Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")

Join the forum, it's quick and easy

Logirajte se na forum
(ako se ne želite logirati sada, izaberite "Do not display again")
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobre misli (za kršćansku primjenu)

+2
amos
Čovjek & Riječ
6 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-04-29, 09:37

"Da li bi vi bili tamo sa apostolima, kada su oni videli Isusa i sve te misteriozne stvari, kada je On oštro kritikovao te propovednike i rekao: “Vi zmijsko gnezdo”? Te poštene stare propovednike, koji su izučavali Reč.Rekao je: “Vi niste ništa drugo nego lopovska jazbina, i puni ste mrtvačkih kostiju. Vi niste ništa drugo nego okrečeni zidovi.” Vidite? “Vi zmijski porode.” Da li biste bili na strani Momka tako usijane glave, koji je stajao tamo, ukoravao i cepao sve na komade? Rekao je: “Ko od vas me može optužiti za greh? Ako ne činim ono što je Otac rekao…” Oni su rekli: “Nemojte slušati. Taj momak ima zlog duha u sebi. On je lud. On je poludeo. On – On na sebi ima đavolskog duha. Vidite? Dakle, kako On to čini, On, to je duh pogađanja u Njemu. On kaže…Ma ko je On? Njegova majka je bila trudna s njim, pre nego što su ona i njen muž bili venčani.” Vidite? Vidite?"

autor : Willijam Marion Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-05-08, 13:05

Pravi mir počiva na istini
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-05-22, 12:58

"I nekada mi imamo više nevolja kada postanemo Hrišćani, nego što smo ih imali kao grešnici.Naravno pisano je :" Mnogo nevolja ima pravednik, ali ga Bog izbavlja iz svih.Bog je obećao mnogo nevolja, čudnih osećanja, i čudnih stvari koje su izvan našeg razumevanja, ali to je uvek radi za našeg dobra. Ne možemo to da razumemo , zato jer kada bi mogli , to onda nebi bila za nas vera, mi ćemo ići i bez da razumemo. Ali uradimo , imamo, i verujemo verom u Njegovu reč, da to čini dobre stvari za nas."

Autor : William Marion Branham
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-07-14, 11:04

Evo što ja vjerujem da žalosti srce Božje više od svih grijeha tijela zajedno. Naš Gospodin ožalošćen je sve većim nedostatkom vjere u njegova obećanja … sve većim sumnjama da on odgovara na molitve … i ljudima koji sve manje i manje zahtijevaju silu koja je u Kristu.

Bez obzira koliko ste tražili da budete slični Kristu, to nije ništa u usporedbi sa sredstvima duhovne mudrost koja još čeka u njegovom spremištu. Tražite mnogo! Tražite mudrost, tražite vodstvo, tražite otkrivenje. Ali morate tražiti s vjerom, ništa ne sumnjajući.

David Wilkerson; izvadak iz teksta ZAHTIJEVANJE SILE KOJA JE U KRISTU

Poticajno ! Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-07-23, 15:09

...

Možda se pitate: ako je Isus u nebu te vlada sa svom vlašću s desne Očeve strane, kako onda upravlja svojim kraljevstvom ovdje na zemlji? Odgovor nalazimo u Poslanici Hebrejima. Pisac nam kaže da je u Starom zavjetu Bog govorio svome narodu kroz proroke, a danas je Gospodin odabrao govoriti kroz svoga Sina (vidi Heb 1,1-2).

Božja izričita poruka nama je Isus – božanska Riječ koja je postala tijelo. Zatim, Otac nam je poslao Duha Svetoga da nas podsjeća na riječi koje je Isus govorio dok je bio na zemlji. Na taj način, Isus upravlja nama pisanom i otkrivenom Riječju Božjom. Biblija je naše vladalačko žezlo kojim on svoju Riječ čini poznatom.

Ako želite čuti svjedočanstvo čovjeka koji je bio vođen zapisanom Božjom Riječi, naći ćete ga u Psalmu 119,11: "U srcu pohranih riječ tvoju, da protiv tebe ne sagriješim" (vidi i retke 105.123.133.162).


David Wilkerson; izvadak iz teksta UPRAVLJAN RIJEČJU BOŽJOM

Opet : poticajno ! Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-03, 12:44

...
Ne, dragi sveti, nećete biti oboreni. Samo ste pod napadom, pod baražnom vatrom neprijateljevih laži jer ste postavili svoje srce da se istinski pouzdaje u Gospodina. Sotona pokušava uništiti vašu vjeru u Boga.

David Wilkerson; izvadak iz teksta SOTONA KORISTI ISTANČANE LUKAVŠTINE

Ohrabrujuće, utješno i istinito !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-07, 10:56

... Otac, s obzirom da je ljubio Isusa prije vječnosti, ljubio i nas. Doista, kad je čovjek bio tek misao u Božjem vječnom umu, Gospodin je već brojio udove našega tijela i planirao naše izbavljenje. "On nas u njemu sebi izabra prije stvaranja svijeta, da budemo sveti i bez mane pred njim u ljubavi …" (Ef 1,4)

Kako dugo vas je Bog ljubio? Ljubio vas je otkad postoji – jer Bog je ljubav. Ona je sama njegova narav. Ljubio vas je kao grešnika. Ljubio vas je u utrobi. Ljubio vas je prije nego je svijet stvoren. Nema početka njegovoj ljubavi za vas, a nema ni njezina kraja.

Kad će vas Bog prestati ljubiti? Prestat će vas ljubiti kad prestane ljubiti i svoga vlastitog Sina, što je nemoguće.

Za Krista je rečeno: "Isus … ljubeći svoje koji su na svijetu, iskaza im do vrhunca ljubav" (Iv 13,1).

David Wilkerson; izvadak iz teksta OTKRIVENJE LJUBAVI BOŽJE

Ohrabrujuće, utješno i istinito !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-09, 14:39

... Jednom kad primimo otkrivenje Božje slave, naše štovanje morat će se promijeniti. Zašto ? Kad vidimo Njegovu slavu, to mijenja način našega življenja. To utječe na naš izgled i ponašanje mijenjajući nas iz "slave u slavu", čineći nas sličnijim Njemu. Svako novo otkrivenje Njegove ljubavi i milosti donosi nadnaravnu promjenu.

David Wilkerson; izvadak iz teksta HODANJE U SLAVI

Istina Radosne vijesti !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-10, 10:51

Neki vam vjernici mogu sve reći o svom duhovnom rastu. I možete jasno vidjeti promjene u njihovim životima. Oni vam svjedoče o tome kako je Duh Sveti za njih porazio neprijatelja i vi se radujete s njima u njihovoj pobjedi.
Međutim, takvi su kršćani iznimka. Većina vjernika potpuno je nesvjesna ikakva duhovnog rasta u svome životu.

...

Ali za mnoštvo kršćana, to je drukčija priča. Godinama nakon njihova obraćenja, još uvijek nije u njima slomljena stara pokvarenost – nešto što mrze i nikada više ne žele vidjeti. Međutim, kako god se jako bore, ta jedna preostala požuda jednostavno ne odlazi. S vremenom se obeshrabre. Njihove duše vape: "Kako dugo, Gospodine? Kad će se slomiti taj lanac ?" Na kraju im dolazi đavao i govori: "Nikada nećeš uspjeti. Znaš da nema načina da u takvom stanju rasteš duhovno."

Ohrabri se, prijatelju – imam dobru vijest za tebe. Rasteš usred svoje borbe ! Zapravo, možda zbog svoje borbe rasteš neočekivano brzo.

David Wilkerson; izvadak iz teksta PONEKAD RASTEMO A DA TO NI NE ZNAMO

Istina Radosne vijesti !

Kraljevstvo je Božje kao kad čovjek baci sjeme u zemlju. Spavao on ili bdio, noću i danju sjeme klija i raste - sam ne zna kako; zemlja sama od sebe donosi plod: najprije stabljiku, onda klas i napokon puno zrnja na klasu. Dodatak Čovjek & Riječ Isusove riječi iz ev. po Marku 4:26-28
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-15, 12:23

...
Ako ste zalijevani i hranjeni Riječju Božjom, trebate imati neprestani duhovni rast u svom životu. To se treba događati automatski.
Ne znam je li svatko u našoj zajednici "vrlo raste", kao što je Pavao čuo za crkvu u Solunu. Međutim, vjerujem da je to istina za mnoge naše ljude. Zašto ? Pomazano propovijedanje čiste Riječi Božje uvijek stvara rast. Apostol Petar kaže da će rasti svi koji žele čisto mlijeko Riječi.


David Wilkerson; izvadak iz teksta ŠTO BI SVAKI KRŠĆANIN TREBAO ZNATI O DUHOVNOM RASTU

Istina !
Jer : Riječ koja iz Božjih usta izlazi ne vraća se k Njemu bez ploda, nego čini ono što je On htio i obistinjuje ono zbog čega je poslana (Iza 55:11) Znači, ako ste čuli Radosnu vijest ona će sigurno (kao sjeme Života) uroditi plodovima Božjeg blagoslova u vašem životu. Zar to nije razlog za dati slavu Bogu : slava Bogu ! Aleluja !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-15, 12:37

...
Zajedništvo s Bogom sastoji se od dvije stvari : primanja Očeve ljubavi i uzvraćanja te ljubavi.

Svakoga dana možete sate provoditi u molitvi govoreći Gospodinu koliko ga ljubite, ali to nije zajedništvo. Ako niste primili Njegovu ljubav, nemate zajedništvo s Njim. Jednostavno ne možete dijeliti prisnost s Gospodinom ako niste sigurni u njegovu ljubav za vas.

David Wilkerson; izvadak iz teksta ISTINSKO ZAJEDNIŠTVO

Amen !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-16, 16:13

...
Moram vas pitati jeste li u stanju reći: "Moj me nebeski Otac ljubi! On kaže da sam mio i divan u njegovim očima i ja mu vjerujem. Znam da bez obzira kroz što prolazim ili kako sam kušan ili isprobavan, on će me izbaviti. On će biti nada mnom u svemu tome ne dopuštajući da ikada budem uništen. Uvijek će prema meni biti dobar i nježan !"

Tada započinje pravo zajedništvo. Svakoga dana moramo biti uvjereni u Božju nepromjenjivu ljubav za nas.

David Wilkerson; izvadak iz teksta ŽIVOT ZAJEDNIŠTVA (s Bogom)

Amen !

Ovdje mi "pada na pamet"; ovakva teologija sigurno nije "baš puno prihvaćena" (rekao bih čak i da će naići na žestoki otpor) i mnogi će odmahnuti rukom, te reći; pričaj ti pričaj, (misleći pri tome na neprihvatljivost ovakvih teza), koje su vjerojatno rezultat "linije manjeg otpora" onoga koji ih ispovijeda i motivirane izbjegavanjem "pravih djela" koje će Bog, (misle oni) prihvatiti. Međutim, treba imati na umu, za one koji to ne znaju, ovdje se radi o čovjeku (D.Wilkerson) koji se itekako potvrdio i potvrđuje svojim djelima ... ipak, trebalo bi ovakve teze (kao i uvijek) provjeriti kod Boga, odnosno provući kroz filter koji se zove Riječ Božja.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-17, 14:45

...
Dakle, kako mi zauzvrat ljubimo Isusa? Ivan odgovara: "U ovome stoji ljubav prema Bogu: da vršimo njegove zapovijedi. A njegove zapovijedi nisu teške" (1 Iv 5,3).
Koje su njegove zapovijedi ? Isus je rekao da u biti postoje dvije i da "o tim dvjema zapovijedima ovisi sav Zakon i Proroci" (Mat 22,40). Prva i najvažnija je ljubiti Gospodina svim srcem svojim, svom dušom svojom i svom pameti svojom ! Ništa ne smijemo zadržati od njega. A druga je da ljubimo svoga bližnjega kao samoga sebe. Ove dvije jednostavne, ne teške zapovijedi, ukratko iznose sav zakon Božji.
Isus ovdje govori da ne možemo biti u zajedništvu s Bogom ili hodati u njegovoj slavi ako nosimo nekakvu zamjerku protiv nekoga. Zbog toga, ljubiti Boga znači ljubiti svakog brata i sestru na isti način kao što nas ljubi Otac. (podebljao Čovjek & Riječ)


David Wilkerson; izvadak iz teksta DRUGA STRANA ZAJEDNIŠTVA
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-09-23, 15:28

...
Jači ste nego što mislite ! Poput Gideona, možda se pitate: "Kako se ja mogu boriti ? Tako sam slab i neiskusan." Ali Bog je rekao Gideonu: "Idi s tom snagom u sebi" (Suci 6,14). "Kakvom snagom ?" pitate. Gideonova snaga bila je povezana s Riječju Božjom njemu: "Ja ću biti s tobom."

Ljubljeni, ista ta riječ: "Ja ću biti s tobom", vaša je snaga ! I vi ćete primiti tu snagu ako vjerujete da je ova riječ istinita i ako djelujete prema njoj !


David Wilkerson; izvadak iz teksta NAUČITE SE DIĆI I SAMI BORITI


Amen ! Ohrabrujuće ! Very Happy
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-10-05, 11:12

Jeste li na kraju snage? Umorni, oboreni, blizu da dignete ruke? Pozivam vas da odgovorite na sljedeća pitanja s jednostavnim da ili ne:

• Obećava li Riječ Božja da će ispuniti sve vaše potrebe?
• Je li Isus rekao da vas nikada neće ostaviti i da će biti s vama do kraja?
• Je li rekao da će vas sačuvati od pada i predstaviti vas bez mane pred Očevim prijestoljem?
• Je li rekao da će vas uvijek snabdjeti sa svime što trebate? Je li vam obećao sve sjeme koje trebate za širenje evanđelja?
• Je li on voljniji dati nego vi primiti? Je li on veći u vama nego onaj koji je u svijetu?
• Jesu li njegove misli prema vama dobre misli? Nagrađuje li on one koji ga revno traže?
• Priprema li on mjesto za vas u slavi? Dolazi li na oblacima da skupi svoj narod kod kuće? Hoćete li poći s njim kad dođe?

Vaš odgovor na sve to treba biti apsolutno da!

Sad napravite inventuru. Pitajte sami sebe vjerujete li stvarno da je Bog vjeran svojoj riječi ili se kolebate u svojoj vjeri?

...

David Wilkerson; izvadak iz teksta NA KRAJU SNAGE


Ohrabrujuće !
Potaknite svoju vjeru, prepustite se vodstvu vašeg Oca na nebesima, koji čezne za vama.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Loida 2010-10-12, 15:33

Grješnici u rukama gnjevnog Boga-Jonathan Edwards
Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-10-15, 10:32

...
Vjekovima ranije, prije nego ste bili stvoreni, Bog je vidio vaše boli i potrebe. Prije ovoga vremena znao je što će vam biti potrebno da riješite sve svoje probleme. On svoje odgovore nije umotao i poslao vam ih kao priručnik ili kao vojsku "ljudi od odgovora". Ne, svima nam je dao jedno rješenje svih naših kriza i potreba – jednoga Čovjeka, jedan Put, jedan Odgovor za sve što trebamo: Isusa Krista !
...

David Wilkerson; izvadak iz teksta (podebljao Č & R)
POZNAVATI BOGA KAO ŠTO ŽELI BITI POZNAT

Amen !
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-11-04, 12:12

... mora postojati neprestani tok otkrivenja od Duha Svetoga. Ako Duh pozna um Božji, ako on ispituje Očeve dubine i tajne i ako je on izvor žive vode, onda taj izvor žive vode mora biti neprestano i beskrajno otkrivenje o Kristu. Ono čeka svakog slugu Gospodnjeg koji je voljan čekati na Gospodina – tiho, s vjerom, uzdajući se u Duha Svetoga da će mu pokazati um Božji.

Danas nam je potrebna njegova nepogrešiva riječ – istinito i živo otkrivenje.
...

David Wilkerson; izvadak iz teksta (podebljao Č & R)
PO NJEMU ŽIVIMO, MIČEMO SE I JESMO

Amen !
A kako živjeti bez Kruha našeg svagdašnjeg ?
On, Isus Krist rekao je; ja sam kruh s neba, kruh života, tko bude mene jeo neće nikada ogladnjeti.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-11-10, 17:26

... Vjerujem da je najtragičnije moguće stanje započeti s potpunom namjerom držati se Krista i izrasti u zrelog učenika, a onda polagano otpadati te postajati hladan i ravnodušan prema Njemu. Čovjek je položio temelj, ali nije mogao završiti jer nije najprije izračunao cijenu. Ponestala su mu sredstva; dospio je tako daleko, a onda odustao ...

međutim

On vas neće iznevjeriti. Po milosti, završit ćete trku, a na kraju, na cilju, čekat će vas sam Gospodin i reći: "Dobro si trčao !".

David Wilkerson; izvadak iz teksta (podebljano Č & R) ZAVRŠITI TRKU

Amen !
A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće - duh vaš i duša i tijelo - neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista. Vjeran je Onaj tko vas poziva: On će to i učiniti. (1Sol 5:23,24)

Ali, vjeran je Gospodin koji će nas učvrstiti i sačuvati od Zloga. (2Sol 3:3)

Ako ustrajemo, s Njime ćemo i kraljevati. Ako ga zaniječemo, i on će zanijekati nas. Ako ne budemo vjerni, On vjeran ostaje. Ta ne može sebe zanijekati ! (2TI 2:12,13)
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-11-18, 16:30

... Da živite i petsto godina, ne biste živjeli dovoljno dugo da ugodite Bogu svojim vlastitim djelima. Uopće nije važno kako snažno se pokušavate dovesti u red. Vaše tijelo nije prihvaćeno pred Bogom; ono se čak ne može ni popraviti. Sa svim tijelom svršeno je na križu. Sad se pojavio novi čovjek: Čovjek Krist. Prava vjera je imati pouzdanje u ono što je on učinio za vas ...

David Wilkerson; izvadak iz teksta DRAGOCJENI STE BOGU

Amen ! Slavljen nek je Bog ! Slavljeno ime Njegovo dovijeka.
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by amos 2010-11-22, 13:53

" Dali vam se desilo da vam djavo dođe i kaže vam : Toliko puta si u životu pogrešio, kako znaš da je ova poruka koju slediš istina, šta ako si opet u zabludi ? Ali vi znate, nešto u vama vam kaže da je to mesto gde se nalazi sila za transformaciju, to je jedino mesto koje može da vam da silu da stojite iznad greha, da vladate nad okolnostima umesto one nad vama, i znate da takvu vrstu sile ne možete da nađete ni na jednom drugom mestu osim u poruci časa "

autor : Jan Tomas

*Zbog nemogućnosti da zapamtim doslovno malkice je parafrazirano.
amos
amos

Broj postova : 534
Join date : 2009-09-22
Age : 44

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Čovjek & Riječ 2010-11-24, 16:59

... Bog jedino gubi strpljenje s nama danas kad iznova i iznova odbijamo prihvatiti koliko nas ljubi.
Mnogi kršćani danas vraćeni su u pustinju zbog svoje tvrdoglavosti ...

David Wilkerson; izvadak iz teksta TEMELJ ISTINSKE VJERE
Amen ! Slavljen nek je Bog ! Slavljeno ime Njegovo dovijeka. Hvala ti Oče što si se objavio malenima i poniznima, jer mnogi su htjeli znati, a nisu mogli ...
Čovjek & Riječ
Čovjek & Riječ

Broj postova : 806
Join date : 2008-10-12

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Loida 2010-12-01, 13:48

vjera treba biti motor, a ne rezervna guma Smile
Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by emos 2010-12-01, 14:02

vjera treba biti motor, a ne rezervna guma Very Happy

...i ako nam je vjera motor,tad nam Bog mijenja gume po potrebi
(korigira,ispravlja) Smile
Ili si mislila da neki vjeru imaju po potrebi,ako nevalja da je promjene?
Bolje je dat motor Bogu na pokretanje,pa on to sam uradi,ako nešto ne valja

Il si samo mislila da je vjera bit života,a ne nešto sporedno Embarassed
Ja uvijek priču stvorim,sorry Shocked
emos
emos

Broj postova : 18
Join date : 2010-11-26
Age : 47
Lokacija : Hrvatska

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Loida 2010-12-02, 00:22

mislila sam da vjera u Gospoda treba bit glavni pokretač stvari u životu, a ne samo sredstvo kojeg nosimo sa sobom, kao pod etiketom 'kršćanin', a koristimo tek kad nam pukne guma na kotaču..tj. tek kad se desi nevolja
dakle.. aktivna vjera i kad mi je dobro i kad mi je loše..

Loida
Loida

Broj postova : 121
Join date : 2009-12-05

Back to top Go down

Dobre misli (za kršćansku primjenu) - Page 2 Empty Re: Dobre misli (za kršćansku primjenu)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum