sam nešto novca za Gospoda.”
Pol je rekao: “Slava Bogu, ja sam uzeo spavaca kola i sacuvao sam Božijeg coveka.” Dakle, sada, za koga je On više zainteresovan, za Svoj novac ili Svog coveka? Uvek Svog coveka. I nama je tako drago zbog toga. "
autor:Wiliam Marion Branham


Last edited by amos on 2010-02-04, 15:26; edited 1 time in total
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-02-04, 15:26

"Znao sam žigosati stoku. Vodili bi stoku, znam da ste ih i vi vezivali i povezali sve cetiri noge mnogima, pretpostavljam. Mi bi ih sve žigosali. Neko mi je rekao: “Nije li vas sramota da nosite to užareno gvožde i da im ga nabijate po strani?” “Ne.” Ja sam ga pritisnuo o njihov bok. Stoka bi se ritala, u redu. Derala bi se i mukala; a kada bi ih puštali imali bi napad besa i stvarno bi pojurili. Ali bi mi od tada pa nadalje znali kome pripadaju (Tako je.), dokle god bi živeli. I kažem ti, brate, potrebno je puno milosti da se dode na oltar i ostane tamo dok Sveti Duh vatrom ne udari pecat u vama. Mogli bi vikati i plakati, i cudno se ponašati, ali vi od tada pa nadalje znate gde pripadate.Tako je. Jer vi ste zapecaceni u Božijem Kraljevstvu Svetim Duhom. To je pecat. Upamtite, Sveti Duh dolazi na one koje je Bog unapred znao. Tako je. Tako je. On nije samo došao dole, Isus, i rekao: “Umrecu; i možda cete jednog dana gledati na Mene u sažaljenju i reci ‘Pa, pretpostavljam.’ Pa možda, ako oni pomisle da sam Ja previše patio i to ce im onda slomiti srca, pa ce doci.” Ne, ne. Vi ionako necete doci. Vi ne možete reci da je svinja kriva što jede na dubrištu. Odmah bi vam rekla, da može da govori: “Ja gledam svoja posla; a ti gledaj tvoja.” Razumete? Potrebno je obracenje. To Bog mora uciniti. Ni jedan covek ne može doci ka Isusu a da ga pre toga Bog ne dovede. Potrebno je delovanje Svetog Duha, da bi se cak okrenulo vaše srce. Potreban je za to Bog."

autor:William Marin Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-08, 11:54

...
Isus je rekao: "Moje ovce slušaju glas moj; kad ih zovem, čuju me … drugoga ne slušaju …" Danas se bojimo svih iskorištavanja, bojimo se da ćemo biti odvedeni u otkrivenja suprotna Riječi Božjoj. No svaka lažna vizija, lažno proroštvo, lažno vodstvo, izravan je rezultat vlastitog ponosa i samovolje. Ljudi zlorabljuju svaki dar Božji. Međutim, Bog ipak izravno govori srcima onih koji su voljni čuti.

"Bog koji je nekoć u mnogo navrata i na mnogo načina govorio ocima po prorocima, na kraju, to jest u ovo vrijeme, govorio nam je po Sinu …" (Heb 1,1-2).

"Zato, kako veli Duh Sveti: 'Danas kad čujete glas njegov, ne otvrdnite srca svoja" (Heb 2,7-8 ).

Autor : David Wilkerson
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-02-16, 20:29

Isus je rekao na zemlji,” Čovek neće živeti od samog hleba,
već od svake reči,” svake reči, ne samo tu i tamo neke reči, već od svake
reči.Samo je jedna reč bila koja nije verovana, od božije zapovesti, i to je
prouzrokovalo smrt, tugu, i svaku slabost i mržnju. Promašiti reč Božiju, samo
jednu reč, ako je to odvelo ljudsku rasu u smrt, neverovanje samo jedne reči,
sigurno,sigurno. Ali On je rekao to će se dogoditi.Satana je rekao:” Sigurno
neće. Ali se dogodilo. Zato moramo da držimo svaku reč Božiju. I ako ljudi
završe svu patnju i stvari koje su došle na ljudsku rasu , tako što pogrešno
postavili ili nisu verovali jednu reč, kako mi da idemo nazad tako što ćemo
promašiti jednu, ako košta punu cenu, čak i život Njegovog Sina.


autor: William Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-02-17, 15:54

Isus nikada nije naglasio važnost djela kao što je naglasio važnost Riječi.
On je znao da ako ljudi dobiju Riječ da će djela slijediti.

Autor : William M. Branham
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by diana*** 2010-02-25, 19:08

TRAGOVI U PIJESKU

Jedan je čovjek jedne noći sanjao kako hoda sa Gospodinom duž plaže.
Na nebu su se prikazivale scene iz njegovog života.
U svakoj sceni je primjetio dva para otisaka stopala u pijesku:
jedan par otisaka je pripadao njemu a drugi Gospodinu.

Kad mu se pred očima prikazala druga scena njegovog života,
osvrnuo se ponovo na one otiske stopala u pijesku.
Primjetio je kako je mnogo puta na svom životnom putu zapravo
postojao samo jedan par otisaka stopala.
Isto tako, primjetio je kako mu se uvijek to dogadalo u najtežim i najtužnijim
trenutcima njegovog života.

To ga je počelo mučiti pa je upitao Gospodina:
- "Gospodine, jednom si rekao da ako te odlučim pratiti da ćeš biti uz mene cijelim putem. Ali primjetio sam samo jedan par otisaka stopala u najtežem periodu svog života. Ne razumijem zašto si me ostavio onda kad sam te najviše trebao."

Gospodin odgovori:
-"Moje drago dijete, ja te volim i nikada te ne bih ostavio. Tokom tvog perioda iskušenja i patnje, kad si vidio samo jedan par otisaka stopala, to je bilo onda kad sam te JA nosio."
diana***
diana***

Broj postova : 57
Join date : 2010-02-21
Age : 47
Lokacija : heaven

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-03-01, 12:40

"Mislim da tako trebamo da postupamo da nastavimo dalje dok ne dode Isus. I to je ono što ja želim reci što se toga tice. I verujem ako biste bili kao... Vidite, vi morate biti oduševljeni s Time. Ako niste oduševljeni, onda je tu nešto pogrešno. Nešto je pogrešno. Imali ste... Nemojte samo reci: “Pa, prošli mesec sam bio prilicno oduševljen, ali sada nisam.” Vidite, onda je negde nešto pogrešno. Vi morate biti oduševljeni sve vreme (Vidite?) i da samo nastavljate sa probojom; to je davo koji pokušava da vas dobije. Kao što mi se uvek svidalo kod predsednika Ajzenhauera, gospodina Ajzenhauera. Ja sam se veoma divio generalu Ajzenhaueru. On je rekao: “Kada smo se borili,” rekao je: “cesto bi uzimali granatu i ubacili u top i opalili a ona nije izletela.” Rekao je: “Nismo se predavali.” Rekao je: “Stavili bi drugu, i opalili takode.” Rekao je: “Ne bi odustajali,” rekao je: “nastavili bi okidati dok jedna Tako je to, tako se pobeduje u ratu. Nastavljaj pokušavati. Ubaci granatu i opali. Imate svrhu i metu koju da pogodite. I ako ona ne izleti, izbacite je ubacite jednu drugu, i probajte ponovo. Izbacite je i probajte ponovo dok ne opali. Jedna od njih tamo je živa. I jedna ce izleteti. Tako da je to nacin na koji mi to moramo raditi. Samo nastavite opaljivati, opaljujte dok se nešto ne desi."

autor: William Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-03-03, 13:15

Pravednost nastaje kad se istina pretvori u djelo (neznam autora)
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Loida 2010-03-03, 13:20

Kako često pokušavamo raditi za Boga do granica naše nesposobnosti umjesto do granica Božje svemoćnosti. Hudson Taylor
Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-03-03, 18:53

Kada dođemo do mesta gde nemamo mogućnosti, tek tada Bog počinje da čini svoje, jer se Bog proslavlja tamo gde nema mogućnosti da slavu sebi prisvojimo.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-03-10, 12:50

"Kajin je bio upravo kao jedan običan čovek. On se pojavio. On je bio baš kao Isav i Jakov; mi ih tamo možemo odslikati ponovo. I skroz kroz Bibliju mi vidimo kako napreduje taj duh, samo ide na gore i ide na gore, i konačno dolazi ovde do glave u ovom dobu u kojem mi sada živimo, kako verujem. Dakle, ako ćete zapaziti, Kajin je bio čovek, prirodan čovek ovog sveta kao i Isav. I–i on je bio religiozno nastrojen. Tako da je on znao da postoji Bog; on je u to verovao. I on je otišao gore…
Dakle, vidite, to je mesto gde se ja ne slažem sa crkvama koje kažu: “Jedino što ti možeš je da samo veruješ a Bog to priznaje kao pravednost.” Dakle, to jeste istina u jednom smislu reči; to jeste deo istine, ali nije cela istina. Jedan fini brat Baptista mi je prišao nedavno, rekao je: “Brate Branhame, šta je Abraham mogao još da učini nego da veruje? Abraham je verovao i to mu je bilo uračunato u pravdu.” Rekao sam: “To je tačno. Ali Bog mu je dao jedan znak, pečat obrezanja da On prihvata njegovu veru.” Dakle, Sveti Duh je Božiji Pečat. Dakle, ako kažete da verujete a niste primili Svetog Duha, onda Bog još uopšte nije prepoznao vašu veru. To je tačno. Zato što je Pečat priznanje da je Bog kompletirao i završio Svoje delo u vama (To je tačno.), da je On to priznao, sigurno."

Autor: William Marion Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-03-18, 13:22

Bog kaže, "Evo ga sad je pravo vrijeme, sad je dan spasenja." Nemoj odlagati ! Sutra može biti prekasno ! Vjeruj Kristu danas i budi spašen zauvijek, to je sigurna moć i obećanje svemogućeg i milostivog Boga.

Dennis Costella
Imaš li pet minuta ?
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-03-18, 13:26

Milijuni kršćana hvališu se svojim samoodricanjem. Ne piju, ne puše, ne psuju i ne čine preljubu. Oni su primjeri ogromne samodiscipline. I ni za stotinu godina ne bi priznali da je to postignuto nečim drugim osim njihovom vlastitom snagom volje. Oni prakticiraju samoodricanje, ali nikada se nisu odrekli sebe. Na neki način, svi smo tome slični. Doživljavamo "izljeve" svetosti koju prate osjećaji čistoće. Dobra djela obično stvaraju dobre osjećaje, ali Bog nam neće dopustiti misliti da nas naša dobra djela i čisti običaji mogu spasiti. Za tu stvar potreban nam je križ.

David Wilkerson
KRIŽ NAS UČI KAKO SE ODREĆI SEBE
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-03-18, 20:11

Napomena: Oni guraju pred sobom smrtonosno 'EVANĐELJE LJUBAVI', kao još jedno djelo otpada, tvorevinu rimokatoličke institucije, da šalje više duša u pakao.' …Veoma je popularni takozvani-današnji ujedinjeni kršćanski pokret' (Mt.23:15). 'Evanđelje ljubavi' kaže 'Bog te treba'. Ono se ne brine kako ti živiš. Priključi se našoj grupi ljubavi i sve će
biti u redu. Dovoljno je da kažeš 'ja vjerujem u Boga', onda je Bog sretan. On te zagrli u svoje naručje i reče ti, dobro došao u familiju Božju. Narod biva prevaren lukavstvima da im vjeruju da su spašeni. Međutim nema promjene u njihovim životima. Oni još žive u svijetu. Svijet voli ovakvo krivotvoreno propovijedanje. Tako radi đavo. Biblija kaže: '…i đavoli vjeruju i dršću'. (Jak.2:9; Ez.13:22). Gospod Isus ljubi grešnika, dovoljno je da mu kaže: 'Ako imate ljubav k Meni, zapovjedi Moje držite, i Ja ću umoliti Oca i dat će vam drugoga Utješitelja, da bude s vama uvijek, Duha Istine kojeg svijet ne može primiti, jer Ga ne vidje niti Ga poznaje, a vi Ga poznajete jer u vama stoji i u vama će biti. Neću vas ostaviti sirote, doći ću k vama. Još malo i svijet Me više neće vidjeti a vi ćete Me vidjeti, jer Ja živim i vi ćete živjeti. U onaj ćete dan doznati da sam Ja u Ocu Svojemu i vi u meni i Ja u vama. Tko ima zapovjedi Moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k Meni. A koji ima ljubav k Meni, imat će k njemu Otac Moj, i Ja ću imati ljubav k njemu i javit ću mu se sam. Reče Mu Juda, ne Iskariot, Gospodine, što je to da ćeš se javiti nama a ne svijetu? Isus odgovori i reče mu: Tko ima ljubav k Meni, držat će riječ Moju i Otac Moj imat će ljubav k njemu i k njemu ćemo doći i u njega ćemo se nastaniti. Koji nema ljubavi k Meni, ne drži Mojih riječi, a riječ što čujete nije Moja nego Oca Koji Me posla'. (Iv.14:15-24). On mu to nije prevukao šećerom, pošto je znao da bi ga time smutio. Isus mu je otvoreno i bez okolišanja rekao da je nevoljan i da na svom putu ide u pakao, pa treba prekinuti svoju borbu protiv Boga. Ona mora iskreno požaliti i zaustaviti se na putu grijeha potpuno predati svoj život Kristu ili izgubiti svoju dušu za uvijek. Veoma malo ih je tako propovijedalo, jer su onda bili omrznuti. Slično je danas… bilo tko da se otvoreno protivi imućnom religioznom sistemu bit će označen za smrt.
autor: Dr, Alberto Romero Rivera
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-03-19, 11:07

Draga braćo i sestre, vi koji ste Kristovi i pouzdajete se samo u Njega, vi koji znate da imate život vječni, zato što ne vjerujete sebi nemoćnome, nego Njemu moćnome, vi koji uživate u Njegovom zagrljaju koji vam daje sigurnost koju vam nitko i nikada ne može i neće oduzeti, dobro znate što je to djelotvorna vjera koja daje mir i sigurnost koju ovaj svijet neće nikada upoznati, zajedno sa prevarantima, duhovima koji su sada na djelu i koji citirajući Riječ Božju, ali ne živeći je i izokrečući je, dršću od straha čekajući pravedni Božji sud.

Autor : Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-03-19, 11:17

Ispunilo se vrijeme, približilo se kraljevstvo Božje ! Obratite se i vjerujte evanđelju ! (Mar 1:15)

Autor : Isus Krist

Pokorite se Isusu Kristu i vjerujte radosnoj vijesti ! Učinite to sada jer Njemu će se sigurno prignuti svako koljeno, Jer pisano je: Života mi moga, govori Gospodin, prignut će se preda mnom svako koljeno i svaki će jezik priznati Boga. Svaki će dakle od nas za sebe Bogu dati račun. (Rim 14:11,12) Učinite to sada, dok je još na vrijeme !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-03-19, 11:27

Kršćani nikada ne bi smjeli zaboraviti biti kršćani. Pretpostavljam da se to čini kao čudna izjava. Međutim, otkrit ćete da je tako samo na površini. Nije svatko tko ispovijeda kršćanstvo stvarno kršćanin. Nitko na ovom svijetu ne može imati kršćanstvo iz jednostavnog razloga što bez Krista nema kršćanstva. Kršćanski život je u stvari život Krista koji on živi u nama i kroz nas. Pokušavati živjeti kršćanskim životom bez Krista isto je kao pokušavati izvući se iz gliba bez tuđe pomoći. To je jednostavno nemoguće.
Tisuće su koje nikada nisu pustile Krista u svoj život. Oni se bore i trude živjeti prema Isusovom učenju. Dakako, to nije moguće. Ali kad bi se i moglo, to vas ne bi moglo učiniti kršćaninom. Kršćanin ste ne zbog toga što činite, nego zbog onoga što jeste.
Kršćanstvo je onda zapravo život. To nije sustav, filozofija, vjerovanje, dogma; to je Krist u vama nada slave. Ako nas je kroz čudo novog rođenja Krist uzeo u svoj posjed, onda smo doista Božja djeca. Život koji živimo nije više naš, nego njegov. Tada se u posvećenju i predanju vodstvu njegova Duha i u poslušnosti njegovoj volji trebamo sjetiti da imamo svetu obvezu prema našem nebeskom gostu. Ono što Biblija naziva kršćanstvom samo je vanjsko očitovanje Nazočnosti koja boravi u nama.
Ono što trebaju kršćani u ovo vrijeme raznih proturječnih dogmi i mnogobrojnih vjerovanja jest povratak na sveti, predani i posvećeni život koji će dopustiti Gospodinu Isusu da živi u nama i kroz nas.

Autor : Charles S. Price

(preuzeto iz Puta života, sa bloga sestre Febe Slavim Isusa)
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-04-01, 11:38

Verujem da je ovo pravo mesto za ovaj tekst, pa sam ga iz tog razloga i prebacio.

sdugec wrote:
JEDAN OD DESET

«Istina je teška, samo je nekolicina
podnosi!»
1994 je bila sjajna za NBA momčad! Tri igrača su napravila
transfer u 94-oj koja su određena za veličanstvo: Grant Hill, Jason Kidd
i Glenn Robinson. Rijetka je godina kada su tri igrača dostupna, koji
mogu promijeniti smjer lige! Ali 1994-ta je bila ta godina!
Hill je
utjecao u Detroitu! Kidd je podigao revoluciju u Dallas Maverickisima, i
Robinson je učinio Milwaukee potencijalnom opasnošću svakom timu u
ligi! Kada je došlo vrijeme da se da nagrada za najigrača godine, treći
put u povijesti NBA glasanje je bilo podijeljeno- kome dati prvu
nagradu? Kao rezultat izbora, Kidd i Hill su bili izabrani za najbolje
strijelce. Robinson im je bio za petama!
1945 je isto bila znakovita!
Kao što je 1994-ta bila sjajna za zvijezde košarke, 1945-ta je
apsolutno bila nevjerovatna za evanđeliste! U toj godini,
dvadesetsedmogodišnji Billy Graham je došao kao odnikud i napunio
stadione i pozornice Amerike, govoreći svaku večer ni više ni manje nego
30 000 ljudi svaku večer. Graham je bio uposlen kao prvi punovremeni
evanđelist za organizaciju «Mladi za Krista» i njegova reputacija
jedinstveno nadarenog propovjednika je ričući išla kroz Ameriku, kao
vatrena kugla. Ostalo je povijest.
Čuli ste za Billy Grahama. Ali što
je sa Chuckom Templetonom i Bron Cliffordom? Jeste li ikad čuli o
njima?
Billy Graham nije bio jedini propovjednik koji je punio
dvorane! Chuck Templeton i bron Clifford su radili iste stvari- čak još i
više! Sva tri mladića su bila u srednjim dvadesetima. Jedan predsjednik
seminara, čuvši kako Templeton propovijeda masi od tisuću ljudi, nazvao
ga je «najtalentiraniji i najdarovitiji mladi propovjednik Amerike!
Templeton
i Graham su bili prijatelji. Obojica su služila za organizaciju «Mladi
za Krista». Obojica su bila ekstra nadareni propovjednici. Ipak, u tim
ranim godinama, većina promatrača bi se kladila na Templetona. Kao
činjenica, nacionalno udruženje evanđelista je u 1946-oj izdalo članak o
ljudima koji su «bili najbolje upotrebljeni od Boga» u petogodišnjem
postojanju te organizacije. Članak je podcrtavao službu Chuck
Templetona. Billy Graham nije bio ni spomenut. Mnogi su osjećali d abi
Templeton trebao biti novi «Babe Ruth» evanđelizacije.
Bron Clifford
je bio još jedan darovita, dvadesetogodišnja vatrena kugla. U 1945-oj
mnogi su vjerovali da je Clifford najdarovitiji i najsnažniji
propovjednik koji je crkva vidjela stoljećima. Te godine je Clifford
propovijedao masi od tisuću u Miamiju, Florida. Ljudi su se poredali 3-5
metara pokušavajući ući.
Graham, Templeton i Clifford
U 1945-oj
su sva trojica bila ispaljena ko rakete. Čuli ste o Billy Grahamu, kako
to da niste čuli o Chucku Templetonu ili Bron Cliffordu? Posebno jer su
izašli ko iz padobrana, tako jako.
Samo pet godina kasnije, Templeton
je napustio službu, nastavio goniti karijeru radio i TV komentatora(Edo
Pezzi), te novinara. Templeton je odlučio da više nije vjernik u Isusa
Krista u ortodoksnom smislu (objasni). Do 1950, budući Babe Ruth uopće
nije bio ni u igri, i nije vjerovao u ispravnost tvrdnji Isusa Krista.
A
što je s Cliffordom? Do 1954, Clifford je izgubio svoju obitelj,
službu, zdravlje i onda… svoj život. Alkohol(sveci koji pijuckaju) i
financijska neodgovornost su ga dokrajčili. Skončao je ostavljajući ženu
i dvije kćeri sa Downovim sindromom. U dobi od 35 g. Ovaj jednom veliki
propovjednik je umro od ciroze jetre u propadajućem hotelu na rubu
Amarilla ( Njegov zadnji posao je bio prodaja rabljenih auta na sajmu u
Texasu. Umro je, kao što John Haggai reče «neoplakan, nepočašćen i
neopjevan». Neki pastori u Amarillu su skupili novce međusobno da bi
mogli kupiti lijes, da bi ga mogli poslati na Istok, za normalan pokop u
groblju za siromašne.
U 1945-oj su tri ekstra nadarena propovjednika
propovjedala evanđelje tisućama kroz cijelu Ameriku. U roku 10 godina,
SAMO JEDAN JE BIO NA STAZI ZA KRISTA.
U KRŠĆANSKOM ŽIVOTU SE NE GLEDA
TOLIKO KAKO ZAPOČNES TRKU, VEĆ KAKO JE ZAVRŠIŠ!
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-04-01, 12:48

Dio je moj, o Jahve - rekoh - da tvoje čuvam riječi, rekao je jedan (duhovno) mudar i čovjek po Božjem srcu, ime mu je bilo David, a to je rekao u psalmu 119, stih 57.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-04-16, 10:32

Ako tražim da ugađam čovjeku, jednostavno ne mogu biti Kristov sluga. Ako mi je srce motivirano odobravanjima drugih – ako je to stav moga uma, utječući na način moga življenja – moja će odanost biti podijeljena. Uvijek ću se truditi ugoditi nekome drugom osim Isusu.
...
Kad je stav vašega uma da ugađate Kristu, nikada nećete imati potrebe za povlađivanjem i potvrđivanjem ljudi.

David Wilkerson; izvadak iz teksta U ARABIJU
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-04-17, 00:30

"Danas vođe ponovo govore: “Brojnost, brojnost.” Takve stvari su govorili i u Isusovom vremenu. Isus je rekao: “Vi licemeri, vi književnici, vi fariseji, vi prelazite mora da nađete jednog prozelita, da imate još jednog člana, i kada ga dovedete, on je dva puta gore dete pakla nego u početku.” A danas, potrošiće milijarde dolara i čine sve što mogu da imaju još jednog člana više u crkvi. I kada tako činite, on je u gorem stanju nego što je bio tamo napolju. Vi od njega pravite samo licemera, puštate da taj čovek čini razne stvari, izlazi napolje i ismejava i ruga se Evanđelju, i sve tome slično."

autor : William Marion Branham 1962 god.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum