Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobre misli (za kršćansku primjenu)

+2
amos
Čovjek & Riječ
6 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Loida 2010-12-02, 02:14

Čekaj

Očajno, bespomoćno, čeznutljivo, plakao sam.
Tiho, strpljivo, s ljubavlju Bog je odgovorio.
Molio sam i vapio za rješenjem svoje sudbine,
A Gospodar je nježno rekao:
"Dijete, čekati moraš."

"Čekati? Kažeš, čekati!" hitro odgovaram.
"Bože trebaju mi odgovori, moram znati zašto!
Je li tvoja ruka prekratka? Ili me nisi čuo?
Po vjeri sam tražio i na Riječ se tvoju pozvao.

Moja budućnost i sve na što se mogu osloniti
U zraku visi, a TI mi kažeš: ČEKAJ?
Treba mi 'Da', znak IDI,
Ili čak i 'Ne' s čim ću se pomiriti.

I, Bože, obećao si da ako vjerujemo,
Samo trebamo tražiti i primiti
ćemo.
I, Bože, ja sam tražio, i ovo je moj vapaj:
'Umoran sam od traženja! Treba mi odgovor!'"

Spoznao sam tiho i nježno svoju sudbinu
Slušajući svoga Gospodara kako mi iznova govori: "Čekaj."
Srušio sam se na stolac, poražen i napet
Mrmljajući na Boga: "Dobro, čekam... na što?"

Tada je on, čini se, kleknuo
I njegove su oči plakale s mojima,
I nježno je rekao: "Mogao bih ti dati znak.
Mogao bih protresti nebesa, pomračiti sunce.
Mogao bih uskrsnuti mrtvaca, pomaknuti planine.

Sve što tražiš, mogao bih ti dati, i sretan bi bio.
Imao bi što bi želio -
Ali ne bi mene poznavao.
Ne bi poznavao dubinu moje ljubavi za svakog svetog čovjeka;
Ne bi poznavao snagu koju dajem palima;

Ne bi naučio gledati kroz oblake očaja;
Ne bi naučio vjerovati samo znajući da sam tu;
Ne bi poznavao radost počivanja u meni;
Kada su tama i tišina sve što možeš vidjeti.

Nikada ne bi iskusio puninu ljubavi
Kada mir moga Duha silazi poput golubice;
Znao bi da dajem i uzimam,
Ali ne bi poznavao dubinu otkucaja moga srca.

Sjaj moje utjehe kasno u noći,
Vjeru koju dajem kada hodaš slijep,
Dubinu koja je ponad dobitka onog što tražiš
Od vječnog Boga, koji ionako stvara sve što imaš.

Nikada ne bi znao koliko brzo prolazi bol,
Što znači: 'Dovoljna ti je moja milost.'
Da, snovi za tvoje najdraže
Ostvarili bi se preko noći.

Ali, kakva li gubitka?! Ako izgubim ono što sam činio u tebi!

Stoga, budi tiho, dijete moje, i s vremenom ćeš vidjeti
Da je najveći dar poznavati mene.
I iako se često čini da moji odgovori strašno kasne,
Moj najdragocjeniji odgovor je i dalje: 'Čekaj.'"
Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Loida 2010-12-03, 00:38

"Nije da sam to već postigao ili da sam postao savršen..." Filipljanima 3,12

HRIŠĆANSKO SAVRŠENSTVO

Zamka je razmišljanje, da Bog želi da budemo savršeni primerci onoga šta može da učini. Božja namera je da nas učini jedno sa sobom. Naglasak u pokretima svetosti je obično na tome da Bog proizvodi primerke svetosti i da ih stavi u svoj muzej. Ako se povedeš za ovakvim shvatanjem lične svetosti, tvoje nastojanje neće koristiti Bogu, nego će služiti tvojoj nazovi manifestaciji Boga u tvom životu. Kažeš: "Moja bolest nikada ne može da bude Božja volja." Ako je Bogu bilo po volji da žrtvuje svog rođenog Sina (Isaija 53,10), zašto ne bi ranio i tebe? Ono što vredi pred Bogom nije relevantna doslednost zamišljenoj predstavi istinskog vernika, već tvoj istinski vitalni odnos prema Isusu Hristu i tvoje predanje njemu, bio bolestan ili zdrav.

Hrišćansko savršenstvo nije i nikada ne može da bude ljudsko savršenstvo. Hrišćansko savršenstvo je savršenstvo odnosa prema Bogu koje se pokazuje usred beznačajnog ljudskog života. Ako poslušaš poziv Isusa Hrista, prvo što će te pogoditi je beznačajnost onog što misliš da treba da uradiš. Ono drugo što pogađa je činjenica privida savršeno doslednih života drugih ljudi. Takvi životi prenose utisak da Bog nije potreban i da ljudski napor i pobožnost omogućuju dosezanje standarda koji Bog želi. Ovo se u palom svetu nikada ne može postići. Pozvan sam da živim u savršenom odnosu sa Bogom kako bi moj život u životima drugih, proizveo čežnju za Bogom, a ne divljenje prema mene. Misli o samome sebi su smetnja mojoj korisnosti za Boga. Bogu nije stalo da me učini savršenim kako bih bio eksponat na njegovoj izložbi. On želi da me dovede do mesta gde može da me koristi. Dopusti mu da uradi s tobom ono šta hoće.
Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-12-10, 12:13

... Poput Petra, možda ste i vi upravo sada u rešetu, rešetani i prosijavani.
Ali pitate se zašto vi ?
I zašto sada ? Prije svega, morate se radovati što imate takav ugled u paklu !
Sotona nikada ne bi tražio Boga dopuštenje da vas rešeta da niste prešli crtu poslušnosti. Zašto bi inače trošio svoju snagu da vas muči, uznemiruje i plaši te trese sve što imate ? Rešeta vas jer imate neku važnu ulogu u Crkvi Božjoj u ovim posljednjim danima. Bog u ovoj posljednjoj generaciji radi neku novu stvar i vas je odvojio da mnogima budete snažno svjedočanstvo. Oslobodio vas je i priprema vas za svoje vječne naume. A što su veći vaši darovi, veće vaše mogućnosti, veća vaša predanost volji Božjoj, oštrije će biti vaše rešetanje ! ...

David Wilkerson; izvadak iz teksta
KAD DOLAZI REŠETANJE

Amen !
Braćo i sestre u ovim vremenima potrebno nam je ohrabrenje, da naša vjera ne malakše, mislim da brat Wilkerson ima upravo tu službu. Vjerujem da će se mnogi od vas naći u ovom tekstu i biti ohrabreni ...
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-12-16, 16:38

Čovjek & Riječ (pet pro 10, 2010 10:13 am) wrote: ... Braćo i sestre u ovim vremenima potrebno nam je ohrabrenje, da naša vjera ne malakše, mislim da brat Wilkerson ima upravo tu službu ...
Izgleda da nisam pogriješio Very Happy , evo i potvrde od brata Wilkersona :

...
Pastori danas tako pripremaju svoje propovijedi samo da podignu ljude i pomognu im nositi se s očajem.
Ništa nije u tome pogrešno. I sam propovijedam te istine. Međutim, vjerujem da postoji samo jedan razlog zašto vidite tako malo pobjede i izbavljenja: to je nevjera. Činjenica je da Bog u ove posljednje dane govori s velikom jasnoćom i evo što kaže: "Već sam vam dao Riječ. Ona je okončana i potpuna. Stojte na njoj."
...

David Wilkerson; izvadak iz teksta
VEĆ SAM VAM DAO RIJEČ

Amen, Amen, Amen !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-12-16, 23:19

"Želim da provlačim ovu misao celim putem, tako idimo korak dalje. Jeste li ikada proučavali istoriju probuđenja? Vidite probuđenje znači pokret Božiji u sili. I svaki put kad se Bog pokrene, Sotona je takođe tu da se i on pokrene. I to nikada ne izneverava. U danima velikog Veslijevog probuđenja (većina ljudi ovo ne zna), institucije za umobolne su bile veoma brzo ispunjene, i tada je bilo veliko delovanje đavolske sile, da bi odvratilo pažnju od Boga. Pisano je da su u vreme Veslija ljudi činili najneobičnije stvari, koje su dolazile definitivno od Sotone sa pokušajem da ismeje pobožnost i Božiju silu. U Luterovim danima je rečeno da čudo njegove službe nije ležalo u činjenici da je on uspešno protestovao protiv Rimokatoličke Crkve, već je čudo ležalo u činjenici da je on mogao, u stvari i bio, duševno i razumski zdrav usred fanatika koji su često bili ispunjeni i vođeni pogrešnim duhovima. I ako ste vi svesni ove službe zadnjeg vremena, vi zapažate istu invaziju lažnih i zlih duhova. I to mora biti tako. A sada nadam se i verujem da ste dovoljno duhovnog uma, te da to shvatate i da ćete to pozitivno iskoristiti."

autor : Willijam Marion Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-12-16, 23:38

"Upravo takvo udruživanje ljubaznih srdačnih ljudi sa pravim istinskim vernikom može im doneti smrt zauzvrat njihove ljubaznosti."

autor :Willijam Marion Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-12-26, 01:11

"Otk. 2:5, “Prema tome, seti se odakle si pao, i pokaj se, i čini prva dela; inače, ako se ne pokaješ, Ja ću doći k tebi i ukloniti tvoj svećnjak sa njegovog mesta.”

Bog im govori da se SETE. Vidljivo je to da je nešto izašlo iz njihovih umova. Oni su nešto zaboravili. On im kaže da se okrenu u njihovim umovima ka originalnom početku. Izvor prvog doba bio je Pentakost. Oni su otpali od toga. Oni su zaboravili slavu i čudo toga. Bilo je vreme da se vrate nazad u um i onda u realnost. Vratiti se tamo gde bi mogli reći, “Za mene je Hrist život.” Vratiti se čistoći sa kojom su Ananija i Safira imali posla. Vratiti se Kapiji Divnoj. O, kakav je to ukor odstupiti od Boga i odobriti dela koja prljaju Njegovo Ime. Neka oni, koji se nazivaju Njegovim Imenom, odstupe od greha i neka drže svoje posude čiste za Boga. Pogledajte u ono što ste jednom bili u svojim srcima, i umovima, i svojim životima. A onda se vratite na to."

autor: Willijam Marion Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2011-01-19, 15:42

Utorak, siječanj 19, 2011

Božje oproštenje može se postići jedino po vjeri. Ne možemo do njega razumom. Kristov dar nama – žrtva pomirnica – tako je dubok, tako pun milosrđa, tako tajanstven, da je daleko od toga da bi ga ijedan čovjek mogao razumjeti ... Budite uvjereni, Njegovo nevjerojatno oproštenje je bezgranično. Svaki put kad sagriješite, možete otići k Isusu i naći oslobođenje ...

David Wilkerson; izvadak iz teksta
JEDINO PO VJERI

Amen !
Hvala Bogu na Njegovu Sinu u kojemu (nezasluženo) imamo život vječni ! Hvala našem Bogu Ocu na bezgraničnoj ljubavi i milosti koju nam objavljuje po svojoj Riječi (I Ivanova 5:9-13) :

Ako primamo svjedočanstvo ljudi, svjedočanstvo je Božje veće. Jer ovo je to svjedočanstvo Božje, kojim je svjedočio za Sina svoga : Tko vjeruje u Sina Božjega, ima to svjedočanstvo Božje u sebi. Tko ne vjeruje Bogu, učinio ga je lašcem jer nije vjerovao u svjedočanstvo kojim je svjedočio Bog za Sina svoga. I ovo je svjedočanstvo : Bog nam je dao život vječni; i taj je život u Sinu njegovu. Tko ima Sina, ima život; tko nema Sina Božjega, nema života. To napisah vama koji vjerujete u ime Sina Božjega da znate da imate život vječni.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2011-01-24, 13:27

"Juda se samo igrao crkve. On nije bio stvarno iskren, a on nije zapravo imao veru: on nebi nikada izdao Isusa. Ali on - možete videti,on je posejao to seme protivrečnosti. On je mislio da je mogao biti prijatelji sa svetom, mamonom, a također prijatelj s Isusom,ali bilo je prekasno za njega da uradi bilo šta povodom toga. Kada je došao čas smrti , kada je učinio zlo, on je prešao liniju razdvajanja između odlaska napred I vraćanja nazad. On je morao ići na na način na koji je išao kao prevarant. On je posejao seme protivrečnosti, on je pokušao naći milost sa tim velikim organizacijama tog dana, s farizejima I saducejima, mislio je da bi mogao napraviti sebi nešto novca, i da će biti popularan među ljudima. Ako to ne uzrokuje da toliko ljudi da uđe u pritivrečnost pokušavajući pronaći naklonost ljudi.,Hajde da pronađemo milost kod Boga a ne kod ljudi"

Wilijam Marion Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2011-01-24, 15:40

amos wrote:"Juda se samo igrao crkve. On nije bio stvarno iskren, a on nije zapravo imao veru: on nebi nikada izdao Isusa ...
Ovo je interesantno razmišljanje o Judi.
Znamo da, kad je Isus, za stolom, gdje je sjedio sa svojim izabranim apostolima, objavio da će Ga jedan od njih izdati, nitko od prisutnih nije znao tko će to biti; zapravo svi su se pitali : da nisam to ja ? Moje mišlljenje i vjerovanje je da je ista situacija i danas; dakle svi se mi pitamo : jesam li ja taj koji će Ga izdati ? (i Juda je upravo to pitao Isusa) Vidimo po primjeru koji nam je ostavljen da je to "normalno stanje", odnosno da u tom preispitivnaju samoga sebe nema ništa loše, dapače. Dakle, je vjerujem da je Juda izdao Isusa zato što nije zapravo znao (nije vidio duhovnim očima) tko je On, nije imao spoznaju Duha o Isusu. Kada je Isus pitao Petra; što ljudi misle; tko sam ja i "što ti misliš Petre, tko sam ja", Petar je dao odgovor koji je bio pravi : "ti si Sin Boga živoga". "Blago tebi Petre jel tebi to ne objavi tijelo, nego Otac moje nebeski", bio je Isusov odgovor. Hvala ti Oče što si ovo objavio malenima, mnogi (proroci, kraljevi) su htjeli znati ono što oni znaju, ali nisu mogli. Isusov odgovor govori (vjerujem) o misteriju vjere, misteriju Krista, o životu vječnom koji se može pronaći samo po vjeri. Kada čitamo u prispodobi o sjemenu, onda vidimo da je jedan od načina da se ne dođe do plodova vjere, naše nerazumijevanje, nakon čega dolazi Zli i otima ono što je u nama posijano :
Svakomu koji sluša Riječ o Kraljevstvu, a ne razumije, dolazi Zli te otima što mu je u srcu posijano. (Mat 13:19)
Mislim da se upravo to dogodilo Judi, a da je to danas velika prijetnja i nama. Neka nas Onaj koji nas je pozvao blagoslovi i dade nam poniznosti da u izabiranju između našeg razuma i Njega uvijek izabiremo Put, Onoga koji je započeo, i koji će, ako Mu (vjerujući) dopustimo i završiti Svoje djelo započeto u nama.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2011-01-25, 15:23

Došao sam da vam očistim cipele

Istinita priča koju od srca preporučujem - razmislimo kakvi smo prijatelji:

“DOŠAO SAM DA VAM OČISTIM CIPELE” – MAGDE HARAH

Još uvek potresena spoticala sam se o predmete u kući dok sam pokušavala odlučiti šta da strpam u putne kovčege. Ranije tog dana su mi javili od kuće u Misuriju da su mi brat, njegova žena i njezina sestra, te oboje dece poginuli u automobilskoj nesreći.
“Dođi što pre možeš”, molila me je majka preko telefona. To sam i nameravala. Htela sam odmah otputovati svojim roditeljima, ali moj muž Lari i ja, bili smo usred spremanja našeg stana, jer smo se nameravali preseliti u drugi grad. Kuća nam je bila u potpunom neredu. Odeća koju smo svi trebali za takav poseban put do mojih roditelja već je bila spremljena u kutije. Ali u koje sam kutije sve to strpala? Omamljena dubokim bolom nisam se mogla odmah setiti. Druga odeća je ležala neoprana na hrpi u vešeraju. Suđe, koje je ostalo od večere još je uvek bilo na stolu u kuhinji. Posvuda su ležale razbacane igračke.
Dok je Lari telefonski rezervisao avionske karte za sledeće jutro, lutala sam besciljno po kući i premetala stvari bez ikakvog smisla sa jedne hrpe na drugu. Nisam se mogla sabrati. Neprestano su mi odzvanjale reči koje sam čula na telefonu: “Bil je poginuo. Merlin takođe. A i Džune i oboje dece...”
Za sve sam bila nema i gluva. Kada je Lari govorio, činio mi se jako udaljen. Dok sam se kretala po kući, sudarala sam se sa vratima i spoticala o stolice. Lari je isplanirao da otputujemo sledeće jutro oko sedam sati. Zatim je telefonirao nekolicini prijatelja da im kaže šta se dogodilo. Neko bi povremeno zatražio da razgovara samnom. “Ako mogu nešto pomoći”, govorili bi nudeći pomoć, “samo mi reci”. “Hvala vam”, odgovorila bih, a nisam znala šta mi treba. Nisam se mogla sabrati.
Sedela sam i zurila u prazno dok je Lari nazvao Donu King, sa kojom sam svake nedelje podučavala najmanju decu u Nedeljnoj školi. Donna i ja smo bile prijateljice ali se nismo baš često viđale. Ona i Emerson, njen mršav i povučen suprug bili su u toku nedelje vrlo zaposleni svojim razredom dece, njih šestoro, u starosti od dve do petnaest godina. Bilo mi je drago da se Lari setio upozoriti je da će sama morati voditi Nedeljnu školu sledeće nedelje.
Dok sam tako sedela, projurila je Megam, hvatajući loptu a iza nje Erik koji ju je pokušavao uhvatiti. Trebali su već biti u krevetu, pomislila sam. Pošla sam za njima u dnevnu sobu. Jedva sam vukla noge. Nisam znala šta bih sa rukama koje su mi bile gotovo potpuno ukočene. Sela sam na kauč sva obamrla.
Kada se oglasilo zvono na ulaznim vratima, polako sam ustala i spazila Emersona Kinga. “Došao sam da vam očistim cipele”, rekao je mirno. Zbunjena molila sam ga da mi ponovi šta je rekao. “Dona je morala ostati kući radi najmlađeg”, rekao je, “a hteli smo vam nekako pomoći. Sećam se kada mi je umro otac, trebali su mi sati da očistim i uglačam dečije cipele za sahranu. Eto, zato sam došao da to uradim umesto vas. Dajte mi sve vaše cipele, ne samo one dobre, već sve vaše cipele.”Nisam uopšte ni pomislila na cipele dok ih on nije spomenuo. Sada sam se setila da je Erik jako upraljao svoje lepe cipele kad je prošle nedelje posle crkve hodao po lokvama vode. Da ne bi zaostala za svojim bratom. Megam je šutala kamenje i tako ogulila vrhove svojih cipela. Kada smo došli kući samo sam ih gurnula u vešeraj da ih kasnije očistim. Dok je Emerson prostirao stare novine po podu kuhinje skupila sam sve Larijeve cipele koje nosi uz odelo i one svakodnevne, pa moje salonke i sporske cipele, dečije blatnjave cipele i patike, i platnene tenisice uprljane nekom masnoćom. Emerson je uzeo posudu i napunio je sapunastom vodom. Izvadio je iz ladice neki stari nož i sunđer iz sudopera. Morao je pretražiti nekoliko kutija dok nije našao pastu za cipele.
Emerson je kleknuo na pod i dao se na posao. Videvši ga kako se sav usredočio na svoj zadatak, pomoglo mi je da se saberem. Prljavo rublje najpre, rekla sam sebi. Dok je mašina prala rublje, Lari i ja smo okupali decu i stavili ih u krevet. Dok smo raščišćavali suđe od večere, Emerson je nastavio raditi ništa ne govoreći.
Pomislila sam na Isusa kako je prao noge svojim učenicima. Naš je Gospod Isus kleknuo služeći svoje prijatelje baš kao što je ovaj čovek klečao služeći nas. Ljubav u tom činu konačno je oslobodila prolaz mojim suzama i poput zdrave kiše, suze su isprale maglu iz mojih misli. Mogla sam se kretati. Mogla sam misliti. Mogla sam nastaviti životne poslove.
Poslovi su se ređali jedan za drugim. Otišla sam u vešeraj da oprano rublje stavim da se suši, a kada sam se vratila u kuhinju, Emerson je već otišao. Uza zid su stajale poređane sve naše cipele, sjajne, bez i jedne mrlje. Kada sam ih kasnije počela spremati, videla sam da je Emerson očistio čak i đonove. Mogla sam stavljati cipele ravno u kofere.
Otišli smo kasno spavati a rano smo ustali. Kada smo odlazili na aerodrom, sve je bilo završeno. Čekali su nas strašni i tužni dani, ali uteha Isusove prisutnosti iskazana u slici tihog čoveka koji je klečao u mojoj kuhinji na podu sa posudom vode krepila me je. I sada kada čujem da je neko od mojih poznanika izgubio svog najbližeg ne kažem više: “Šta vam mogu pomoći...?” Pokušavam se saživeti sa njihovim neposrednom potrebom, kao npr. pranje kola, odvesti decu u vrtić ili školu ili biti sa decom za vreme sahrane. A kada me oni pitaju: “Kako si znala šta mi treba?” – ja im kažem: “To je zato jer mi je jedan čovek jednom kada sam bila u teškoj nevolji očistio cipele.”
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2011-01-26, 11:54

Sta je "Ljubav"

Grupa istraživača zadala je djeci od 4-8 godina jedno pitanje: “Što
je to ljubav?“ Odgovore koje su dobili bili su opširni i duboki.
Nitko se nije nadao takvim objašnjenjima.
Kad je moja baka dobila
artritis više se nije mogla naginjati i lakirati nokte na nogama. Pa je
moj djed preuzeo taj dio posla na sebe, čak i kad je sam dobio artritis
nije prestao. To je ljubav!– Rebecca, 6 godina
Kad te netko voli
on na poseban način izgovara tvoje ime.I ti znaš da je tvoje ime
sigurno kada se nalazi u njegovim ustima– Bill, 4 godine
.Ljubav –
to je kad ideš nekamo jesti i daješ nekome veći dio svojih prženih
krumpirića ne tražeći ništa zauzvrat.– Daisy, 6 godina.
Ljubav –
to je kad se smiješ čak i kad si umoran. – Terry, 4 godine.
Ljubav
– to je kad moja mama radi kavu mom tati te otpije gutljaj, prije
nego mu da šalicu, da se uvjeri da je kava finog okusa.– Danny, 7
godina.
Ljubav – to je kad kažeš dečku da ti se sviđa njegova košulja i onda je on nosi svaki dan. – Nancy, 7 godina.
Ljubav – to je kad ti tvoj mali psić liže lice, čak i onda kad si ga ostavio samog cijeli dan.– Mary-Ann, 4 godine.
Kada
voliš nekoga, tvoje trepavice se cijelo vrijeme spuštaju i podižu,
gore-dolje, a ispod njih vidiš samo svijetle zvijezde.– Caren, 7
godina.
Ljubav – to je kad mama vidi tatu u kupaoni i ne misli da je to ružan prizor.
– Mark, 6 godina.
Ako
ne voliš, ni u kojem slučaju ne smiješ govoriti “volim te”. Ali ako
voliš onda to moraš stalno ponavljati. Ljudi zaboravljaju.– Jessica, 8 godina.

I,
na kraju – autor Leo B., jednom je objasnio smisao ovakvog
istraživanja. Njegov cilj je bio pronaći najpažljivije dijete.
Pobjednik je bilo četverogodišnji dječak, čiji je stari susjed nedavno
ostao udovac... Vidjevši da starac plače, dječak je ušao u
dvorište, popeo mu se u krilo i jednostavno je tamo sjedio. Kada ga je
majka upitala što je rekao susjedu, dječak je odgovorio: “Ništa. Sam
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2011-02-15, 12:20

... Nevjera je uglavnom izazvana zanemarivanjem Riječi Božje. Vjera nije moguća bez neprestanog ulaženja u Pismo i oslanjanja na njegova obećanja.

Ja odabirem pouzdavati se u Boga.
...

David Wilkerson; izvadak iz teksta OPASNOST OD NEVJERE
Amen !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2011-02-22, 16:15

... Imamo tako malo od Krista jer tako malo tražimo.

David Wilkerson; izvadak iz teksta KAKO VELIK JE VAŠ KRIST?

Ovo se podudara sa Riječju : Žudite, a nemate; ubijate i hlepite, a ne možete postići; borite se i ratujete Jak 4:2, tome treba još dodati i Nemate jer ne tražite. Tražite, a ne primate jer rđavo tražite: da u pohotama svojim potratite. Jak 4:2
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2011-02-24, 12:51

Oni koji doista poznaju Boga naučili su prepoznati njegov glas između svih drugih ...

David Wilkerson; izvadak iz teksta BOG NAS ŽELI NAUČITI POZNAVATI NJEGOV GLAS!

Ovo se podudara sa Riječju Božjom, On kaže : ... Abraham je slušao moj glas i pokoravao se mojim zapovijedima, mojim zakonima i odredbama ! Post 26:5, tome treba još dodati i Riječi upućene jednome koji se nije obazirao na Njegovu Riječ i koji je oprao svoje ruke od Njegove krvi, pitajući Ga : Što je istina ? Odgovoreno mu je : Tko je god od (I)istine, sluša moj glas. Ivan 18:37. Pojasnio nam je : ... ovce idu za njim jer poznaju Njegov glas. Za tuđincem, dakako, ne idu, već bježe od njega jer tuđinčeva glasa ne poznaju. Ivan 10:4,5.
Kako je sa nama, koji idemo za Njegovim glasom ?
... mi imamo misao Kristovu i to, ne radi naučenih riječi čovječje mudrosti, nego radi nauke Duha (= Riječ) kojemu se dajemo voditi. Mi izlažemo duhovno duhovnima. Jer, onaj koji je naravan (običan, prirodno rođen od tjela, a ne Duha) čovjek ne prima ono što je od Duha Božjega; njemu je to ludost i ne može to spoznati jer to po Duhu valja prosuđivati. I Kor 2:13,14
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2011-03-04, 10:06

Dobro jutro brate Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Dijana 2012-02-10, 16:28

Isus nikada nije naglasio važnost djela kao što je naglasio važnost Riječi.
On je znao da ako ljudi dobiju Riječ da će djela slijediti.

Autor : William M. Branham

Viš ti to ,da je i onaj dobro rekao Very Happy
(načupala sam tvoj navod jer je baš značajan .)
Riječ zaista liječi ,i sve više vidim da je važnije "sirotog" nahraniti
Rječju ,nego siromašnog kruhom ,jer KRUH će ga zasititi trenutno ,a Riječ oduševljava istinom (trajno)i daje sitost ,
dok je prava ,da ti se naprosto čini da moš dalje bit i fizički gladan Very Happy

Kompatibilno sa :

Ivan 4,13
Odgovori joj Isus: "Tko god pije ove vode, opet će ožednjeti.
Ivan 4,14
A tko bude pio vode koju ću mu ja dati, ne,
neće ožednjeti nikada: voda koju ću mu ja dati postat će u njemu
izvorom vode koja struji u život vječni
.


Riječ utjehe brata je hrana duši ,a tijelo može bit gladno jedino slastica
koje ne site (krivih ljudi i krivih riječi) ,al dok dođe prava Riječ - tijelo više slastica ne želi ,jer se prebacuje u duh ,zajedništvom (vraća se iz "mrtvih")


Mudre izreke 23,1
Kad sjedneš blagovati s moćnikom. dobro pazi što je pred tobom;
stavljaš nož sebi pod grlo ako si proždrljivac;
ne poželi slastica njegovih jer su jelo prijevarno.


Psalam 141,5
Nek` me samo udari pravednik, ljubav je što me kara,
al` ulje grešničko neće mi glavu pomazat`;
zloći njihovoj oprijet ću se uvijek svojom molitvom.


Ne jedi jela zavidnikova, ne čezni za slasticama njegovim,
jer on je onakav kako u sebi misli: "Jedi i pij", veli ti,
ali mu srce nije s tobom.


Sita zajedništva krivih ljudi ,koji ti dilaju duhovnost pod pamet ,
lišeni srca .
Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Dijana 2012-02-10, 20:54

Pokrala ja sad na fejsu ,i neznam jel nečije il pokrađeno ,ali je super Very Happy :

‎Što učíniti s čovjekom koji je u mržnji ?
Pomoći mu da padne na samo dno jame da bi mogao
podići glavu i ugledati svjetlost ,
a onda mu pružit ruku ,
izvući na tu svjetlost
i ljubavlju zatrpati jamu ...


Ne vrijedi čovjeka vadit ,dok nije na samom dnu Very Happy jer je na pola puta "jako pametan"
i misli da može sam ,ili bar da to nebi trebo biti TI što ga vadiš ,
jer mu se i ne sviđaš zbog nečega .
a i uostalom ,ako niste prijatelji - šta ti uopšte brineš ,dok on "zna" da će naić neko njegov ,
pa ti šeći dalje Cool
Imala sam prilike upoznat osobu koja je plakala i zapomagala ,kao nešto ju boli ,neka muka ,
ali je odbila pomoć neke neprijateljice koja se tamo našla ,jer je TRAŽILA MENE Shocked
Eeeee,pa nemreš mi to delati ! ako trebaš pomoć - trebaš pomoć i ako ja nisam blizu ,
tad šta fali da ti neko drugi pomogne ?
Ja nisam cvala na tu "ljubav" iskazanu Very Happy jer je bilo glumljeno i rotten srca ,još mi je
falilo da me optuži da di sam tak dugo dok ona treba pomoć Cool
...a nije bila zahvalna blizinskom nekome koji je skočio ,već ga je ponizila Neutral
To bi bilo ono :

Mudre izreke 27,10
Ne ostavljaj prijatelja svoga ni prijatelja očeva i
ne dolazi u kuću bratovu kad si u nesreći;
bolji je susjed blizu nego brat daleko.


Tako je i u duhovnosti ... U emotivnom zajedništvu uživaju kad svako svome pomogne i
drže se pristrano čopora ,čak budu i ljubomorni ako neko "izvana" pomogne "bratu" ,
da ga nebi slučajno neko oteo iz krivovjerja Wink "...ljubav je to " ,i BRIGA ahahahaa
(kažem "bratu" jer ako su prisutni rotten plodovi srca,tad taj "brat" i nije brat ,ako se otme
kandžama ,ako progleda od BRATA sa strane ,koji ga pušta da padne dovoljno Cool )
Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Dijana 2012-02-11, 01:03

Ovo je dobro ponoviti :

Jeste li na kraju snage?
Umorni, oboreni, blizu da dignete ruke?
Pozivam vas da odgovorite na sljedeća pitanja s jednostavnim da ili ne:


• Obećava li Riječ Božja da će ispuniti sve vaše potrebe?
• Je li Isus rekao da vas nikada neće ostaviti i da će biti s vama do kraja?
• Je li rekao da će vas sačuvati od pada i predstaviti vas bez mane pred Očevim prijestoljem?
• Je li rekao da će vas uvijek snabdjeti sa svime što trebate?
Je li vam obećao sve sjeme koje trebate za širenje evanđelja?
• Je li on voljniji dati nego vi primiti?
Je li on veći u vama nego onaj koji je u svijetu?
• Jesu li njegove misli prema vama dobre misli?
Nagrađuje li on one koji ga revno traže?
• Priprema li on mjesto za vas u slavi?
Dolazi li na oblacima da skupi svoj narod kod kuće?
Hoćete li poći s njim kad dođe?


Ali ,to je postalo jako subjektivno danas ,nije to samo vjerska fraza
za širu populaciju koja samo priča vjeru ,površinom uma ,a bez srca
(takva vjera je "vjera" čiste mentale i sa srcem nema nike veze ,
jer pada pod prvim ispitom srca djelima ,koja bi trebala biti pokazatelj istinitosti tih vjerovanja umom .)
Treba obnoviti žar zajedništva i pripadnost jednih drugima ,čiste braće
na kraju ,jer ako vjerujemo u taj kraj i oslobođenje ,tad bi se trebali bar hraniti svakodnevno na izvoru ,a to je ova zajednica .
Meni je prošla godina bila baš teška ,u odvojenosti ,ali sam zato nabavila
sestru zbog koje sam još više uzvjerovala da ja jesam od Boga
(a ne luda Neutral )
Meni je Bog odmah rekao za jednu curu ,da mi je sestra ,i to se kasnije samo nadograđivalo .
Bilo je teških problema u zajednici živit sa običnim zemljanima ,ali me
zajedništvo s njom i Alisom ohrabrivalo da je sve po planu ,pa i onaj datum
23.9.2011. smo zajedno otrpili Neutral ,vjerovale smo sve 3 da bu smak sveta Cool
...i onda kao, ma ne mogu ni napisat riječ sr... zna se kako ide ,jer je meni
Bog rekao da se neću posramiti ničega i da je sve s razlogom bilo ,da se tiče toga onaj stih :

Jeremija 8,20
Žetva prođe, minu ljeto, a mi nismo spašeni!
Satrven sam što je kći naroda mojega satrvena,
žalostan sam, stravom obuzet.
Zar u Gileadu nema balzama? Nema li ondje liječnika?
Ta zašto ne dolazi ozdravljenje kćeri naroda mojega?
O, tko bi glavu moju pretvorio u vrelo, a oči moje u vrutak suza,
danju i noću da plačem nad poginulima kćeri svoje, naroda svojega!


Vjerovala sam u onoj samoći u Božje obećanje da će doći neko Shocked
(nisam sumnjala ,mislila sam do tog datuma bude...)
I dalje su se smijale socijalne radnice,ali onako ...bila sam im fora,
zbog održavanja filozofiranja na grupama ,uvek ja kontra svega ,jer
ne mislim ko zemljani i njihova logika nije moja logika ,
npr bezgranično povjerenje u nove ljude,dok oni uče biti oprezan...
Volit bez granica,dok oni uče - uzet vremena i tražit
nešto za sebe iz tog ,steći prvo povjerenje i nedat se do kraja ako se taj
neda ,da nebi bili povređeni (bezveze) Shocked (pa kako da nekoga naučiš ljubavi ako se nedaš do kraja,
valjda idu po programu Trnoružice Shocked ? ,a što nebi princeza princa
obožavala malo ?)

Aha,tema ... Cool
Jeli On veći u meni od svih gadarija kroz koje sam prolazila ?
Da .
Sukobi u kući su bili odvratni,i to baš obitelj te moje sestre ,a ona ostala
uz mene ,svejedno ,a ima 19 godina Shocked
(ja sam bila mutava s tolko Shocked )

Doživljavala sam poniženja lažima,uvredama ,a imala mir u srcu ,dok bi
obična ,bez Isusa - plakala i ko zna kaj sve još ...
O sudu da i ne pričam ,kako mi je bilo :
Prvo pitanje sutkinje - "Otkad ste psihički bolesni ?" Shocked
Eee, to me unutar mene šokiralo ,jer ne pita ona JESI-NISI ,nego otkad ! Cool
I sad se ti snađi ,a misliš ideš svjedočit o nemiru ,ponižavanjima od njegove strane meni ...
Ostala sam mirna (samo zbog Isusa koji me preuzeo)
Odgovarala sam mirno svoju psihijatrijsku prošlost,koja je krenula s 23 g .
Depresija ,poremećaji hranjenja,sociofobija,kompulzivni poremećaji,
poremećaji ličnosti,itd ...pa dodatno - opsjednuće (s teškim glavoboljama,
bolovima u srcu ,ko nožem rezano ,a nisam otišla kardiu ,jer sam znala da je duhovne prirode,reakcija na riječi uvreda)
Ti indikatori su mi ostali i u zaštićenom srcu ,dok i Isus prefarba ,
radi to i na daljinu - dok me neko mrzi,vređa ,osjetim,pa pogledam komentare,poruke i vidim u kojem grmu je to ...
Meni je to ozbiljno ali i normalno ,jer tako živim jako dugo ,a i sile osjećam
,sile mučne ...(nije jedini onaj koji ih je osjetio Neutral ,ali to je moj posao ,proći kroz sve to)
Ali ,tu sam na ovom forumu osjećala i jako veliku ljubav ,u širenju srca,
punini srca ,ruka što griju ,i želji za pisanjem

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 1ed8cd8766542c30ee7a6adfa03392de
i zato sam se vratila na kraju ,opet tu ,jer mi je tu najlepše ,
hvala mojem bratu za driving licence Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 1619d686762fa2a112ffe34deaa80556
Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Dijana 2012-02-12, 17:03

Ako tražim da ugađam čovjeku, jednostavno ne mogu biti Kristov sluga. Ako mi je srce motivirano odobravanjima drugih – ako je to stav moga uma, utječući na način moga življenja – moja će odanost biti podijeljena. Uvijek ću se truditi ugoditi nekome drugom osim Isusu.
...
Kad je stav vašega uma da ugađate Kristu, nikada nećete imati potrebe za povlađivanjem i potvrđivanjem ljudi.

To je istina , ne povlađivat nikome dok govori iz ljudske perspektive , ali je bitno naglasit da i prepoznat Boga u bratu je umijeće i složit se sa njim nije isto ko i povlađivat zbog emotivne pristranosti i zajednička izgradnja radi dobro i jednom i drugom,pa i trećem
ako naiđe ,itd Very Happy

Zajedničko dogovaranje nije isto ko i sukobljavanje i tu se jasno vidi jel
razgovaraju braća ili suprotne strane .
Lažni proroci su upravo ljudi danas ,među nama ,koji se trude posejat sjeme upozorenja ,dok i sami ne pripadaju zajednici ŽIVIH

Ja o mrtvim "prorocima" uopšte ni ne raspravljam ,oni su mrtvi ,i oko njih se sakupit mogu oni koji groblja posjećuju Cool i tamo se nadat spasu je
LUDILOOOOO Very Happy
Živi prorok sakuplja ovce !

Pa tako među nama ima vukova koji se preko Woolmarka guraju među nas ovce i tako nas ...(ma ko se gura u nas,i ne vidim Very Happy )

Woolmark licenca označava jedinstvenu standardizaciju kvalitete vunenih proizvoda u cijelom svijetu


Last edited by Dijana on 2012-02-14, 01:05; edited 1 time in total
Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Dijana 2012-02-12, 17:12

... Vjerujem da je najtragičnije moguće stanje započeti s potpunom namjerom držati se Krista i izrasti u zrelog učenika, a onda polagano otpadati te postajati hladan i ravnodušan prema Njemu. Čovjek je položio temelj, ali nije mogao završiti jer nije najprije izračunao cijenu. Ponestala su mu sredstva; dospio je tako daleko, a onda odustao ...

međutim

On vas neće iznevjeriti. Po milosti, završit ćete trku, a na kraju, na cilju, čekat će vas sam Gospodin i reći: "Dobro si trčao !".

Hvala Bogu
AMEN


Nije uzalud biti dotaknut Duhom Svetim ,i u vrijeme milosti ,i dok se Boga može još naći .
Dobra srca se pamte
Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Dijana 2012-02-12, 18:41


... Bog jedino gubi strpljenje s nama danas kad iznova i iznova odbijamo prihvatiti koliko nas ljubi.
Mnogi kršćani danas vraćeni su u pustinju zbog svoje tvrdoglavosti ...

David Wilkerson; izvadak iz teksta TEMELJ ISTINSKE VJERE
Amen ! Slavljen nek je Bog ! Slavljeno ime Njegovo dovijeka. Hvala ti Oče što si se objavio malenima i poniznima, jer mnogi su htjeli znati, a nisu mogli ...

Nisu mogli zbog vlastitog ega koji VIDI (bar ovi Balkanski pastiri)
Maleni i ponizni su NAJVEĆI ,biti sluga ,a ne UČITELJ je SVE

Matej 18,1
U onaj čas pristupe učenici Isusu pa ga zapitaju:
"Tko je, dakle, najveći u kraljevstvu nebeskom?
Matej 18,4
Tko god se dakle ponizi kao ovo dijete, taj je najveći u kraljevstvu nebeskom.


Kako razlikovati krivog učitelja od poniznog ,ali glasnog sluge ?
(jer svjetlost se ističe ,po dužnosti)

Naizgled jednaki ,jer su sveprisutni ...
(po plodovima - koji gazi ,ugnjetava TAJ NIJE ,jednostavno)
Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Dijana 2012-02-12, 18:57

... Poput Petra, možda ste i vi upravo sada u rešetu, rešetani i prosijavani.
Ali pitate se zašto vi ?
I zašto sada ? Prije svega, morate se radovati što imate takav ugled u paklu !
Sotona nikada ne bi tražio Boga dopuštenje da vas rešeta da niste prešli crtu poslušnosti. Zašto bi inače trošio svoju snagu da vas muči, uznemiruje i plaši te trese sve što imate ? Rešeta vas jer imate neku važnu ulogu u Crkvi Božjoj u ovim posljednjim danima. Bog u ovoj posljednjoj generaciji radi neku novu stvar i vas je odvojio da mnogima budete snažno svjedočanstvo. Oslobodio vas je i priprema vas za svoje vječne naume. A što su veći vaši darovi, veće vaše mogućnosti, veća vaša predanost volji Božjoj, oštrije će biti vaše rešetanje ! ...

... a možda je ugled u NEBU ?

Psalam 66,10
Iskušavao si nas teško, Bože, iskušavao ognjem kao srebro.


Psalam 139,21
Jahve, zar da ne mrzim tvoje mrzitelje? Zar da mi se ne gade protivnici tvoji?
Mržnjom dubokom ja ih mrzim i držim ih svojim neprijateljima.
Pronikni me svega, Bože, srce mi upoznaj, iskušaj me i upoznaj misli moje:
pogledaj, ne idem li putem pogubnim i povedi me putem vječnim!


Mudre izreke 17,3
Taljika je za srebro i peć za zlato, a srca iskušava Jahve sam.


Izaija 48,10
Gle, pročistio sam te poput srebra, iskušao te u talioniku nevolje.
Sebe radi činih tako, sebe radi! Ta zar da se ime moje obeščasti?
Slave svoje drugome ne dam!
Čuj me, Jakove, Izraele, koga sam pozvao:
Ja jesam, ja sam prvi, ja sam i posljednji.


Dijana
Dijana

Broj postova : 81
Join date : 2011-08-28
Age : 47

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003592635323&sk=wa

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 3 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum